Zápis KI 9.10.2011

rady, infrakomise a valné hromady

Zápis KI 9.10.2011

Příspěvekod orvell » pon 10. říj 2011 21:24:31

Zápis z včerejší sudové KI je "zde":http://www.czela.net/wiki/index.php/KI_8/2011 Schválené akce jsou zapsané :-)
  • 0

orvell

Reputace: 16

Re: Zápis KI 9.10.2011

Příspěvekod tencl » úte 11. říj 2011 11:04:51

Jsi rychlozapisovač :-)

Ale k obsahu, který se mne týká, musím říci, že mne to zasáhlo, dám si pár dní oraz od práce. Ano, nějaký účinek to bude mít, nicméně několik poznámek k tomu napíšu:
+ nikdo se se mnou nepobavil předem
+ nikoho nezajímalo, co vše se mi podařilo vyjednat. Myslel jsem, že oceníte zásadní zlomy a všechny prorvané barikády odporu v projektech.
+ náměstí jsem chtěl připravovat před třemi roky, zamítlo se to. A pak honem honem Danieli vytáhni nás z bryndy, už mají skoro hotovo. Je to nejhorší akce, co jsem dělal, musím být skoro pořád na staveništi a přizpůsobovat se aktuálnímu stavu, vyjednávat do čeho nás pustí a do čeho ne. Položím pár metrů a musím zastavit. On nějaký problém czela.netu je dodavatelům šumák, přeplatit penězi to nemůžeme. Už tu bylo tak deset momentů, kde jsme mohli s celou pokládkou skončit, a urval jsem to na naší stranu. Zabralo to ale dost času a pořád to ještě není zcela jisté. Věřím, že se to podaří.
+ tlačíte na ČEZ letos, v pořádku, já taky, ale i tam je spousta problémů, které berou čas. Silnice to chtěly odložit třeba na jaro, podání se ztrácejí, cvičím kolem toho taky dost.
+ Husovku - páteř infra kdysi chtěla maxi projekt 35, což jsem nechtěl, protože sahá od Na Stráni až po Jiřinskou, a tak nám vypršelo povolení, takže jsem musel udělat stanoviska znovu a podat to na stavební úřad k novému povolení. Až letos se mi podařilo dojednat, že nemusíme čekat na ČEZ, takže příští rok po protlaku pod dráhou bude město propojené.
+ když už posílám všude možně žádosti o stanoviska kvůli prioritním projektům, tak je posílám i na ty ostatní, to už není rozdíl. proto se pohjybují i ostatní projekty. Nebo například Husova a okolí zasahuje do dnešní pokládky Husova páteř - musím nechat nějaké odbočky v trase páteře pro okolní ulice a k tomu potřebuju mít jasno o představě infra o zasíťování oblasti. Položíme páteř, dobře, ale kudy se na napojí Nedaniny bytovky a AP Nedaniny ? Lze se tím nezaobírat, ale pak si nějakých 100m pak zbytečně kopneme znovu. Zátiší řeším kvůli projektu náměstí, který má spojit CMC s kotelnou Stankovského - Zátiší je jedna z cest do kotelny - a pak bylo k řešení, zda se zaústit v probíhající stavbě do starého kanálku a nebo jít po chodníku Komenského k Zátiší. To ale musí být povolené, aby to bylo možné uskutečnit. O Zápy mne infra žádala sama. Záluží má mít osvětlení projekt hotový do konce roku, co když nám přípolož proklouzne mezi prsty ? On je svázaný jeden projekt s druhým.
+ na účto jsem ještě nedostal objednávku, jen mlhavé "my tu nabídku bereme", ale určitě ne celou, jen nějakou část. Každopádně po včerejším rozhodnutí chci řádnou objednávku, protože pak nemusím dostat také zaplaceno.
+ Mám pro vaší představu zatím asi tři stránky popisů provedených oprav v deníku, většinou zbytečně vzniklých nedodržením postupů u jednotlivých rolí. Neodpustím si to, že jsem léta na problém upozorňoval, říkal jak se čemu vyhnout a nebylo to k ničemu. Do wiki jsem také dal sql příkazy jak se co dělá - a leželo to ladem. x let to leželo v stejně dezolátním stavu, kontrolní komis mohla psát co chtěla a nyní to je najednou tragedie nejvyššího řádu.
+ místo nějaké komunikace máte pocit, že je třeba škubat vodítkem. Ok, pro mne to znamená včasné upozornění na nové riziko, asi věnuji příliš mnoho energie czela.netu, když jsem tudy zranitelný, za to děkuji.
+ nevyřeším problémy czela.netu jako jsou třeba výpadky v počtu třicet za den nebo nedostupné DNS. Dělám, co dokážu, nešidím czelu, ale mám své limity jako každý z vás. Podporu stavět v takovém prostředí ale už nechci, možná někomu pomohu s nabídkou. Chci pomoci, dělám dost, ale nechci být hromosvod.

