Podpora

O běhu czela.netu

Podpora

Příspěvekod tencl » ned 20. bře 2011 12:45:13

Včerejší valná hromada schválila záměr zřízení podpory (obecné – pro členy i síť) a uložila radě, aby přednostně podporu zajistila interně, a v případě neúspěchu do konce června buď založila servisní organizaci 100% vlastněnou czela.netem nebo vypsala výběrové řízení na externí dlouhodobou podporu.

Jako doporučení radě schválila : "Základem je telefonní ústředna propojená s OTRS podobně jako to má Kladno. Člen volá, a když si nechce poslechnout aktuální nahranou zprávu o nějakém globálním problému (aby nebylo nutno každému říkat že to nejede), tak člen nahraje hlášení o poruše, uvede svůj vs k identifikaci a zpětnému kontaktu z evidence členů. K ústředně jsou přihlášení operátoři, což jsou lidi bez nutnosti špičkových znalostí. Ústředna volá všem přihlášeným operátorům v dané chvíli, a jeden z nich to zvedne a problém řeší. Současně se zapisuje hlášení do mailu jako požadavek, označení operátora, který problém začal řešit a operátor k požadavku připíše jeho řešení hned nebo až se dostane k počítači. Problémy člena, které hradí člen, operátor řeší předáním poptávky zaregistrovaným firmám, u kterých garantujeme kvalitu a slušnou cenu (ne 800/hodinu). Pro problémy sítě operátor používá detailní dokumentaci sítě, má přístup do bodů sítě (nebo dokáže zařídit zásah) a má k dispozici krizové scénáře včetně kontaktů na odborníky u problémů, které přesahují jeho dovednosti. Takový problém předává mailem + telefonem k řešení, kopie jde mailem tomu, kdo problém ohlásil. Finanční problémy jako jsou členské příspěvky či pozastavení členství řeší sám, co je nad jeho síly předává Ekonomovi. Operátor je placený za (vy)řešený případ, cena musí být stanovena tak, aby to motivovalo operátory k přihlášení, ale nebyl jich přebytek, odhadem 50–100 Kč za jeden případ dle obtížnosti.

Základem systému je technologie, která něco stojí, dokumentace, kterou nejsme schopni/ochotni vytvořit a práce, která nás nebaví. Když bychom se dohodli, že podporu zřídíme, tak první by bylo zkusit to vlastními silami za hodiny. Je také možné použít cestu Kladna se servisní organizací (kde se vyplácí mzdy, zatímco ve sdružení ne). Když by ani jedno neuspělo, tak můžeme vypsat výběrové řízení na externí podporu se smlouvou na 4 roky, automaticky prodlužovanou není-li podaná výpověď. Odhaduju, že 50,–Kč na člena měsíčně po delší dobu už je zajímavých a pokreje při delší smlouvě i vysoké počáteční náklady. Externí společnost by mohla mít odměnu navíc za splněná procenta limitní spolehlivosti sítě (95%) a za její vyšší překročení (každá desetina nad 98%), což by se promítalo až do mezd operátorů i odborníků dle počtu minulých zásahů. "
  • 0

