J.A. Komenského

Najdou se vždy a všude, ani nám se nevyhnou :(

Re: J.A. Komenského

Příspěvekod majkl » sob 25. říj 2003 12:23:21

> Jen me docela mrzi, ze se porad pripojujou novy lidi, ale ty co sou pripojeny uz od zacatku, tak ty to nejvic odnesou.

Novy lidi se na vsesmerovku NEPRIPOJUJOU!!

S Mildou mame naplanovano zkusit jinou antenu - chybi nam drzak.
Odpajet vnitrni antenu toho D-Linku a zkusit FW 2.61. No a pak taky ty prevesy.

Jen jsem proste nemel cas ... taky musim vydelavat aspon nejaky penize ...

Penize za spravu site by mozna byly fajn, ale v rozpoctu neni toliko penez aby se dal tak nejak rozumne platit spravce. A jak se do toho penize vlozej, tak to bude znamenat alespon urcitou uroven garanci ... kterou nechci poskytovat za symbolickou odmenu.

Jestli chces neco pro czela.net udelat, neni problem ... klidne delej ... nikdo ti nebrani.
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

Re: Re: J.A. Komenského

Příspěvekod vojtech.kozak » sob 25. říj 2003 12:50:29

> majkl napsal(a):
> > Jen me docela mrzi, ze se porad pripojujou novy lidi, ale ty co sou pripojeny uz od zacatku, tak ty to nejvic odnesou.

> Novy lidi se na vsesmerovku NEPRIPOJUJOU!!

Nejde o vsesmerovku, ale o to, ze se resi pripojeni novejch lidi a neresej se tolik stavajici problemy.

> S Mildou mame naplanovano zkusit jinou antenu - chybi nam drzak.
> Odpajet vnitrni antenu toho D-Linku a zkusit FW 2.61. No a pak taky ty prevesy.

To me uprimne moc neuklidnuje :( Jestli mate nejakou volnou antenu na puceni, tak bych si pro ni skocil a pristi tejden ji s kamaradem vyzkousel.

> Jen jsem proste nemel cas ... taky musim vydelavat aspon nejaky penize ...

Ja to chapu, jak sem uz psal - je mi jasny, ze je s tim spostu prace. Ale taky je tu 7 lidi, ktery nevedi proc to nejde, cim to je atd. Chybi asi trochu komunikace. Stacil by treba mail: Mesic ted nepude net, protoze vam tece do anteny nebo co a nemame drzak, takze se nebojte, ze to je vase chyba (nufunkci PC)

> Penize za spravu site by mozna byly fajn, ale v rozpoctu neni toliko penez aby se dal tak nejak rozumne platit spravce. A jak se do toho penize vlozej, tak to bude znamenat alespon urcitou uroven garanci ... kterou nechci poskytovat za symbolickou odmenu.

Tak alespon jak uz nekdo psal - odpusteni mesicnich poplatku

> Jestli chces neco pro czela.net udelat, neni problem ... klidne delej ... nikdo ti nebrani.

Ja sem psal, ze kdyz mi nekdo rekne, co mam pro sit udelat, tak to udelam. Muzu zajet do I4ky, pomoct pri rozvadeni kabelu nebo tak, ale to bez toho, abys mi to rek to asi neudelam, tak mi prosim neodepisuj takovy hovadiny :(
  • 0

vojtech.kozak

Reputace: 0

Re: Re: Re: J.A. Komenského

Příspěvekod majkl » sob 25. říj 2003 13:21:52

> Nejde o vsesmerovku, ale o to, ze se resi pripojeni novejch lidi a neresej se tolik stavajici problemy.

To vubec neni pravda ... naopak - resime porad jeden a ten samej problem ... pretizeni AP na vsesmerovce. To ze se lidi pripojujou je zalezitost lokalnich spravcu APcek.

> To me uprimne moc neuklidnuje :( Jestli mate nejakou volnou antenu na puceni, tak bych si pro ni skocil a pristi tejden ji s kamaradem vyzkousel.

Ted ji u sebe nemam, ale tenhle tyden ji mit urcite budu.

