diskuse KI

8xRe: Volmanka

Příspěvekod samson » stř 13. led 2010 1:25:23

> dan_tencl napsal(a): To není přece ale požárník, jakkoliv je zkušený. A nejde o požár vzniklý na našich kabelech, ale o požár přenášený přes požární úseky našimi otvory. Ono se mi to sčítá i jinudy, třeba jak parťák sháněl při kolaudaci školky od každého použitého materiálu na stavbě osvědčení o shodě s normami, nějak se co se týká nároků na stavby přitvrzuje.

- To je přeci jedno z které strany to posuzuješ dop....e. Jak souvisí požár přenesený otvorem (navíc jak dříve píšeš) protipožárně zatmeleným) s lištama okolo ? Už fakt nevíš co si vymyslet, když nemáš rozumný protiargument.

- Vidím, že jsi doplnil do původního rozpočtu: "kovové lišty MARS Kopos Kolín 120,–Kč za m" ... tedy jsem se mrknul do jejich sortimentu ....
- ... zde http://www.kopos.cz/docs/pdfs/eum02_listy.pdf jsou klasické PVC lišty ... mimo jiné cituji:

/--
Vyrábí se dle ČSN EN 50 085-1 (ČSN 37 0010) a dalších souvisejících norem, TP a schválené dokumentace.
Použitý materiál: tvrdý samozhášivý polyvinylchlorid (PVC) s teplotní odolností -5 °C až +60 °C.
Lišty a kanály vyhovují zkoušce odolnosti proti šíření plamene dle ČSN EN 50 085-1 čl. 12.1. a dle ČSN 33 2312 čl. 2.10. Je možné je
použít na veškeré podklady stupně hořlavosti A až C3, jsou odolné proti agresivnímu a chemickému prostředí (viz str. 114)
\--

Z dalšího souboru: http://www.kopos.cz/docs/pdfs/eum05_zada.pdf vyplývá, že tyto **plastové lišty lze použít z požárního hlediska k montáži třeba i na dřevěný podklad !!!**

Nechápu, proč musím strávit takového času abych ti dokázal, že kovová lišta za 120 Kč metr je prostě nesmysl !!!

A tím pádem ti odpadnou i náklady za dopravu z Kolína ;)

> Každý dům je samostatný právní subjekt. Dohodli jsme se v domě, že bude jeden rack u nich, kam se napojí lidi z jejich domu a jeden ethernet pro oba směry, souhlasili s vedením kabelu chodbou. Vlákna z Rumunské se provaří v centrálním racku u nich, kabel do racku dosáhne. Postranní domy budou mít na každé straně jeden společný rack, navrhl jsem 19", protože to je levnější než 10", v nich jsou jen switche a vyvazovací panel.

To jsem rád že se nebude kouskovat optika ... nicméně proč nestačí dotáhnout ethernet k jejich stávajícímu switchi ? I tak mi přijde 140 metrů nesmysl ... když zaústění optiky je v sousedních vchodech.

příspěvek upravil Samson: 13.01.2010 00:26:05
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

9xRe: Volmanka

Příspěvekod samson » stř 13. led 2010 1:49:17

Samson napsal(a):
I tak mi přijde 140 metrů nesmysl ... když zaústění optiky je v sousedních vchodech.

příspěvek upravil Samson: 13.01.2010 00:26:05

Když ve světle požárního hodnocení plastových lišt zvolím v sortimentu firmy Elkas (s pobočkou v Brandýse) lištu od výrobce KOPOS :
/--
Popis:
LHD 17X17 lišta vkládací KOPOS
Výrobce: KOPOS VOC bez DPH: 10.85 Kč DPH: 19 %
Číslo výrobce: LHD 17X17
\--

s tímto hodnocením u výrobce:
/--
LHD 17X17 ..
lišta hranatá
PVC - samozhášivé
A - C3
°C -5 - + 60
\--

která stojí 10,20 VOC ... tedy ve výsledku může stát maximálně 15 Kč/m včetně daně (cena v KVlektro za tento rozměr v MOC - 12 Kč/m včetně DPH)

tak když počítám že by tam bylo 100 Metrů ethernetu s použitím této lišty .... **tak ušetříme cca 10.000 Kč !!!**

