Nový router do jiřiny

Router do jiřiny - hlasování

PRO
1
50%
mcyrin
PROTI
0
Žádná hlasování
ZDRZEL
1
50%
vaclavd

Celkem hlasů : 2

Re: Nový router do jiřiny

Příspěvekod vaclavd » stř 09. dub 2014 15:25:09

Opravdu je přetížený :P Toto je týdenní graf routeru 10.93.67.1. Navíc tento router extra hřeje, má výkonné dvojádro s větrákem a je to rackový router.
Obrázek
  • 0

vaclavd

Reputace: 21

Příspěvekod samson » stř 09. dub 2014 15:37:23

mcyrin píše:Tak tak: Stačí se podívat sem a máš důvod kterej je evidentní.. :-)

Jinak zase píšeš o koze a já o voze... Mě zajímá RB s IP 10.93.67.1 (asi jsem to napsal nějak nejasně... :-D )

RB Alcoma mě opravdu neděsí, ten má za úkol pouze přehazovat packety, což zvládá. RB v jiřině má zapnutý hospot, tedy se mu přidávají pravidla do firewallu a tím se více zatěžuje CPU...
Snad jsi si udělal už dobrý obrázek, pokud ne, jeden jsem ti jeden nakreslil.

Když je všechno pod názvem RB Alcoma ... i tvůj původní graf ... to je pak těžký.
Kdyby jsi dal argumenty rovnou tak jsme si mohli ušetřit čas.
Obrázek se ti povedl ... i je ti to podobné. Vy máte doma zrcadlo ?
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod mcyrin » stř 09. dub 2014 17:23:39

samson píše:Když je všechno pod názvem RB Alcoma ... i tvůj původní graf ... to je pak těžký.
Kdyby jsi dal argumenty rovnou tak jsme si mohli ušetřit čas.
Obrázek se ti povedl ... i je ti to podobné. Vy máte doma zrcadlo ?

Původní graf ukazoval to, jak je RB Alcoma vytížený - byl totiž za povídáním o oblasti za dráhou.. :-)

No já jsem to na KI už říkal, bohužel jeden z radních to potřeboval vědět ještě na foru.. :-D

Zrcadlo máme... Ale zkus to příště víc vtipně... Chjo.. :-D
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

Příspěvekod samson » stř 09. dub 2014 19:39:59

mcyrin píše:No já jsem to na KI už říkal, bohužel jeden z radních to potřeboval vědět ještě na foru.. :-D

To máš vlastně pravdu ... KI už rozhodla, že se koupí novej router na páteř a ten stávající se dá na Zadráhu. Tak o čem to tu je ...

mcyrin píše:Zrcadlo máme... Ale zkus to příště víc vtipně... Chjo.. :-D

Ty jsi si s těmi vtípky začal ... myslel jsem, že se tu bavíme jako dospělí o potřebě routeru a ne že si budeme malovat opice.
  • 0

Samson
samson

Příspěvekod mcyrin » pát 11. dub 2014 14:20:44

samson píše:To máš vlastně pravdu ... KI už rozhodla, že se koupí novej router na páteř a ten stávající se dá na Zadráhu. Tak o čem to tu je ...

Už jsem na tenhle argument odepisoval i Milanovi. Odpověd na to je, že bych se taky nemusel dočkat... ;)

samson píše:Ty jsi si s těmi vtípky začal ... myslel jsem, že se tu bavíme jako dospělí o potřebě routeru a ne že si budeme malovat opice.

Jop začal, aspoň jsem se chtěl pobavit při téhle demotivující debatě. Fakt s tebou si chvilku psát, tak přijdu vždycky na pár dní o chuť něco dělat (samo v že ve věcech pro Czelu)...
  • 0

mcyrin

Příspěvekod samson » pát 11. dub 2014 15:20:45

mcyrin píše:.........Odpověd na to je, že bych se taky nemusel dočkat... ;)

Já vím ... asi jako s pojítkem do Mochova, že? Kupovat něco co už je schválené ještě jednou jenom proto, "že by ses nemusel dočkat" je dost slabý argument.
mcyrin píše: Jop začal, aspoň jsem se chtěl pobavit při téhle demotivující debatě. Fakt s tebou si chvilku psát, tak přijdu vždycky na pár dní o chuť něco dělat (samo v že ve věcech pro Czelu)...

