Náměstí a místní referendum

Re: Dokumenty o kauze náměstí!

Příspěvekod beranek » čtv 16. bře 2006 14:51:39

Ať žije hysterie!
  • 0

beranek

Reputace: 0

Re: Re: Dokumenty o kauze náměstí!

Příspěvekod majkl » čtv 16. bře 2006 14:55:20

Proc hysterie Beranku?

Je to hnusna velka krabicovita budova, byly prekroceny podminky, ktere vymezovala studie namesti, neexistuje zadna dalsi varianta a na pristim zastupitelstvu to odmavaj a bude hotovo.
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

Re: Re: Re: Dokumenty o kauze náměstí!

Příspěvekod beranek » čtv 16. bře 2006 16:03:16

Já nevím, mně se ten barák taky moc nelíbí, ale myslím si že to není otázka libí? / nelíbí?

Najednou jsou Čelákovice plný odborníků - architektů a to mě připadne dost divný... Taky si myslím, že vetšina lidí uvažuje: Mně se to nelíbí, půjdu podepsat! Ale co dál?

Předpokládejme, že se vyhlásí referendum, v kterém se většina lidí vyjádří pro okamžité zastavení projektu "krabice" a vyhlášení nové soutěže. Bude nová soutěž (ta stojí prachy - podle starosty tak meloun) v který má být kolik návrhů/studií 3? 5? 10? O vítězném projektu bude rozhodovat kdo?
a) zase referndum
b) soutěžní show na TV PORT (uvadi J. Rosák, SMS hlasování)
c) zase ti stejní, kteří rozhodovali o krabici

A co když se nový vítěz zase nebude někomu líbit - bude další referdum? Nebo se zjistí, že vítězný projekt nemá šanci najít investora a je nerealizovatelný atd.

Prostě u každý stavby budou zastánci a odpůrci, někomu se bude líbit někomu ne. Cestu všelidového hlasování považuju v tomto případě za jalovou (uvědomte si, že se referenda budou účastnit i majitelé bílých domů, věží, hradeb a zlatých oken :-)) a opožděnou (proč se sakra někdo neozval dříve, když je to tak zásadní a neakceptovatelný? - nejednou vznikne web, sbírají se podpisy v cukrárnách...).

Jo a taky v tomto sporu cejtím osobní nevraživosti mezi jednotlivci, jak už to tak na těch malejch městech chodí...

Prostě: barák se mi nelíbí, ale když jsem neřval doteď, tak už nadávat nebudu, taková hrůza to taky není (kdoví co vzejde z referenda). Každopádně výsledek referenda bude ten, že tam X let nebude stát vůbec nic.
  • 0

beranek

Re: Re: Re: Re: Dokumenty o kauze náměstí!

Příspěvekod Stip » čtv 16. bře 2006 16:22:34

+ 1. Rada města a její komise si všechno pekli pod pokličkou. Nevím jestli jsi věděl, jak se věci mají dřív, ale já se o tom dozvěděl stejně jako zbytek města až letos ze Zpravodaje. Nevím, jak se mohl ozvat někdo dřív.
+ 2. Architektonická soutěž podle standardů Komory architektů je právní proces, který má jasná pravidla.
+ 3. Myslím, že Čelákovice nejsou plné odborníků na architekturu (bohužel) a názory na jakoukoliv stavbu budou rozdílné. Když si jdeš něco koupit, asi nekoupíš první, co ti kdo nabídne, protože tvrdí, že je to nejlepší. Pokud té věci nerozumíš, necháž si poradit, ne. Proto chci, aby proběhla standardní architektonická soutěž, protože tam se mohou odborně a před odborníky utkat různé architektonické vize. A to i stím rizikem, že se právě mně nebude výsledek líbit. Je to průhledné a jasné řešení.
+ 4. Pokud Zastupitelstvo na základě studie náměstí stanoví pravidla hry, rada města je bez vědomí Zastupitelstva, změní k obrazu architektů a ti dávají nepokrytě najevo, že žádné náměstí nemáme a oni přinášejí spásu našemu městu a svou architekturou zakládají nové náměstí - něco mi asi vadí. Tobě ne?

Show na TV PORT není špatný nápad. Zatím se můžeš podívat na show v kulturáku pod vedením Petra Lesáka s názvem "Harmonie - vypadáš skvěle" tak, jak jej zaznamenaly kamery TV PORT (moc úspěšná show to nebyla).
"harmonie":http://www.tv-port.cz/harmonie

příspěvek upravil Stip: 16.03.2006 15:31:21
  • 0

Stip

Re: Re: Re: Re: Dokumenty o kauze náměstí!

