Prepsani adres

O běhu czela.netu

Prepsani adres

Příspěvekod mitch » pon 02. úno 2009 22:41:46

Prosim Pastelku o sepsani jmen kterym je potreba dovolit pripojeni do segmentu 10.93.15.0/24 ( nova optika Na strani ), nasledne prosim nekoho kdo k tomu ma prava aby tak ucinil. Diky
  • 0

mitch
Administrátor

Reputace: 0

Re: Prepsani adres

Příspěvekod pastelka » stř 04. úno 2009 6:26:13

Mitch(CZ) napsal(a):
Prosim Pastelku o sepsani jmen kterym je potreba dovolit pripojeni do segmentu 10.93.15.0/24 ( nova optika Na strani ), nasledne prosim nekoho kdo k tomu ma prava aby tak ucinil. Diky

Ahojky, Honzíku :-) Za prvé : díky, že požádal o připojení za mně, plním tedy Tvůj "rozkaz" a prosím společně s Tebou o povolení připojení do segmentu 10.93.15.0/24 krom Pastelky a Petra Dolejše ještě :

- pan Kračmar / kracmara,
- paní Simonová / libor.simon,
- pan Fučík / fucik.jan,
- pan Břeský / mbresky a
- pan Zídek / honza.zidek.

Děkuji mnohokrát. U ostatních nevím, zda mají zájem připojit se spolu s námi na optiku nyní, nebo chtějí počkat až do chvíle, kdy se sundá převěs a nepůjde jim net, ale výše zmínění za mnou přišli, zeptali se, začali spolupracovat a podílet se na na svém připojení, u ostatních už se mi nechce doprošovat a stále dokola vysvětlovat, že je nutné připojit se. Nic proti nikomu, ale o optice v našem domě tady píšeme už měsíce, každý měl šanci. Děkuji všem zúčastněným, všem, kteří pomáhali - ať už fyzicky či radami - a Tobě Mitchi zvlášť ;-). Slib dodržím, až přijdeš příště, na stole na Tebe bude čekat vepřo-knedlo-špenáto :-D.
  • 0

pastelka

2xRe: Prepsani adres

Příspěvekod pastelka » pon 02. bře 2009 17:00:36

pastelka napsal(a):
Mitch(CZ) napsal(a):

Ahojky, Honzíku :-) Za prvé : díky, že požádal o připojení za mně, plním tedy Tvůj "rozkaz" a prosím společně s Tebou o povolení připojení do segmentu 10.93.15.0/24 krom Pastelky a Petra Dolejše ještě :

- pan Kračmar / kracmara,
- paní Simonová / libor.simon,
- pan Fučík / fucik.jan,
- pan Břeský / mbresky a
- pan Zídek / honza.zidek.

Děkuji mnohokrát. U ostatních nevím, zda mají zájem připojit se spolu s námi na optiku nyní, nebo chtějí počkat až do chvíle, kdy se sundá převěs a nepůjde jim net, ale výše zmínění za mnou přišli, zeptali se, začali spolupracovat a podílet se na na svém připojení, u ostatních už se mi nechce doprošovat a stále dokola vysvětlovat, že je nutné připojit se. Nic proti nikomu, ale o optice v našem domě tady píšeme už měsíce, každý měl šanci. Děkuji všem zúčastněným, všem, kteří pomáhali - ať už fyzicky či radami - a Tobě Mitchi zvlášť ;-). Slib dodržím, až přijdeš příště, na stole na Tebe bude čekat vepřo-knedlo-špenáto :-D.

Dobrý den :-) Chtěla bych se zeptat, v jaké fázi je přepisování adres těm, o jejichž přepsání jsme s Mitchem výše požádali. Není jednoduché sejít se aspoň ve dvou, abychom to dokončili, ale tento týden by se to mohlo podařit, proto si dovoluji znovu poprosit. Nevím koho jmenovitě, nemám tušení, kdo tohle může udělat a tak prosím. Děkuji.
  • 0

pastelka

3xRe: Prepsani adres

Příspěvekod samson » úte 03. bře 2009 23:18:43

pastelka napsal(a):

Dobrý den :-) Chtěla bych se zeptat, v jaké fázi je přepisování adres těm, o jejichž přepsání jsme s Mitchem výše požádali. Není jednoduché sejít se aspoň ve dvou, abychom to dokončili, ale tento týden by se to mohlo podařit, proto si dovoluji znovu poprosit. Nevím koho jmenovitě, nemám tušení, kdo tohle může udělat a tak prosím. Děkuji.

Honza Chmelenský na to má script, ale nevím, jestli ho může spustit jen na pár lidí ... spíše je ten script na převod celého cegmentu sítě.

