Podpora

O běhu czela.netu

18xRe: Výkazy práce

Příspěvekod tencl » úte 07. led 2014 21:34:37

majkl napsal(a):
...a pojďte na příští radu pokecat si o tom u panáka...

Myslím, že tohle je nejlepší cesta. Snad i základ czely - v hospodě vymyslet řešení, které pak hájí všichni. Mildo, dnešní podoba Podpory, je výsledkem právě takových sedánků rady, a bylo jich hafo. V něčem vyhovuje, v něčem ne, průběžně se mění. Odpovědnost jedné osoby ale dle mne i tak zůstane - a tou je satah. Možná by důvěryhodnost tvých slov zvýšilo, když by jsi napsal, že v budoucnu nechceš dělat Podporu místo Sataha.

majkl napsal(a):
Málo se chválíte...

Neobnovíme medaile ?
  • 0

tencl

Reputace: 101

19xRe: Výkazy práce

Příspěvekod efffe » úte 07. led 2014 21:51:25

Když to tu čtu, tak bych chtěl také poděkovat podpoře za příkladné zásahy na AP v Jiřině. Musím říct že mám docela klidné spaní od zavedení podpory a práce je opravdu vidět. Takže díky Honzo.

Podpora se účastnila i veškeré modernizace a rozvoje AP i optické sítě, nerad bych aby si členi mysleli že podpora zahálí.

Co se týče dokumentace, to je sice horší. Ale vidím to i u nás v práci, pro samou dokumentaci a vyhovění zlovůli úředníků (ti si vytvářejí formuláře, aby měli co dělat), už zbývá mnohem méně času na samotnou práci. Honza se snaží naopak pracovat a úředničina ho nebaví. Věřím že si s tím rada do budoucna poradí, i když to není zrovna nejlehčí úkol.

• 0

efffe

Reputace: 7

20xRe: Výkazy práce

Příspěvekod turinsky » úte 07. led 2014 23:56:52

Když už je tady tak dlouhé vlákno, tak taky přihodím názor. Jak psal Dan, formuláře a výkazy, když přerostou, tak sníží "produktivitu práce", která je vidět. Prestiž sdružení (a nárůst členské základny) je aktuálně spojený s tím, že "fungujeme". Když jsem vstupoval, tak jsem z více stran slýchal "s těmi si nezačínej, tam je všechno na dlouhé lokte". Je taky potřeba si položit otázku, k čemu jsou výkazy dobré, komu a k čemu slouží. K odměňování podpory za funkci podpory podle mě sloužit nemohou/nesmějí - bylo by to kontraproduktivní. Pokud se podpoře podaří nastavit fungování a sledování sítě tak, že nebudou viditelné výpadky, pak je to bonus pro všechny zúčastněné - podpora "má své jisté" s menším úsilím, o to může vystupovat vstřícněji vůči členům nebo se podílet na rozvoji. Členové mají spolehlivou síť, sdružení má více prostředků a času na rozvoj (protože to Satah "dá" ve svém uspořeném čase). Pokud by podpora byla placená od počtu vykonaných zásahů, pak to může vést k jedinému - generování kurvítek, která zajistí průměrně pět poruch na síti denně.

Skutečně to beru tak, že fungující podpora je veliký bonus, za který platíme relativně málo (při daňovém a úhradovém zatížení 51% vychází příjem podpory na cca 21.000 "čistého" měsíčně, v jiném srovnání stojí podpora každého člena necelých 50 Kč měsíčně). Jak se tady už objevilo, hledá rada řešení, které co nejvíce vygeneruje výkazy "samo". Ty ale musí sloužit KI a radě k hodnocení, jak je síť dobrá, kde má problémy, kam je potřeba přednostně investovat.
  • 0

turinsky

Reputace: 29

18xRe: Výkazy práce

Příspěvekod naj.satah » úte 07. led 2014 23:58:35

Myslim Mildo ze predhozenim tohoto tema na forum jsi rozbouril emoce.

Nemohu Vaskovi odeprit jeho zasluhy za upravy na siti ktere provedl okolo meho nastupu a i to jak se stara o sve node a je celkove prinosem pro sdruzeni. Stejne jako je nemohu odeprit tobe a dalsim za to co pro sdruzeni udelali.

Ac sdruzeni neni uz to ktere jste s Majklem zakladali, je pro nas stale dulezita hospoda. Pojdme si tam popovidat, klidne s predem urcenym casem a mistem at se mohou pridat i dalsi.
  • 0

Ať je Únor nebo Leden, Naj Satah je jenom jeden.
naj.satah

Reputace: 8

21xRe: Výkazy práce

Příspěvekod kjegel » stř 08. led 2014 0:00:39

Milane, díky. Takto to cítím i já a dovolím si tvrdit, že i ostatní radní.
  • 0

kjegel

Reputace: 7

22xRe: Výkazy práce

Příspěvekod samson » stř 08. led 2014 9:15:11

kjegel napsal(a):
Milane, díky. Takto to cítím i já a dovolím si tvrdit, že i ostatní radní.

Jedině souhlas ... člověk něco cítí, že by tak něco mělo být a neumí říct proč. Milan to napsal skvěle.

Mildův pohled na způsob odměňování je čistě ekonomický, což není vždy k užitku.
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

21xRe: Výkazy práce

Příspěvekod tencl » stř 08. led 2014 10:37:15

turinsky napsal(a):
Když jsem vstupoval, tak jsem z více stran slýchal "s těmi si nezačínej, tam je všechno na dlouhé lokte".

Ale ? To jsi se nesvěřil, když jsem tě lanařil :-D

výkazy ...ale musí sloužit KI a radě k hodnocení, jak je síť dobrá, kde má problémy, kam je potřeba přednostně investovat.

Vidím to podobně - jde o to zjistit, kde nás tlačí bota v síti, co je třeba vyměnit, co unifikovat, která oblast je čím příliš bržděna... Nejdůležitější je postoj členů - a nevím o jediném případu, kdy by si někdo stěžoval, a to mne překvapuje (čekal bych jednotky neshod ročně i kdyby byl Podpora anděl).

příspěvek upravil dan_tencl: 08.01.2014 09:37:45
  • 0

tencl

Reputace: 101

Předchozí

Zpět na Občanské sdružení