Pokud ti přijde demotivující jednoduše zdůvodnit nákup nového zařízení tak to sorry ... asi to bereš moc osobně.
Mne naopak diskuse s tebou dost motivují. Být ve střehu ... :D

Ale už jsem dostal vynadáno, že se "supluju KI". Sice jsem se jen ptal ale OK. Pokusím se příště neptat na to, co mě zajímá ... konec konců, co mě to na fóru napadlo ;)
  • 0

Samson
samson

Příspěvekod mcyrin » pát 11. dub 2014 15:40:17

samson píše:Já vím ... asi jako s pojítkem do Mochova, že? Kupovat něco co už je schválené ještě jednou jenom proto, "že by ses nemusel dočkat" je dost slabý argument.

Pojítko do Mochova jsem musel pořešit skrze Alcomu která s jednu chvíli zdála v prdeli... Kolik jsi toho pro Mochov udělal ty? Rejt do práce a výroků druhejch je vcelku lehký a nediv se že to beru osobně, je to moje práce a moje výroky...

Můj cíl je mít v reálném čase silnější router. Když mluvíš o tom co je schválený, tak mi napiš v jakém stavu ta schválená akce je???

Koupenej je jeden router a výměnu potřebují 3, co mají potenciál ject rychleji jak 100Mbit...

Co Siklu? O něm jsem už od tebe neslyšel... :lol: :D :lol:

samson píše:Pokud ti přijde demotivující jednoduše zdůvodnit nákup nového zařízení tak to sorry ... asi to bereš moc osobně.
Mne naopak diskuse s tebou dost motivují. Být ve střehu ... :D

Ne demotivující jsou tvé reakce a prudění, nic víc... Osobně to beru, ale to už jsem psal vejš. Hlavně jsme sdružení, nejsme firma, proto si myslím, že svojí práci musí brát každej jako svoje dětáťko a rytí že je něco špatně je mimo, prostě přijd a udělej to líp... :-)

samson píše:Ale už jsem dostal vynadáno, že se "supluju KI". Sice jsem se jen ptal ale OK. Pokusím se příště neptat na to, co mě zajímá ... konec konců, co mě to na fóru napadlo ;)

Asi málo... Cokoliv ty okomentuješ se neschválí - takovej poznatek za půl roku... :-D
  • 0

mcyrin

Příspěvekod samson » pát 11. dub 2014 15:54:03

mcyrin píše:Cokoliv ty okomentuješ se neschválí - takovej poznatek za půl roku... :-D

Sorry, ale forum je od toho, aby se vyměňovaly informace a diskutovalo se.
Pokud se po diskuzi ukázalo, že návrh není dobrý a neschválilo se to, tak to není tím, že bych do něčeho ryl.
A hlavně to ukazuje, že jsem asi měl v něčem pravdu.

Ty si chráníš svoji práci. Já zase svoji.
Ty se snažíš budovat. OK. Já se snažím zodpovědně hospodařit s financema.

Ty jsi udělal hodně pro to aby se Mochov připojil.
Já udělal hodně proto, aby naše sdružení ušetřilo zbytečných 100.000 za pojítko.
A výsledek ? Jede to a ušetřili jsme 100.000. Tedy bychom měli být oba spokojeni. Ale ty nejseš, protože se ti neschválilo pojítko.

Já cítím více zodpovědnosti jako radní. Ty jsi zase hrr do budování.
Nechci brzdit tvoje budování, ale zbytečné nákupy. A to hlavně formou diskuse zde na fóru.
Kdyby sis nebral věci osobně, tak to ve výsledku vyjde dobře pro czela.net.

Tak se nad tím zamysli ...
  • 0

Samson
samson

Příspěvekod mcyrin » sob 12. dub 2014 11:40:46

Tohle nemá cenu, stejně se nedohodneme... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

mcyrin

Příspěvekod kovak » pát 18. dub 2014 0:28:17

mcyrin píše:Asi málo... Cokoliv ty okomentuješ se neschválí - takovej poznatek za půl roku... :-D

Matěji, a co když to není žádná zlomyslnost, ale že Samson má prostě ve sdružení autoritu? Nehledej všude spiknutí proti Tobě. Přidej trochu zdůvodnění a dej ten návrh na příští řádnou KI. Třeba spolu s návrhem na nějaké další zakopání kabelů do země ...
  • 0

kovak

Reputace: 4

PředchozíDalší

Zpět na Odložené