Zpracování projektu Svémyslice - vodojem Zápy

7xRe: Zpracování projektu Svémyslice - vodojem Zápy

Příspěvekod samson » čtv 08. dub 2010 10:27:23

dan_tencl napsal(a):
Jojo, řešilo se to, argumenty stejné jako tehdy. Vzpomínám ovšem na dobu před nákupem Konwesů "projekt nemáme a trvá dlouho, takže to vyřešíme kvůli časové tísni vzduchem". Tím je pak řešení dané.

Mám střet zájmů jako Z-projekt, takže se do toho zas tak míchat nebudu.

- No ... mě ta pamět tak dobře neslouží ... vím ale, že se jednalo se všemi okolními providery o tom, jestli by nám natáhli kabel až do čelákovic a že Sloane tam měl myslím variantu ze Mstětic.

- Co se týče úseku Svémyslice Zápy ... fakt ho nezavrhuju jako že by se nikdy neměl dělat, ale teď tady vidím tolik jiné práce na projektech přípoloží, na rozjetých projektech že mi přijde škoda peněz i vaší kapacity na tento úsek.
- Chápu, že to může a určitě bude (vzhledem k pozemkům a dalším okolnostem) trvat rok než by to bylo hotové, ale myslím, že ani za rok nebude tento úsek ještě aktuální k realizaci.
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

8xRe: Zpracování projektu Svémyslice - vodojem Zápy

Příspěvekod tencl » čtv 08. dub 2010 19:01:06

Samson napsal(a):
- Chápu, že to může a určitě bude (vzhledem k pozemkům a dalším okolnostem) trvat rok než by to bylo hotové, ale myslím, že ani za rok nebude tento úsek ještě aktuální k realizaci.

Tohle asi musí územním rozhodnutím, takže dva roky územko platí a když "zahájíme stavbu" prvním kopnutím, tak můžeme požádat o prodloužení platnosti povolení řekněme o další rok, tedy právo realizace je za rok až za čtyři
  • 0

tencl

Reputace: 101

9xRe: Zpracování projektu Svémyslice - vodojem Zápy

Příspěvekod samson » pát 09. dub 2010 10:54:24

dan_tencl napsal(a):
Samson napsal(a):

Tohle asi musí územním rozhodnutím, takže dva roky územko platí a když "zahájíme stavbu" prvním kopnutím, tak můžeme požádat o prodloužení platnosti povolení řekněme o další rok, tedy právo realizace je za rok až za čtyři

- Chápu ... ale jak píši výše: "vidím tolik jiné práce na projektech přípoloží, na rozjetých projektech že mi přijde škoda peněz i vaší kapacity na tento úsek."
- Navíc ... jak jsem psal dříve ... myslím, že než přistoupit k tomuto úseku, tak je systémovější začít pracovat na úsecích Čelákovice-Toušen a následně Toušeň - Zápy. Opačně mi to nedává smysl. Myslím, že se zmíněnými úseky bude zrovna tolik práce.
- Možná byl důvod návrhu překlenout problematické pojítko, které během posledního roku ale jelo vcelku dobře a navíc tento problém vyřeší lépe spoj do rozvodny.
- Konektivita ve výhledu 4 let o kterém píšeš může být řešena již úplně jinak.
  • 0

Samson
samson

10xRe: Zpracování projektu Svémyslice - vodojem Zápy

Příspěvekod tencl » pát 09. dub 2010 11:49:17

Netlačím na rozhodnutí, návrh jsem nedával. Jen upozorňuju, že rozhodnutí o optice v daném úseku musí být tak rok před skutečným provedením, obvykle chceme řešení mít co nejdřív, protože na řešení jsme nepomysleli, dokud nepálilo tolik. Asi proto Milda navrhuje projekt udělat už nyní, s tím, že přinejhorším se projekt nepoužije, a nebo v horizontu čtyř let povolení platí. Jakási daň za to mít tu možnost. Kdysi jsem vlastně navrhoval (aby to nebolelo czelu finančně a já se vyhnul střetu zájmů), že cenu projektu dám na nulu s tím, že se uhradí jen v případě, že se trasa podle něj pak opravdu vykope, dost mne tehdejší odmítnutí od infra mrzelo. Důvod je stejný - aby toto řešení bylo použitelné, když nás to jednou bude pálit.

Toušeň - Zápy na infra se schválila hrubá trasa : od Sokolovny nahoru přes trať, kolem nové výstavby, polní cestou k zápskému hřbitovu, projekce ještě za optické komise v příslušných fázích se schválila taky. Toušeň by mohla být optickým bodem obsluhujícím Káraný i Zápy.
  • 0

tencl

Reputace: 101

11xRe: Zpracování projektu Svémyslice - vodojem Zápy

Příspěvekod samson » pát 09. dub 2010 14:15:24

> dan_tencl napsal(a): Netlačím na rozhodnutí,

já také ne ... jen vysvětluji svůj názor proti nynější projekci tohoto úseku.

> ..........aby toto řešení bylo použitelné, když nás to jednou bude pálit.

To je ono ... myslím si, že nás to pálit nebude

> Toušeň - Zápy na infra se schválila hrubá trasa ....

Ano vím ... jsou to tyto akce:
- http://www.czela.net/forum/showthread.php?threadid=2887&postid=33707#33707
- http://www.czela.net/forum/showthread.php?threadid=1399&postid=33597#33597

příspěvek upravil Samson: 11.04.2010 11:16:35
  • 0

Samson
samson

Přesunutí tématu

Příspěvekod milda.dvorak » pon 12. dub 2010 18:26:50

Ahoj KI,

přesunul jsem téma do vašeho vlákna. Prosím Vás o další názory a rozhodnutí. Děkuji.
  • 0

milda.dvorak

Předchozí

Zpět na Odložené