Změna sdružení na spolek

O běhu czela.netu

Změna sdružení na spolek

Příspěvekod Falcon » úte 12. kvě 2015 7:31:37

Od dnešního dne je fakt, že jsme z.s., dostupný i ve veřejném rejstříku.

Oba požadavky NOZ (změna názvu, harmonizace stanov) teda máme splněné a z tohoto titulu nám nehrozí zrušení z moci úřední. Jako bonus navíc jsme byli ušetřeni správního poplatku za podání do VŘ. :)
  • 0

Falcon

Reputace: 5

Re: Změna sdružení na spolek

Příspěvekod tencl » úte 12. kvě 2015 14:43:30

Paráda !! Orvell má velké významné plus :-)

Otázka - co musí spolek zveřejňovat ve sbírce listin ? Stanovy, uzávěrky, zápisy z valných hromad ?
  • 0

tencl

Reputace: 101

Příspěvekod orvell » úte 12. kvě 2015 17:09:13

Plus si zasloužíme oba, Falcon, za úpravu stanov, já za dotažení do papírového konce. Jsem rád, že máme konečně úředně splněno, to že jsme ušetřili litr za kolek je mi celkem fuk. Pokud se ale máme podělit o jedno významné plus oba, tak já jsem ta vodorovná čárka, a Falcon a svislá. :D

Odpověď je asi zde: http://noz.crdm.cz/dotaz/121-dokumenty-do-sbirky-listin Zvláštní, že stanovy i zápisy VH z navolení pěti orgánů do rady jsme jim předali, ale ve sbírce listin nejsou.

Jsou nějaké sankce, když nic nepošleme? Jak rychle musíme nahlásit změny, například v radě, nebo stanovách a jakou formou.

Čím se teď prokazujeme, například v bance? Dříve to byly stanovy s beranem MV, teď to bude to PDF výpisu, co si tam můžu stáhnout?
  • 2

orvell

Reputace: 17

Příspěvekod tencl » úte 12. kvě 2015 17:28:55

Prokazujeme se výpisem z rejstříku - na poště navrhuju jeden nechat udělat, stojí 100/stránku.

Listinné důkazy sloužící pro změnu zápisu do rejstříku se dle mne do sbírky listin nepromítnou - to je třeba zaslat samostatně navíc. Na sankce bych to nedoporučoval uhrávat. Lze jim to poslat například datovou zprávou. Termín asi není až tak zásadní, řekněme když jim to do měsíce pošleme, tak to bohatě bude stačit.
  • 0

tencl

Reputace: 101

Příspěvekod orvell » úte 12. kvě 2015 17:49:37

Co koukám do sbírky listin ostatních spolků, tak mezi podáním na soud a zveřejněním listin, uběhlo cca 3 měsíce, tedy má soud ještě 1,5měsíce čas. :)

OK jednu kopii nechám na poště udělat.
  • 0

orvell

Příspěvekod Falcon » úte 12. kvě 2015 21:48:06

Nevím, co je kde uzákoněno, ale selský rozum mi říká, že do sbírky listin by měly patřit stanovy a zápisy z VH. Nedávám za to ruku do ohně, jelikož v posledních pár případech selský rozum v oblasti justice selhal (viz. s.r.o. za 1,- Kč).

Dokumenty do sbírky listin lze podat v elektronické formě v PDF (podrobná specifikace viz. https://or.justice.cz/ias/ui/specifikaceSL) a stačí zaručený elektronický podpis (měl by asi znít na czela.net z.s.).

Ještě k termínům. Návrh na zápis do VR by měl být podán oprávněnou osobou bez zbytečného odkladu, nejpozději do 15 dnů od uskutečnění změny. Pokud se tak nestane, pak může podat návrh na zápis do VR kdokoliv, kdo na to doloží právní zájem a přiloží příslušné listiny, jimiž mají být doloženy skutečnosti zapisované do VR. Náš návrh na zápis spolku byl podán se značným zpožděním a nic nezákonného se nestalo, natož aby nám někdo něco vyčítal. Je docela možné, že kdyby byl návrh podán do 15 dnů, tak by byl zamítnut, jelikož já jsem nebyl přímo oprávněnou osobou (nejsem rada, která tak může učinit a ani jsem neměl plnou moc, existovala pouze listina - zápis z VH, kde jsem byl pověřen a tím byl doložen právní zájem).

Na druhou stranu, když srovnám datumy podání (1.4.2015), rozhodnutí (8.4.2015), doručení (15.4.2015) a zápisu (1.5.2015), tak mi to hlava nebere. Myslím, že ani (S)oud si z nějakého dne nedělá starosti.

Závěr po tomto suchém textu je ten, že za překročení termínu by nám neměl nikdo trhat hlavu...
  • 0

Falcon

Reputace: 5

Příspěvekod orvell » stř 13. kvě 2015 23:29:22

Koukám do naší sbírky listin, a bylo obohaceno o stanovy a zápisy z VH. :D
  • 0

orvell

Příspěvekod Filip » stř 13. kvě 2015 23:48:43

orvell píše:Koukám do naší sbírky listin, a bylo obohaceno o stanovy a zápisy z VH. :D

Na mém příspěvku o tom, že jeden certifikát pro elektornický podpis stačit nebude, bylo něco závadného, že jsi ho smazal? Nebo to byl omyl?
  • 0

Filip

Reputace: 13

Příspěvekod orvell » čtv 14. kvě 2015 8:12:53

Promiň moje chyba. Včera jsem místo nového příspěvku přepsal ten tvůj o certifikátech, tak jsem to smazal aby to nemátlo. Zapomněl jsem ti poslat mail, aby si to jsem napsal znovu. Tedy se omlouvám za zmatky, cenzuru v tom nehledej. :-)
  • 0

orvell

Příspěvekod Filip » čtv 14. kvě 2015 8:39:51

Falcon píše:stačí zaručený elektronický podpis (měl by asi znít na czela.net z.s.).

Kvalifikovaný certifikát pro elektronický podpis je vydaný vždy na jméno fyzické osoby, takže by každý radní musel mít svůj certifikát a museli by to podepsat všichni. Nejsem si jist, zda by v tech certifikátech muselo být „czela.net z.s.“, spíš si myslím, že ne.

Z tohohle pohledu je lepší datová schránka, protože tam se pro účely komunikace se státní správou považuje zpráva za podepsanou, tj. vyřídí to jeden člověk a není potřeba všech 7 radních. Na druhou stranu, pořád se to musí sledovat, zda tam něco nepřišlo, musí se hlídat přihlašovací údaje, při jejich ztrátě je zase vytvoření nových zpoplatněno a musí se na poštu… Já v práci dělám na softwaru pro komunikaci s datovými schránkami, ale jinak je bojkotuju a sám žádnou schránku nemám, protože si myslím, že je z toho víc škody než užitku. Pro czela.net by to mělo jenom ten význam, že pro komunikaci se státní správou by nebylo potřeba sedm podpisů - a je otázka, zda toho státu posíláme tolik, aby se to opečovávání datové schránky vyplatilo.

orvell píše:Promiň moje chyba. Včera jsem místo nového příspěvku přepsal ten tvůj o certifikátech, tak jsem to smazal aby to nemátlo. Zapomněl jsem ti poslat mail, aby si to jsem napsal znovu. Tedy se omlouvám za zmatky, cenzuru v tom nehledej. :-)

OK. Doufám, že jsem nenapsal opak toho, co včera :-)
  • 0

Filip

Reputace: 13

Další

Zpět na Občanské sdružení