Nářadí pro adminy, patrony

Nářadí pro adminy, patrony

Příspěvekod vaclavd » stř 02. bře 2011 19:51:29

Chci aby lidi byli vybaveni zařízením a nářadím, pomocí kterých by byli schopni rychleji vyřešit problémy sítě a tím přispět k její spolehlivosti. Dávám do pléna body, které by to mělo splňovat a za kterých se zařízení bodou kupovat. Bude se to kupovat jen tomu, kdo chce a má zájem.
- člověk se musí starat o lidi, tj. být patron nebo admin
- zařízení bude u něho k půjčení ostatním členům
- schválí se akce, na akci peníze, zařízení a nářadí si kařdý koupí buď sám a šéf akce mu ho proplatí, nebo se koupí někde, kde můžeme nakupovat na fakturu (i4 a pod)
- napište, kdo by o vybavení měl eventuelně zájem, nebo čím to doplnit
- seznam nářadí, které se může koupit
a) krimplovací kleště, limit 400Kč
b) routerboard RB433 se zdrojem a wifi kartou
c) routerboard RB450G se zdrojem
d) wifi AP limit 1500Kč
e) anténa Wifi, 5GHz nebo 2.4GHz limit 1000Kč
f) tester sítě limit 2000Kč
g) switch limit 1500Kč
  • 0

vaclavd

Reputace: 21

Re: Nářadí pro adminy, patrony

Příspěvekod samson » čtv 03. bře 2011 1:48:00

vaclavd napsal(a):
Chci aby lidi byli vybaveni zařízením a nářadím, pomocí kterých by byli schopni rychleji vyřešit problémy sítě a tím přispět k její spolehlivosti. Dávám do pléna body, které by to mělo splňovat a za kterých se zařízení bodou kupovat. Bude se to kupovat jen tomu, kdo chce a má zájem.
- člověk se musí starat o lidi, tj. být patron nebo admin
- zařízení bude u něho k půjčení ostatním členům
- schválí se akce, na akci peníze, zařízení a nářadí si kařdý koupí buď sám a šéf akce mu ho proplatí, nebo se koupí někde, kde můžeme nakupovat na fakturu (i4 a pod)
- napište, kdo by o vybavení měl eventuelně zájem, nebo čím to doplnit
- seznam nářadí, které se může koupit
a) krimplovací kleště, limit 400Kč
b) routerboard RB433 se zdrojem a wifi kartou
c) routerboard RB450G se zdrojem
d) wifi AP limit 1500Kč
e) anténa Wifi, 5GHz nebo 2.4GHz limit 1000Kč
f) tester sítě limit 2000Kč
g) switch limit 1500Kč

- RB450G je v podstatě i switch ... je nějaký spec. důvod proč mít RB450G a ještě switch ? Myslím, že obojí dohromady nahradí třeba: RB250GS nastavitelný 5-portový gigabit switch za 800 Kč (http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1794)

- Tester sítě (ten dokonalý) máme ... myslím že na otestování kabeláže plně postačí něco takového: http://www.nenudse.cz/zbozi/cable-tester-led-rj-45-bnc/detail.aspx?p=z:97130 ... limit 307 Kč
- Nebo včetně nařadí a třeba i narážeče UTP patchpanelu (nebo UTP zásuvek) třeba toto: http://www.nenudse.cz/zbozi/network-tool-kit/detail.aspx?p=z:117287 - mám to doma ... na klasické UTP práce a práci s PCplně dostačující.
[* http://www.nenudse.cz/katalog/502713124/502713124_s.jpg *]

příspěvek upravil Samson: 03.03.2011 00:49:05
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

2xRe: Nářadí pro adminy, patrony

Příspěvekod vaclavd » čtv 03. bře 2011 11:55:35

Jí nemyslím, že můžeš mít všechno. RB250GS je jen switch, nenahradí Routerboard, navíc nemá sériový port. Bylo by lepší mít zařízení, která můžeme použít i jako router a bylo by to konečné řešení. Když místo RB450G dáš RB750G, který je levnější a budeš mít problémy, tak se do něho nedostaneš, protože nemá sériový port, zbývá reset a znova nasetovat. Cílem akce není mít zařízení někde ale přímo u těch, co ho používají. Půjčení není rychlé řešení, vždyť jsem ani nevěděli, kde ten náš tester vůbec je. Switch a Routerboard jsem dal proto, že switch je zařízení, jednoduché na nastavení. Nastavit Routerboard jako switch nemusí každý umět. Ono těch lidí, kteří mají zájem moc nebude. Souprava nářadí by byla dobrá.
  • 0

vaclavd

Reputace: 21

3xRe: Nářadí pro adminy, patrony

Příspěvekod mcyrin » čtv 03. bře 2011 15:40:06

Ahoj, měl bych zájem o nářadíčko atd. Když jsem v létě jezdil opravovat (resetovat) křemílka když tam byl ještě starej tak jsem se tam taky jezdil v podstatě jenom koukat to samé když občas vypadne nějaká kotelna tak Q-byt hnedka volá...

