Školení adminů

O běhu czela.netu

3xRe: Školení adminů

Příspěvekod naj.satah » sob 14. lis 2009 21:18:52

Rekneme ze dnesni skoleni neprobehlo uplne idealne. Predstavoval jsem si to trosku jinak nez ve finale bylo zadouci. Chtel jsem spis udelat z beznych clenu kteri nevedi vo co go adminy. Nekteri tu takovi byli, nekteri chteli vedet o dost vice. Chtel jsem navazat spise na minule skoleni a prohloubit znalosti ale to nebylo zadouci. Beru si z toho ponauceni pro zitrek a zamerim se vice na praxi nez na teorii (na kterou se ve finale ani poradne nedostalo).

Timto bych se chtel omluvit clenum kteri tu byli a uplne je to nenaplnilo. Urcite v teto snaze budu pokracovat (snad ne sam) a skoleni se budou casem opakovat.

• 0

Ať je Únor nebo Leden, Naj Satah je jenom jeden.
naj.satah

Reputace: 8

4xRe: Školení adminů

Příspěvekod orvell » ned 15. lis 2009 0:16:06

Naj Satah napsal(a):
Rekneme ze dnesni skoleni neprobehlo uplne idealne. Predstavoval jsem si to trosku jinak nez ve finale bylo zadouci. Chtel jsem spis udelat z beznych clenu kteri nevedi vo co go adminy. Nekteri tu takovi byli, nekteri chteli vedet o dost vice. Chtel jsem navazat spise na minule skoleni a prohloubit znalosti ale to nebylo zadouci. Beru si z toho ponauceni pro zitrek a zamerim se vice na praxi nez na teorii (na kterou se ve finale ani poradne nedostalo).

Timto bych se chtel omluvit clenum kteri tu byli a uplne je to nenaplnilo. Urcite v teto snaze budu pokracovat (snad ne sam) a skoleni se budou casem opakovat.

Za nic se neomlouvej, jsem rád že je tu někdo, kdo by rád své zkušenosti předal někomu jinému. I když to nebylo zrovna ideálně naplánováné je fajn, že je tu někdo, kdo si školení bere na svá bedra. Ale platí to co jsem ti řekl, pokud chceš někoho učit, není možné aby na jednom školení seděl vedle sebe pokročilej a úplnej začátečník. Potom pokročilému říkáš to co je pro něj banalita, jen se třeba dozví k čemu to skutečně slouží, a začátečník na tebe čumí jak tele na nové vrata, protože neví o co gou. Jinak díky, a těším se na další školení.
  • 0

orvell

Reputace: 17

4xRe: Školení adminů

Příspěvekod korkoran » ned 15. lis 2009 10:51:47

Díky za školení. Jsem rád, že se toho někdo ujme.

Dozvěděl jsem se alespoň něco z teorie, co bych se normálně nedozvěděl.

Jen tak dále, příště až někdy časem bude se podíváme na praxi i ta je třeba ;)

Díky Honzo.
  • 0

korkoran

Reputace: 0

5xRe: Školení adminů

Příspěvekod sixtyn » ned 15. lis 2009 14:54:11

korkoran napsal(a):
Díky za školení. Jsem rád, že se toho někdo ujme.

Dozvěděl jsem se alespoň něco z teorie, co bych se normálně nedozvěděl.

Jen tak dále, příště až někdy časem bude se podíváme na praxi i ta je třeba ;)

Díky Honzo.

Bylo to zajímavé, každý si něco odnesl. Časem se témata můžou hodně zúžit a specializovat.
Je to výborný počin, jen tak dále. :-)
  • 0

sixtyn

6xRe: Školení adminů

Příspěvekod Falcon » ned 15. lis 2009 15:29:23

Jj, taky děkuji. Určitě to nebylo špatné. Během pár hodin se nedá probrat úplně všechno, co by všichni zúčatnění chtěli. Včerejšek bych bral jako první lekci, která kromě úplných základů zároveň ukázala, jak s tím dál. Navrhoval bych proto vytipovat témata dalších školení a zájemci by se hlásili podle těchto témat. Někdo zná teorii a potřebuje jen praxi v Czele, někdo potřebuje komplet od začátku.
Ještě jednou díky Satahovi a budu se těšit na pokračování.
  • 0

Falcon

Reputace: 5

7xRe: Školení adminů

Příspěvekod naj.satah » pon 16. lis 2009 0:06:46

Diky panove za podporu, vcera jsem vas me opravdu jako pokusne kraliky, dneska jsem probral nejdrive pro lidi to nejpalcivejsi a to netadmin. Pak jsem presel na miktorik a ve finale pro par (5 lidi) jsem se dostal i na debian. Bohuzel se ukazal mu docela nabuseny stroj stejne poddimenzovany na soubeznou instalaci nekolika virtualnich routeru. Pro jistotu po vypnuti mi ted linux uz ani nenajede ;)

Pokracovat v tom urcite budu, jen to skoleni proste musim rozdelit na urcite urovne. Ty urovne urcite budou z pocatku minimalne dve, casem bych to videl tak na tri. Admina z clena se udelat za tri hodiny opravdu neda. Cloveku musi casto dojit spousta souvislosti aby pochopil nekdy banalni problem ktery se ve finale skryva ve spatne nakrympovanem kabelu.
  • 0

Ať je Únor nebo Leden, Naj Satah je jenom jeden.
naj.satah

Reputace: 8

8xRe: Školení adminů

Příspěvekod pol » úte 17. lis 2009 22:21:50

Připojuju se s díky za školení. Bylo to přínosný.
  • 0

pol

Předchozí

Zpět na Občanské sdružení