> Chybi asi trochu komunikace. Stacil by treba mail: Mesic ted nepude net, protoze vam tece do anteny nebo co a nemame drzak, takze se nebojte, ze to je vase chyba (nufunkci PC)

Jenze ja o tom nevedel ... Od tebe jsem jenom dostal zpravu ohledne toho, ze ti kazdejch 5 minut vypadne sit ... ale v dobe, kdy si mel nastavene 10.93.10.54 pak uz ses neozval.

> Ja sem psal, ze kdyz mi nekdo rekne, co mam pro sit udelat, tak to udelam. Muzu zajet do I4ky, pomoct pri rozvadeni kabelu nebo tak, ale to bez toho, abys mi to rek to asi neudelam, tak mi prosim neodepisuj takovy hovadiny :(

Klidni hormon. Myslel jsem to tak, ze je fajn, ze to s kamosem date dohromady.
  • 0

majkl
Administrátor

Re:

Příspěvekod vojtech.kozak » sob 25. říj 2003 13:48:28

Psal sem prispevek a zrovna vypadnul connect na APcko a prisel sem o ten prispevek... du to napsat znova, snad se trefim ;)
  • 0

vojtech.kozak

Re: Re: Re: Re: J.A. Komenského

Příspěvekod vojtech.kozak » sob 25. říj 2003 14:10:49

> > To me uprimne moc neuklidnuje :( Jestli mate nejakou volnou antenu na puceni, tak bych si pro ni skocil a pristi tejden ji s kamaradem vyzkousel.

> Ted ji u sebe nemam, ale tenhle tyden ji mit urcite budu.

Skvely, tak mi pak napis prosim SMSku nebo posli mail, na Mirandu se prakticky nemuzu pripojit.

> > Chybi asi trochu komunikace. Stacil by treba mail: Mesic ted nepude net, protoze vam tece do anteny nebo co a nemame drzak, takze se nebojte, ze to je vase chyba (nufunkci PC)

> Jenze ja o tom nevedel ... Od tebe jsem jenom dostal zpravu ohledne toho, ze ti kazdejch 5 minut vypadne sit ... ale v dobe, kdy si mel nastavene 10.93.10.54 pak uz ses neozval.

Ja sem to ale nepsal jednou, ale nekolikrat! Pak kdyz sem zmenil IPcko, tak sem ti ani napsat nemoh (jedine do diskuse), protoze na ICQ sem te nevidel a ja se tam stejne ani prakticky nepripojim. Ale spatny IPcko sem mel jenom chvilku, dal sem ho spatne, potom, co ste menili adresu podsite. Ale o tom, ze se s tim neco deje taky nikdo nevedel. Dozvedel sem se to az dalsi den, kdyz sem zavolal Mildovi a ten mi rek, at zmenim IPinu, pak se to zase menilo zpatky... Mail by stacil... Cekam, ze bys mi ted odpovedel, ze si ma dat kazdej DHCP a byl by klid, ale DHCP mi nikdy nefungovalo a to sem ti taky uz tenkrat rikal. Nemyslim si, ze bys to mel vedet, ale moh si predpokladat, ze nekdo nebude mit DHCP, ja bych pak skocil za sousedama, at chvili pockaj nebo at si zmenej IPcko.

> > Ja sem psal, ze kdyz mi nekdo rekne, co mam pro sit udelat, tak to udelam. Muzu zajet do I4ky, pomoct pri rozvadeni kabelu nebo tak, ale to bez toho, abys mi to rek to asi neudelam, tak mi prosim neodepisuj takovy hovadiny :(

> Klidni hormon. Myslel jsem to tak, ze je fajn, ze to s kamosem date dohromady.

Ja pevne doufam, ze Gabriel si bude moct ten cas udelat a prijede, protoze jinak se obavam, ze si jeste pekne dlouho nezasurfuju. Ale to bude jeho zasluha a ne moje a ja sem psal o sobe. A psal sem, ze bych moh udelat neco pro sit a ne pro sebe, ze si to tu u sebe dam doporadku.