Příspěvekod majkl » čtv 16. bře 2006 16:29:15

> Já nevím, mně se ten barák taky moc nelíbí, ale myslím si že to není otázka libí? / nelíbí?
> Najednou jsou Čelákovice plný odborníků - architektů a to mě připadne dost divný... Taky si myslím, že vetšina lidí uvažuje: Mně se to nelíbí, půjdu podepsat! Ale co dál?

Jo, presne tak to vidim. Nejsem architekt, sotva se muzu vyjadrit k tomu, jak je to po architektonicke strance zpracovane ... pro me to jsou jen na sebe nalepene krabice. A ty se mi nelibi.

> Předpokládejme, že se vyhlásí referendum, v kterém se většina lidí vyjádří pro okamžité zastavení projektu "krabice" a vyhlášení nové soutěže. Bude nová soutěž (ta stojí prachy - podle starosty tak meloun) v který má být kolik návrhů/studií 3? 5? 10? O vítězném projektu bude rozhodovat kdo?

Jo, chapu co tim myslis, ale vzdycky se muze najit nekdo, komu se to nelibi, kdyz se mu to nebude libit, tak muze vypsat referendum. Je na mestu, aby predkladalo navrhy dostatecne vcas a "protlacilo" vitezny navrh mezi lidi.

> Cestu všelidového hlasování považuju v tomto případě za jalovou (uvědomte si, že se referenda budou účastnit i majitelé bílých domů, věží, hradeb a zlatých oken :-))

Tech je par.

> a opožděnou (proč se sakra někdo neozval dříve, když je to tak zásadní a neakceptovatelný? - nejednou vznikne web, sbírají se podpisy v cukrárnách...).

Tys tu krabici videl nejak o dost driv nez ostatni? Ja ne.

> Jo a taky v tomto sporu cejtím osobní nevraživosti mezi jednotlivci, jak už to tak na těch malejch městech chodí...

Jo, to me na tom vadi, mam pocit, ze si na referendu chce i par lidi nahonit politicke preference.

příspěvek upravil majkl: 16.03.2006 15:31:01
  • 0

majkl
Administrátor

Re: Re: Re: Re: Re: Dokumenty o kauze náměstí!

Příspěvekod beranek » čtv 16. bře 2006 17:25:19

Díky za odkaz, mrknu na to večer. Věřím, že je to opravdu výjmečná komedie... on tam je fakt Lesák :-)

Samozřejmě jsem o návrhu nevěděl dříve než ostatní. Určitě by bylo moudré probrat celý záměr v dostatečném předstihu na veřejnosti a získat širší podporu, zvláště v tomto případě. Na druhou stranu jsou zase volby, v kterých si volíš zástupce, kterého tím pověřuješ rozhodovat za tebe - což se stalo (taky nevíš co příští tejden vyvede Paroubek a težko si nárokovat možnost to ovlivnit jinak než ve volbách). A pokud máš pocit, že byl porušen zákon, podej tresní oznámení.
  • 0

beranek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dokumenty o kauze náměstí!

Příspěvekod majkl » čtv 16. bře 2006 17:28:14

Z czely jsou videa TV-PORT pristupna tudma: http://www.czela.net/pub/
  • 0

majkl
Administrátor

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dokumenty o kauze náměstí!

Příspěvekod samson » čtv 16. bře 2006 17:32:18

majkl napsal(a):

btw: Bohužel jen ta videa :( Kde je zbytek ?
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dokumenty o kauze náměstí!

Příspěvekod jui » čtv 16. bře 2006 18:05:49

majkl napsal(a):

zas ty zatracený wmv
  • 0

jui

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dokumenty o kauze náměstí!

Příspěvekod Stip » čtv 16. bře 2006 20:02:47

Samson napsal(a):
majkl napsal(a):

btw: Bohužel jen ta videa :( Kde je zbytek ?

Dokumenty jsou chronologicky na :http://www.portyr.savana.cz/materialy.htm

Veškeré věci kolem jsou (včetně novinových článků, vizualizací atd.) na :http://www.celakovice.info. Co tam nemají, na to mají odkaz.

Netušil jsem že wmv jsou až takovým problémem. Co by vyhovovylo? Nechám to případně přes noc překodovat.
  • 0

Stip

PředchozíDalší

Zpět na Politika