tencl

Reputace: 101

Re: Podpora

Příspěvekod Golborox » ned 20. bře 2011 14:45:37

Fascinující! Úžasné, velkolepé! Rád bych pronášel tato slova bez náznaku ironie, ale nejde to. Směr a cíle sdružení se otočily výrazným způsobem směrem k profesionálnímu providingu, což je podle mě v přímém rozporu s myšlenkami otců zakladatelů. Stává se tím z Czela.Netu další "ubohý poskytovatel" namísto tlaku na vývoj, zlevňování a zvyšování dostupnosti internetu. Těch málo peněz, co nám ročně zbývalo, rozházíme za podporu slabé pětiny členů celého sdružení, kteří bohužel nemají to štěstí, že jsou připojeni na optice, namísto toho, abychom je investovali právě k tomu, aby tak připojeni byli. Ale dost nářků. Valná hromada rozhodla a mocnější instituce ve sdružení není. Teď se jen velmi těším na zprávu o hospodaření za rok 2011, kde budou moct všichni vidět, že zaplatili o mnoho více než pětinu všech peněz za podporu méně než pětiny všech členů. Určitě se najde někdo, kdo správě podotkne, že tak to má přece být, že bohatší mají pomáhat chudším a silnější slabším. NE! Ne teď, kdy se sdružení samo potýká s jinými problémy a potřebuje peníze investovat jinam. Navíc se začínáme postupně všichni zbavovat práce a zodpovědnosti za sdružení, které jste sami vytvořili. Zplodit dítě, nechat ho naučit chodit a mluvit a pak ho nechat růst jak dříví v lese a najímat draze hromady učitelek, vychovatelek, asistentek, supportů a opravářů, to není správná výchova rodiče. A těmito rodiči my všichni jsme, sdružení je naše a je právě takové, jaké si ho vychováme. Touto cestou můžeme velmi brzy prodat sdružení kyslíkům, každý shrábne pěknou sumičku a budeme mít stejné připojení, jen dvakrát tak drahé, ale s podporou, s helplinkou 24 hodin denně a s příjemnou prsatou asistentkou na adrese Za Brumlovkou 266/2, Praha 4 - Michle.

Každopádně i přes můj radikální nesouhlas s touto myšlenkou přeji radě hodně úspěchu s tímto nelehkým úkolem a nabízím do blízkého budoucna svoji pomoc, pokud to bude potřeba. Třeba se stane zázrak a povede se nám navzdory všem předpokladům a zkušenostem vyřešit podporu kvalitně a přitom levně. Omlouvám se, pokud jsem se svým křikem a rozhořčením někoho dotkl a odcházím se modlit za ten náš zázrak.
  • 0

Golborox

Reputace: 0

2xRe: Podpora

Příspěvekod tomk » ned 20. bře 2011 17:10:40

KONECNE pozitivni zaver z VH !!!!

Toto je smerovani czela.netu, ktere je pro tuto sit potreba. Neni potreba aby ta podpora utirala zadecky do sucha, ale vsechno bude lepsi nez je to ted.

Respect, a sem rad ze rozum a zodpovednost zacina vitezit.
  • 0

tomk

Reputace: 0

3xRe: Podpora

Příspěvekod thunder.m » pon 21. bře 2011 0:58:27

Jsem rád že po 2 letech se dospělo do fáze kdy si VH prosadila to co si přála většina členů a co RADA vždy odmítala, určitě to nic na stavájící situaci nemění k horšímu, doufám že bude padat z řad těch co něco takového bytostně odmítají co nejméně klacků do cesty zvoleným směrem.
  • 0

thunder.m

Reputace: 5

4xRe: Podpora

Příspěvekod samson » úte 22. bře 2011 0:33:50

- Ač jsem jeden z těch kdo zvedl ruku PRO - musím s politováním říci, že nutnost zřídit "nějakou" podporu vznikla hlavně proto, že mnoho dříve aktivních členů zapomnělo proč do sdružení vstoupili.

- Zapoměli na to, že myšlenka sdužení je ta, že každý člen by měl přispět alespoň trochou ke společné věci. Bohužel někteří minulí a bohužel i současní aktivní členi při připojení nových členů jim toto nedostatečně vysvětlili a tím nám přibývali místo členů klienti.

- Pokud by v KI bylo 13 lidí jako před pár lety a v RADĚ 5 členů. Tak by to bylo úplně o něčem jiném. a je to prosím 18 lidí ze 794 t.j. něco přes **2%** !!!