Tedy bych zvolil postup, který jsem praktikoval já při přečíslování části svého segmentu:
- Chmelej musí výše uvedeným lidem dát právo přidat PC do segmentu 10.93.15.XXX a navýšit počet PC.
- Vy si pak každý zadáte PC do nového segmentu
- Pak se fyzicky přepojíte na optiku.
- Pak už stačí smazat PC ze starého segmentu.
- Nakonec by měl chemelej odebrat práva na starý segment a vrátit počet PC na původní hodnotu.
Já jsem to jako patron těch lidí a admin dělal komplet i se zadáním nových PC pro cca 10 lidí a měl jsem to za hoďku hotové ...

příspěvek upravil Samson: 03.03.2009 22:19:21
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

4xRe: Prepsani adres

Příspěvekod mitch » úte 03. bře 2009 23:20:55

Samson napsal(a):
Já jsem to jako patron těch lidí a admin dělal komplet i se zadáním nových PC pro cca 10 lidí a měl jsem to za hoďku hotové ...

me ty 2 delal honza Hatas a mel je hotovy asitak za 2 minuty...
  • 0

mitch
Administrátor

5xRe: Prepsani adres

Příspěvekod samson » stř 04. bře 2009 10:01:21

Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):

Ty rejpale ... počítal jsem to i s vytvářením nového subnetu a bylo to 10 členů, ale skoro 30 PC ... jen já sám jich mám cca 10.

Vyjadřuj se k věci a nekritizuj ... ať jim tedy Satah přečísluje i ten zbytek ...

příspěvek upravil Samson: 04.03.2009 09:02:31
  • 0

Samson
samson

6xRe: Prepsani adres

Příspěvekod mitch » stř 04. bře 2009 10:29:49

Samson napsal(a):
Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):

Ty rejpale ... počítal jsem to i s vytvářením nového subnetu a bylo to 10 členů, ale skoro 30 PC ... jen já sám jich mám cca 10.

Vyjadřuj se k věci a nekritizuj ... ať jim tedy Satah přečísluje i ten zbytek ...

to nebylo rejpani;)

Toto muze udelat kterykoli pravdepodobne clen KI... Jelikoz tam pastelka vypsala i jejich loginy tak by to nemusel byt takovy problem... Ja kdybych na to prava mel tak to klidne udelam...
  • 0

mitch
Administrátor

7xRe: Prepsani adres

Příspěvekod samson » stř 04. bře 2009 12:55:36

Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):
Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):

to nebylo rejpani;)

Toto muze udelat kterykoli pravdepodobne clen KI... Jelikoz tam pastelka vypsala i jejich loginy tak by to nemusel byt takovy problem... Ja kdybych na to prava mel tak to klidne udelam...

Musíš mít adminovské oprávnění na to, aby jsi člena přidal do jiného segmentu. Tedy buď to musí udělat admin, enbo, kdo to umí si musí naklikat práva. Což také jde, ale proč by to měl dělat kdokoliv z KI, když by o tom měl admin minimálně vědět, spíše to udělat sám. (myslím přidělení práv). Členi si pak vytvoří PC v novém segmentu atd ....
  • 0

Samson
samson

Přepsání adres Na Stráni 1628

Příspěvekod pastelka » stř 22. dub 2009 17:50:08

Dobrý den! Chtěla bych znovu poprosit toho, v čí je to kompetenci, aby přepsal adresy do segmentu 10.93.15.0/24 lidem, u kterých jsem o to již dříve prosila. Jsou to tito:
* pan Kračmar / kracmara,
* paní Simonová / libor.simon,
* pan Fučík / fucik.jan,
* pan Břeský / mbresky a
* pan Zídek / honza.zidek.
Pokud je nutné, jak psal, Samson, aby byly adresy přepsány všem, prosím tedy, aby Chmela (? - nevím, zda je tohle ve Tvé kompetenci, Honzo ;-) ) přepsal adresy všech na Stráni 1628. Je to tady trošku složitější, ti, které jsem výše vypsala a už jednou požádala, se o optiku zajímají, mají o ní zájem a sami pro to něco dělali, ostatní jsou bez zájmu a to doslova. Na vchod 1628 je napojený i vchod 1629, ani od nich nikdo neprojevil zájem a ať už to zní sebevíc jako klišé nebo jako výmluva, přestalo mě to bavit. Nebudu se před nikým plazit a donekonečna ho přesvědčovat, že si to "sami sobě" musíme udělat, proto znovu prosím o přepsání do jiného segmentu lidem, které jsem vypsala, abychom akci optika mohli ukončit. Děkuji mnohokrát a přeji hezký den. V.
  • 0

pastelka

5xRe: Prepsani adres

Příspěvekod samson » čtv 23. dub 2009 14:25:28

Mitch(CZ) napsal(a):
Samson napsal(a):

btw: když to tak znovu pročítám, tak doufám, že jen nezměnil IP, to by na ty dvě minuty vypadalo ... postup co jsem psal výše by se měl zachovat !
  • 0

Samson
samson

Další

Zpět na Občanské sdružení