Neúčast na práci KI

Neúčast na práci KI

Příspěvekod daman » úte 28. dub 2015 8:29:26

Blíží se VH, takže bych chtěl apelovat na lidi, kteří jsou v radách a komisích czela.netu, ale už nemají čas nebo chuť dál pokračovat, aby zvážili rezignaci. Dáte si na chvíli oraz, naberete síly a v dalším volebním období klidně můžete pokračovat ;)

Třeba i u nás v KI jsou členové s minimální docházkou a s prakticky nulovou komunikací po mailu nebo na fóru, nevyjadřují se k akcím a nehlasují. Pro mě je otázka, jestli má cenu takto pracovat.

Půl hodiny po začátku se čeká na usnášeníschopnost, prostě lidi mají pocit, že ve velké skupině se schovají. :evil:
  • 0

daman

Reputace: 104

Re: Neúčast na práci KI

Příspěvekod kjegel » úte 28. dub 2015 9:28:27

píšeš že třeba i u vás v KI :) pokud mohu mluvit za radu, nepamatuji si, kdy jsme se naposled nesešli kompletní, koukal jsem tedy do zápisu a za minulý rok se myslím pouze samson jednou omluvil z jednání. Po emailu komunikujeme velmi čile, občas až moc :). Tolik fakta za Radu, tam problém nevidím.
  • 0

kjegel

Reputace: 7

Příspěvekod daman » úte 28. dub 2015 11:11:45

Sorry, máš pravdu Aleši. To "i" se mi tam vloudilo omylem. Druhý odstavec už byl jen o KI.
  • 0

daman

Příspěvekod tencl » úte 28. dub 2015 12:55:23

No to se asi zeptej osobně příslušných členů KI, ne ? Návrh na valné na odvolání dát samozřejmě může každý člen.
A rada se Damane schází obdivuhodně, a má to přitom mnohem obtížnější než KI - musí dát 100% členů rady na podpis každé smlouvy.

Zajímavost - donedávna se KI scházela s rezervou nad polovinou členů, ale když se dívám do vzdálenější historie, tak s tím býval vždy problém, a půlhodina zpoždění začátku byla vždycky. Někdy se členi honili telefonem aby přišli :-))
  • 0

tencl

Reputace: 101

Příspěvekod kjegel » úte 28. dub 2015 13:49:33

líbí se mi nápad více promíchat KI a Radu. Dříve jsme se tomu vradě bránili, aby nehrála KI stále přesilovky (což je dle mě zcela logické), po odchodu Matěje z KI, nikoho v Radě nemáme. Majkl chce nově do KI, supr. Ale chtělo by to někoho ze současné KI do Rady. Nechtěl by někdo? Damane? :mrgreen: Filipe ? :mrgreen: Milane? :mrgreen:

No nic, stačí napsat, že se rady bojíte, že jsme úplný idioti. :D
  • 0

kjegel

Reputace: 7

Příspěvekod majkl » úte 28. dub 2015 14:56:58

Očistnej mechanismus je fajn nápad.

Udělal bych něco ve smyslu minimální účasti 50% a když ne, tak takový člen bude muset potvrdit znovu svůj mandát (ukecat VH, že měl tenhle rok bolavý koleno, ale už se vše změní).
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

Příspěvekod daman » úte 28. dub 2015 15:13:45

tencl píše:No to se asi zeptej osobně příslušných členů KI, ne ?

Ty mířís úplně jinam, než já. Nepochybuji, že každý ti udá X dobrých důvodů, proč nemohl přijít. Ale to není hlavní věc.

Já totiž mířím tam, že KI je platforma, kde se nejen hlasuje, ale hledají se společná řešení problémů, rozvoj czely apod. Pokud někdo nemá čas nebo má jiné omezení a může chodit jen na každou druhou nebo třetí KI, tak je podle mě lépe, aby nebyl oficiální člen, ale účastnil se jako host. Tím nebude nabourávat kvórum a nebudeme ho muset nahánět na webové hlasování, apod.
  • 0

daman

Příspěvekod tencl » úte 28. dub 2015 15:29:51

Ale já s tebou souhlasím. Ostatně mám to přesně stejně, nejsem členem, a když mám chuť a čas, nebo o mne někdo výslovně stojí, tak přijdu. Nikdy se mi nestalo, že by KI nevyslechla co říkám nebo navrhuju. Jasně, nemohu hlasem ovlivnit výsledek, ale to i jako člen KI, protože bych se u svých akcí zdržel.
  • 0

tencl

Reputace: 101

Zpět na Diskuse KI