No nic, kaslem na tuhle diskusy, nikam stejne nevede, mozna sem cekal vic vstricnosti a ne tak bojovny jednani. Zase beru, ze diky tobe ta sit existuje a ze si pro ni obetoval spoustu casu a ze ja sem jenom blbej uzivatel, co sedi na zadku a jenom stahuje. Takze promin, ale chtel sem jenom upozornit, ze nejakejm 7mi lidem prakticky nefunguje net a ze nikdo nevi, proc to nejde a ze ja to taky nevim a ze sem ani nevedel, ze to ty nevis. A on vlaste nikdo nevi kdy to pude a jestli to vubec pude. Tak teda promin!

A jeste jedna vec: pokud dlouho nepude net, tak mam: 1) dojit za sousedem a zeptat se ho, jestli mu to taky nejde, v pripad, ze mu to nejde tak za 2) zavolat Mildu? nebo kontaktovat sebe jako cloveka proskolenyho na restart APcka? A v pripade, ze APcko chodi v pohode? Mam napsat Mildovi nebo tobe? Milda me prosil, abych ho o vypadcich informoval, ale zae je mi jasny, ze s tim nebude moct nic udelat, kdyz neni v Celakoicich. Je teda spravne napsat tobe?
  • 0

vojtech.kozak

Re: Re: Re: Re: Re: J.A. Komenského

Příspěvekod vojtech.kozak » sob 25. říj 2003 15:24:50

Takze: zrovna sem mluvil s Gabrielem a slibil mi, ze pristi tyden se tu stavi a dame to dohromady. Koupi velmi levne antenu a sezene i drzak. Kazdopadne se ale budou muset vybrat nejaky penize, ale nebude to moc.
  • 0

vojtech.kozak

Re: Re: Re: Re: Re: J.A. Komenského

Příspěvekod majkl » sob 25. říj 2003 16:28:38

> No nic, kaslem na tuhle diskusy, nikam stejne nevede, mozna sem cekal vic vstricnosti a ne tak bojovny jednani.

Nemyslel jsem to nijak spatne.

> A jeste jedna vec: pokud dlouho nepude net, tak mam: 1) dojit za sousedem a zeptat se ho, jestli mu to taky nejde, v pripad, ze mu to nejde tak za 2) zavolat Mildu? nebo kontaktovat sebe jako cloveka proskolenyho na restart APcka? A v pripade, ze APcko chodi v pohode? Mam napsat Mildovi nebo tobe? Milda me prosil, abych ho o vypadcich informoval, ale zae je mi jasny, ze s tim nebude moct nic udelat, kdyz neni v Celakoicich. Je teda spravne napsat tobe?

1] jo
2] jo
3] se sebou se klidne porad
4] nevyjde-li Milda, tak dej vedet mne.
  • 0

majkl
Administrátor

Re: Re: Re: Re: Re: Re: J.A. Komenského

Příspěvekod tomk » sob 25. říj 2003 19:07:23

Woyto, jen dotazek: Kdyz ti to nejde uz cca 14dni, jak si dokazal stahnout za tento tyden 5GB podle monitoru?
Doufam ze je nekde omyl v IP adresach :)
Kazdopadne nerikam ze ti to nemuze jit blbe!

příspěvek upraven: 25.10.2003 20:47:40
  • 0

tomk

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: J.A. Komenského

Příspěvekod vojtech.kozak » ned 26. říj 2003 11:30:54

> TomK napsal(a):
> Woyto, jen dotazek: Kdyz ti to nejde uz cca 14dni, jak si dokazal stahnout za tento tyden 5GB podle monitoru?
> Doufam ze je nekde omyl v IP adresach :)
> Kazdopadne nerikam ze ti to nemuze jit blbe!

> příspěvek upraven: 25.10.2003 20:47:40

Pokud vim, tak se do monitoru zapisujou i data stazena z lokalni site (driv to tak bylo) Mam tu spustenej FTP server a soused neco stahoval. Jinak tehle tyden sem nebyl prakticky doma a disk uz je spousta dni zaplnenej 78,5GB z 80GB, takze je celkem blbost, abych stahnul 5GB. Spis jestli to neni ten upload...
  • 0

vojtech.kozak

Foceni strechy

Příspěvekod vojtech.kozak » ned 26. říj 2003 11:39:53

Potreboval bych nutne nafotit strechu kvuli instalovani novy anteny. Nenasel by se nejakej dobrak, co by mi pucil digitalni fotak na pul hodiny?
  • 0

vojtech.kozak

Další

Zpět na Problémy