- **Obdivuji se a děkuji těm, kteří se v sobotu nechali do KI znovu zvolit a taky těm kteří jsou v KI nyní noví.**
"Směrování" czela.netu samozřejmě ani po schvální podpory nebude ve smyslu full servisu ve stylu komerčních poskytovatelů !!!

příspěvek upravil Samson: 21.03.2011 23:37:42
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

5xRe: Podpora

Příspěvekod tencl » úte 22. bře 2011 10:56:55

Je dle mne správný čas přestat se dívat zpět na bolístky, co bychom bývali tehdy mohli kdyby, je jasné, že každý z nás má nějakou lítost, auau, že se nepovedlo ač jsme chtěli, ale můžeme se nyní (po)dívat dopředu a obnocit zase rozvoj. Vize je nastolena a schválena - czela.net jako spolehlivá síť a pojďme za touto vizí. Rád bych zapojil kohokoliv, kdo má zájem pro czelu pracovat, proto mi udělaly příspěvky Mirka i Toma radost, jakož i to, že Pawel se nechal zase zvolit.

Jak vizi spolehlivé sítě uskutečníme ?
  • 0

tencl

Reputace: 101

6xRe: Podpora

Příspěvekod samson » úte 22. bře 2011 11:13:21

> dan_tencl napsal(a):.................Rád bych zapojil kohokoliv, kdo má zájem pro czelu pracovat, proto mi udělaly příspěvky Mirka i Toma radost, .............................

- Nechápu ... že bych přehlédl že nám nabídli pomoc v tom jak vytvořit podporu ?

> Jak vizi spolehlivé sítě uskutečníme ?

Odpověď na tuto otázku řešíme již několik let ...

Bohužel ta hlavní tíha opět spočívá na radě ... tedy na 3 lidech.
  • 0

Samson
samson

7xRe: Podpora

Příspěvekod honyo » úte 22. bře 2011 11:25:00

Samson napsal(a):

Uz o tom bylo hodne napsano, viz Dan, ja jsem neco smolil pred rokem, ostatni maji take najeky poznamky. Predstava je a zakomponovani do beziciho systemu je ukol pro vsechny a ne jen pro radu.

• 0

honyo

Reputace: 1

8xRe: Podpora

Příspěvekod samson » úte 22. bře 2011 11:41:17

honyo napsal(a):
Samson napsal(a):

Uz o tom bylo hodne napsano, viz Dan, ja jsem neco smolil pred rokem, ostatni maji take najeky poznamky. Predstava je a zakomponovani do beziciho systemu je ukol pro vsechny a ne jen pro radu.

Hlavně bylo nasáno:

"Náhradní valná hromada dne 19.3.2011 schválila záměr zřízení podpory a uložila radě, aby přednostně podporu zajistila interně, a v případě neúspěchu do konce června buď založila servisní organizaci 100% vlastněnou czela.netem nebo vypsala výběrové řízení na externí dlouhodobou podporu."

Jasně, že bylo hodně popsáno ... vizi je mnoho ...
  • 0

Samson
samson

7xRe: Podpora

Příspěvekod mcyrin » úte 22. bře 2011 13:25:44

Samson napsal(a):
> dan_tencl napsal(a):.................Rád bych zapojil kohokoliv, kdo má zájem pro czelu pracovat, proto mi udělaly příspěvky Mirka i Toma radost, .............................

- Nechápu ... že bych přehlédl že nám nabídli pomoc v tom jak vytvořit podporu ?

> Jak vizi spolehlivé sítě uskutečníme ?

Odpověď na tuto otázku řešíme již několik let ...

Mě také nepříjde že by nám nabídl někdo pomoc... Jediný co tak mi přišlo je to že se někdo zaradoval na úkor mého mládí... Pro mě osobně přišel čas kdy se czele můžu věnovat o něco méně, né naopak abych začal vymýšlet věci ještě navíc k běžnému chodu, Samson to na VH říkal že ve 3 lidech to opravdu nejde ale to nikdo neslyšel a všichni chtěli jen to své...
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

Další

Zpět na Občanské sdružení