IPTV

IPTV

Příspěvekod hates » úte 13. led 2015 1:02:12

necetl jsem toto vlakno cele ale asi od 20te strany. snazite se nejak streamovat satelit do site? pokud jo mam tady celkem hodne vykonny server, ktery mi zahali a na takove veci by se urco hodil. jen je tam malo ram a nejsou nejak enormne velke disky ale cpu je tam 2x XEON 2,6GHz. nicmene na streaming by byl vhodny multicast. kdyztak pisnete amjzeme to dat nejak dohromady. teoreticky bych byl schopny zajistit i temer vsechny kanaly pres ruske servery, ktere to odkodovavaji. ale zase cim vic druzic tim vic parabol :-(
hates

Reputace: 0

Re: node Zápy | vše týkající se zápské části Czely

Příspěvekod samson » úte 13. led 2015 10:21:16

hates píše:necetl jsem toto vlakno cele ale asi od 20te strany. snazite se nejak streamovat satelit do site? pokud jo mam tady celkem hodne vykonny server, ktery mi zahali a na takove veci by se urco hodil. jen je tam malo ram a nejsou nejak enormne velke disky ale cpu je tam 2x XEON 2,6GHz. nicmene na streaming by byl vhodny multicast. kdyztak pisnete amjzeme to dat nejak dohromady. teoreticky bych byl schopny zajistit i temer vsechny kanaly pres ruske servery, ktere to odkodovavaji. ale zase cim vic druzic tim vic parabol :-(

Ne , nesnažíme. Řešení IPTV máme od sledovanitv.cz.
Podle některých výkladů autorského zákona je to převzaté vysílání a na to nemáme smlouvy s pokytovatelem obsahu.
Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod majkl » úte 13. led 2015 16:03:17

Streamování multicastem není tak moc super, neměli jsme s tím dobrou zkušenost.

Na streamování jako takové (bez přepočtu) stačí i Raspberry PI.

IPTV zatím neřešíme, i když dle mého názoru můžeme, protože když nebudeme sahat na obsah, tak jen vylepšujeme pokrytí. Takové vysílání, navíc pro známé osoby (členy), je možné, Jablonka ho provozuje už dlouho a má i papír od RRTV, že její vysílání do sítě není považováno za převzaté vysílání. http://www.rrtv.cz/cz/files/memo/z%C3%A1pis19.pdf

Na druhé straně drátu navíc není zařízení uzpůsobené k příjmu televizního vysílání.

Tedy šlo by to, jen jsme připosraní :)
majkl
Administrátor

Reputace: 17

Příspěvekod hates » úte 13. led 2015 16:26:00

Ra RPi neni problem streamvat bez upravy, ale ten datovy tok je u FullHD sileny a pres bezdratove spoje je to dost spatne. Je lepsi to prekodovat do nejakeho lepsiho formatu. Dalsi vec je u multicastu vyhoda ze se stremuje po pateri dany stream pouze jednou a nemusi se stejny porad hnat vicekrat ke klientovi pokud koukaji na to stejne. Nevyhoda Multicastu je ta ze neprochazi pres routery ale musi se pouzit IGMP routing coz ale neni neresitelne. Nevim jake jsou konkretne na pateri prvky s podporou IGMP, ale treba RB to zvlada celkem obstojne ve vyssich radach.
hates

Reputace: 0

Příspěvekod majkl » úte 13. led 2015 16:46:33

Jo, ale s tím překodováním už by se to dalo brát jako zásah do obsahu.

BTW: RasPI má H264 HW encodér, něco ošklivého mi z toho už lezlo, ale pořádně rozchodit se mi to nezdařilo.

IGMP snooping byl jedním z hlavních důvodů, proč jsme na páteř ve své době koupili cisco switche. Přesto se nám stávalo, že to někde prolezlo. Ani v okolních sítích (NFX) multicast nepoužívají.
majkl
Administrátor

Příspěvekod samson » úte 13. led 2015 22:54:33

majkl píše:......Jablonka ho provozuje už dlouho a má i papír od RRTV, že její vysílání do sítě není považováno za převzaté vysílání. http://www.rrtv.cz/cz/files/memo/z%C3%A1pis19.pdf

Na druhé straně drátu navíc není zařízení uzpůsobené k příjmu televizního vysílání.

Tedy šlo by to, jen jsme připosraní :)

Ano jsme :-) ,nicméně se zde jedná o satelitní vysílání (nejsem si jistý, jestli Jablonka streamuje i satelity) a já zmiňují autorský zákon. S tím nemá RRTV moc společného.
Samson
samson

Reputace: 12

Re: IPTV

Příspěvekod majkl » stř 14. led 2015 0:43:31

Jo, u satelitu by problém nastat mohl, protože autorské právo může být omezeno třeba jen na dané území a "distribucí obsahu" bychom to právo mohli porušit.
majkl
Administrátor

Zpět na IPTV