Ubytovna WiFi router

Ubytovna WiFi router

Příspěvekod milda.dvorak » pon 04. črc 2016 12:04:01

Ahoj KI,

v ubytovně naproti TOSu bydlí kamarád Martin Kudláček (Sally), kterýho se podařilo s pomocí podpory připojit k czela.netu. Má spoj na Kapli přes UBNT bridge a svoje domácí AP konfigurovaný jako router. Když se to dozvěděli ostatní ubytovaní, rádi by se taky stali členy. Chtěl jsem pro ně udělat wifi router. Podpora s tím nesouhlasila, moc práce :-) chtěli aby tam byl další bridge. Zkoušel jsem dvakrát, ale řešení mi nefunguje, všechna zařízení připojená k druhému bridge blokuje macquard na patovi. Poradíte mi, přidělíte ubytovně router/rozsah nebo mám všechny další lidi co se chtějí připojit poslat do řiti ?

Milda
  • 0

milda.dvorak

Reputace: 0

Re: Ubytovna WiFi router

Příspěvekod turinsky » úte 05. črc 2016 17:11:50

Divné, kaskádování by nemělo vadit. Jedině, že by byly nesprávně nastavené vazby IP-MAC. Jakmile je "něco" připojené k WiFi AP, tak se pak v MAC do sítě propaguje MAC toho AP, takže v MACguardovi musí být jako "připojen k" právě ten WiFi AP. Hoď sem schéma, jak jsou ty prvky řetězené za sebou.
  • 0

turinsky

Reputace: 26

Příspěvekod samson » stř 06. črc 2016 11:49:13

milda.dvorak píše:.......... Má spoj na Kapli přes UBNT bridge ............

To je čí bridge ?
milda.dvorak píše:....... chtěli aby tam byl další bridge..............
Milda

Nejsem si jistý, ale z jednoho domu souběžné dva wifi spoje ... není to blbost ?
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod mcyrin » čtv 07. črc 2016 11:54:16

Ahoj,

co se týče dalšího subnetu na sektoru jinýho subnetu (Pata), tak to je opravdu krkolomný řešení, to jsme opravdu nechtěli.

V ubytovně jsme se za Sallym zastavili a nakonfigurovali to, ted to chodí. Tedy aktuálně to od Sallyho vysílá po ubytovně. Ze signálem opravdu bídný, je možný natočit anténu a zkusit jestli se signál nezlepší, ale viděl bych to na ty powerline - ty by snad mohli být lepší. :-)

jméno wifi: czela.net.tos

heslo: czelakey

V netadminu je potřeba dát připojen k sally-ubnt (10.93.22.165)

Udělal jsem tě Mildo adminem subnetu Pata, tedy můžeš z lidí dělat čekatele - přepínáš je do uživatel sítě: prokopa holého - zbytek.
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

Příspěvekod milda.dvorak » ned 10. črc 2016 1:13:34

Díky.
  • 0

milda.dvorak

Reputace: 0

Zpět na Diskuse KI