Nejsem naštvaný, ale mrzí mne to.
  • 0

tencl

Reputace: 100

2xRe: Zápis KI 9.10.2011

Příspěvekod samson » úte 11. říj 2011 16:00:15

dan_tencl napsal(a):

Nejsem naštvaný, ale mrzí mne to.

Dane, píše mi Cyrín, že na KI byl a pozastavení "méně" důležitých" akcí optiky po KI požadoval.

To samé jsem tlumočil na KI i já minule.

Není to nic proti tobě, ani proti tvému snažení, ale víš, že jsem ti to psal i mailem, že rada účetnictví chápe jako kritickou a pro czela.net nejpotřebnější záležitost pro dořešení.

Vyhrabu někde tvoji nabídku a pošleme ti podle toho objednávku.

Veškeré tvé snažení samozřejmě oceňujeme a co se týče věcí, které jsou opravdu potřeba udělat tak je udělej. Zvláště pokud by někde hrozilo nebezpečí z prodlení.

Je to prostě vyjádření priorit.

Bylo by možno o tom co píšeš ještě dlouho diskutovat. Ve spoustě toho máš pravdu. V czela.netu bohužel již není to budovatelské nadšení z prvních let.
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

3xRe: Zápis KI 9.10.2011

Příspěvekod turinsky » stř 12. říj 2011 0:37:15

Já současný stav vnímám buď jako vytloukání klínu klínem nebo jako pobíhání s minimaxem po požářišti. V KI chceme pokračovat v budování optiky a dočkat se propojení města od západu k východu, na druhou stranu se snažíme respektovat priority a problémy sdružení - kontrolní komisí zjištěné (a opakovaně nevyřešené) porušení vlastních stanov, blížící se mimořádná valná hromada (pokud stále ještě platí). Tady prostě narážíme na kapacity a na fakt, že normálně stárneme a čas, který jsme dokázali věnovat sdružení, ubývá. K tomu ty skutečnosti dané děním mimo sdružení, jichž využíváme k tomu, aby něco mohlo být levnější, něco aby vůbec mohlo být (náměstí, přípolože, Husova, blížící se zima). Opakovaně jsme dostali žádost od Rady nechat prostor na konsolidaci účetnictví. Doufám, že jakmile se zbavíme tohoto balvanu, bude o jeden zdroj těkání mezi akcemi méně a snad se všichni dokážeme rozumně soustředit na realizaci připravených projektů.
  • 0

turinsky

Reputace: 23

4xRe: Zápis KI 9.10.2011

Příspěvekod tencl » čtv 13. říj 2011 9:50:36

Musel jsem si dát pár dní oraz, abych našel chuť do práce, to s emi povedlo a s překvapením mile teď koukám na to, co jste napsali. Díky za podporu, bez ní nejsem schopen nic dokázat.
  • 0

tencl

Reputace: 100

Zpět na Rozhodnutí a zápisy z jednání