Wifi AP z anténama máme už se dokonce se našla i druhá testovací souprava je k zapůjčení...

Podle mě by spíš ty RB co píšeš,switche,antény,kabely měli být po jednom kuse ve skladu v cmc kam má většina aktivních přístup a není problém si to tam vyzvednout...
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

Příspěvekod daman » pon 21. dub 2014 21:39:44

Potřeboval bych si půjčit 5GHz testovací soupravu. Při koledování si sousedi o pár ulic dál postěžovali na jejich net a rádi by se připojili na mě. U koho je? U Matěje nebo Sataha nebo ještě někoho jiného?
  • 0

daman

Reputace: 105

Příspěvekod mcyrin » pon 21. dub 2014 23:58:31

Tahle otázka je tak záludná, až je nepříjemná... :-D

Testovací souprava je nejspíš rozeseta mězi lidma. Effemu jsem nedávno půjčoval router, anténu nějakou doma mám a kabel snad taky.
h

Mě se osvědčilo si zakoupit mobil co umí 5Ghz, na androidu je aplikace "wifi analyzer" a ta ti seskenuje okolí. :ugeek:
  • 0

mcyrin

Příspěvekod efffe » úte 22. dub 2014 8:23:50

Ahoj, ještě bych router tak týden potřeboval a pak můžu vrátit. Jinak s mobilem moc dobré zkušenosti nemám, má o dost slabší příjem, alespoň ten můj, zvláště na 5Ghz.
  • 0

efffe

Reputace: 7

Příspěvekod daman » úte 22. dub 2014 9:28:12

Mně se nejvíce osvědčil styl každý svého štěstí strůjcem, takže bych jim na týden dal tu soupravu, řekl, ať zbrouzdaj internet, jak nejvíc umí a na konci týdne se zeptám - takhle to chcete? Když řeknou JO, tak už nikdy k tobě nemůžou přijít a fňukat, že vlastně chtěli něco jiného :lol:

Na tyhle účely to chce něco all-in-one, jako NanoBrigde nebo RBSX, co se přidrátuje na pár dní na krov.

To v celém czela.netu nic takového nemáme? Nebo se někde testovací soupravy nenápadně zkanibalizovaly? :evil:
  • 0

daman

Reputace: 105

Příspěvekod efffe » úte 22. dub 2014 11:36:42

No myslím že by se mohlo třeba vyčlenit jedno ubiquity co se zakoupilo k zápůjčkám, ale to je věc do diskuze.

Tu testovačku jsem si půjčil k vyřešení problému dlouholetého člena, potřebovali jsme zjistit kde je problém, zavolám mu, a pokusím se to urychlit.
  • 0

efffe

Reputace: 7

Příspěvekod mcyrin » úte 22. dub 2014 17:20:52

efffe píše:Ahoj, ještě bych router tak týden potřeboval a pak můžu vrátit. Jinak s mobilem moc dobré zkušenosti nemám, má o dost slabší příjem, alespoň ten můj, zvláště na 5Ghz.

Já to mám naopak, mobil má slabou anténku - pokud na mobilu chytnu signál aspon -75dB, tak vím že člena můžu s klidným svědomím připojit, protože ubnt má silnější anténu... :)

daman píše:Mně se nejvíce osvědčil styl každý svého štěstí strůjcem, takže bych jim na týden dal tu soupravu, řekl, ať zbrouzdaj internet, jak nejvíc umí a na konci týdne se zeptám - takhle to chcete? Když řeknou JO, tak už nikdy k tobě nemůžou přijít a fňukat, že vlastně chtěli něco jiného :lol:

Na tyhle účely to chce něco all-in-one, jako NanoBrigde nebo RBSX, co se přidrátuje na pár dní na krov.

To v celém czela.netu nic takového nemáme? Nebo se někde testovací soupravy nenápadně zkanibalizovaly? :evil:

To sice jo, ale ukaž mi kolik lidí je schopno si dát na střechu anténu a poté si to nastavit. Nevím jak koho připojujete, ale pokud lidem vše vysvětlíte a předáte. Tak vás většinou už nekontaktují, případně jen v případě delšího výpadku. ;-)
Jinak jako testovací připojení slouží první měsíc, co jsou lidé za čekatele - tam si to lidé mohou rozmyslet zda to chtějí, či ne.. :-)
  • 0

mcyrin

Další

Zpět na Diskuse KI