Prepsani adres

O běhu czela.netu

6xRe: Prepsani adres

Příspěvekod pastelka » čtv 23. dub 2009 16:46:46

Samson napsal(a):
Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):
Já jsem to jako patron těch lidí a admin dělal komplet i se zadáním nových PC pro cca 10 lidí a měl jsem to za hoďku hotové ...

me ty 2 delal honza Hatas a mel je hotovy asitak za 2 minuty...

btw: když to tak znovu pročítám, tak doufám, že jen nezměnil IP, to by na ty dvě minuty vypadalo ... postup co jsem psal výše by se měl zachovat !

Co pro to mohu udělat já, prosím?
  • 0

pastelka

Reputace: 0

7xRe: Prepsani adres

Příspěvekod samson » čtv 23. dub 2009 19:35:48

pastelka napsal(a):
Samson napsal(a):
Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):
Já jsem to jako patron těch lidí a admin dělal komplet i se zadáním nových PC pro cca 10 lidí a měl jsem to za hoďku hotové ...

btw: když to tak znovu pročítám, tak doufám, že jen nezměnil IP, to by na ty dvě minuty vypadalo ... postup co jsem psal výše by se měl zachovat !

Ukecat Admina ... Chmelej ... ;)
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

8xRe: Prepsani adres

Příspěvekod pastelka » čtv 23. dub 2009 19:57:16

Samson napsal(a):
pastelka napsal(a):
Samson napsal(a):
Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):

:-D Něco jednoduššího bys pro mně neměl? :-D
  • 0

pastelka

9xRe: Prepsani adres

Příspěvekod mitch » pát 24. dub 2009 12:32:02

pastelka napsal(a):
Samson napsal(a):
pastelka napsal(a):
Samson napsal(a):
Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):

:-D Něco jednoduššího bys pro mně neměl? :-D

Vsak tem lidem jsme schopni my ty pocitace nastavit, jen potrebujem ty prava at je tam vubec muzem dat..
  • 0

mitch
Administrátor

8xRe: Prepsani adres

Příspěvekod majkl » pát 24. dub 2009 14:41:51

Samson napsal(a):
Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):
Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):

Ty rejpale ... počítal jsem to i s vytvářením nového subnetu a bylo to 10 členů, ale skoro 30 PC ... jen já sám jich mám cca 10.

Vyjadřuj se k věci a nekritizuj ... ať jim tedy Satah přečísluje i ten zbytek ...

příspěvek upravil Samson: 04.03.2009 09:02:31

to nebylo rejpani;)

Toto muze udelat kterykoli pravdepodobne clen KI... Jelikoz tam pastelka vypsala i jejich loginy tak by to nemusel byt takovy problem... Ja kdybych na to prava mel tak to klidne udelam...

Musíš mít adminovské oprávnění na to, aby jsi člena přidal do jiného segmentu. Tedy buď to musí udělat admin, enbo, kdo to umí si musí naklikat práva. Což také jde, ale proč by to měl dělat kdokoliv z KI, když by o tom měl admin minimálně vědět, spíše to udělat sám. (myslím přidělení práv). Členi si pak vytvoří PC v novém segmentu atd ....

Pridal jsem uvedeny lidi do subnetu 10.93.15.0 - lokalni sit na strani

Muze to delat kdokoli z adminu asi na jakemkoli subnetu.

Spravne by to mel udelat Chmelej, ale asi nema cas a je blbost kdyz je optika hotova, aby se cekalo na nejakej zapis do DB.

Kdyz to ale system umoznuje ... :) Mozna by bylo fajn dodelat system notifikaci - poslat mail spravci subnetu u nejz doslo ke zmene - pridani odebrani prav uzivatele na subnet.

Pak by Chmela mel v mailu, ze jsem pridal do jeho subnetu 5 lidi.
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

9xRe: Prepsani adres

Příspěvekod simon » pát 24. dub 2009 18:07:23

majkl napsal(a):

Muze to delat kdokoli z adminu asi na jakemkoli subnetu.

Do jineho subnetu nez je ten, ktery admin spravuje to dat nejde. Tam to muze udelat kdokoliv v roli KI, z adminu jen ten kdo je zaroven v KI :-(. Tolik moje zkusenost. Zkus si pro zajimavost odebrat roli KI a pak napis postup jak se to dela.
  • 0

simon

10xRe: Prepsani adres

Příspěvekod chmelej » sob 25. dub 2009 20:43:23

hmm tak tohodle vlakna jsem si vsimnul az ted (pastelka me velmi lehce upozornila), takze

1. majkl tem lidem zmenil role dobre (sice uz jim neodebral ty stary ale ...)

2. jak povidal samson je potreba ty kompy presunout asi rucne (mam skript ale je na presouvani celych segmentu coz asi neni uplne vhodne). Pokud umite editovat IP tak nezapomente opravit i id site, v jinem pripade metoda smazat starej a vytvorit novej bude funkcni. pokud to mam udelat ja tak chci stavajici IPcka tech pocitacu.

3. mam pocit ze zcela zbytecne plavete v tom jak je to s pravama, myslim ze princip neni az tak slozitej, takze klidne to muzeme nekdy na KI probrat. Rozepisovat se o konkretnim nastaveni u siti je zbytecny, protoze kdo pochopi princip tak uz ty dalsi veci vykouka z netadminu.

příspěvek upravil chmelej: 25.04.2009 20:46:08
  • 0

chmelej
Administrátor

Reputace: 3

Předchozí

Zpět na Občanské sdružení