A to v jednom domě ... Jupí ...

příspěvek upravil Samson: 13.01.2010 01:06:29
  • 0

Samson
samson

9xRe: Volmanka

Příspěvekod tencl » stř 13. led 2010 8:32:38

Samson napsal(a):
dan_tencl napsal(a): To není přece ale požárník, jakkoliv je zkušený. A nejde o požár vzniklý na našich kabelech, ale o požár přenášený přes požární úseky našimi otvory. Ono se mi to sčítá i jinudy, třeba jak parťák sháněl při kolaudaci školky od každého použitého materiálu na stavbě osvědčení o shodě s normami, nějak se co se týká nároků na stavby přitvrzuje.

- To je přeci jedno z které strany to posuzuješ dop....e. Jak souvisí požár přenesený otvorem (navíc jak dříve píšeš) protipožárně zatmeleným) s lištama okolo ? Už fakt nevíš co si vymyslet, když nemáš rozumný protiargument.

Já si nevymejšlím dodatečně, spíš mám problém říci to dobře/kompletně hned napoprvé, v nepřátelském prostředí ještě hůř než obvykle, sahám totiž pořád do toho, co v hlavě mám od začátku. Nehledej v tom záměr, ale spíš neschopnost. Pro astrology "retrográdní Merkur":http://astrologie.najdise.cz/karmicka-astrologie/retrogradni-merkur :-))

V téhle větě jsem napsal, že elektrikář má zkušenosti spíše minulé, padesátka není všechno a že se normy přitvrzují, a že problém není v elektrice, ale v požáru. Jo a do rozpočtu jsem dodatečně nic nedoplnil, je tam to, co před infra, zní mi to, že mne obviňuješ. Potěšilo mne, že jsi pochopil, že vyšší rozpočet byl z důvodu jistoty, ne nehospodárnosti, aby se to dalo projednat, tak jsem popadl cenu zavedeného výrobce. Ad dřevěný podklad - tím se myslí požár vzniklý zahříváním od elektrického kabelu, kde se kdysi musela dávat nehořlavá podložka na dřevo. Zeptám se na ty lišty raději požárníka nebo v Plzni, tam to řešili, vzhledem k rozsahu akce to nechci podcenit. Doufám, že máš pravdu, a já jsem zbytečný strašpytel.

Ad 140m - tak to třeba bude jen 100, protože umístění bočních rozvaděčů teď není domluvené smlouvou, dal jsem odhad s rezervou. Všimni si, jak špatně použité původní slovo "lištování" pořád ti vytváří dojem, že 140m v rozpočtu znamená dodatečný výdaj. To není firemní nabídka, kde dostáváš jednu cenu, a za co to kdo pořídí, kde získá a kde tratí ti je šumák. Před objednávkou si ten, kdo to bude dělat změří vše na centimetry, spočte počty ohybů atd., z toho teprve vyjde naše objednávka na materiál. Práce bude vykonána buď zadarmo přímo domem, nebo to udělá David paušálem za 4.000, oboje je bez ohledu na metry, někde více, někde méně. Metry tedy bych až tak napřesno neřešil.

...proč nestačí dotáhnout ethernet k jejich stávajícímu switchi ?

Dnes mají ethernet jestli se nepletu jen jako kabel vedený chodbou hozený nějak do prostoru, o racku pro větší switch 19" nevím, a když chceme dvacetiletou smlouvu pod sankcí, tak to je dobré vést nějak civilizovaně.

Navrhuju si rozpočtu spolu vyhradit nějaký domluvený čas a přes icq to během dne/noci doladit, co ty na to ? Jo-li napiš kdy. Tohle čtou všichni a nevím, co diskuse komu přináší, mne příjemná není a čas bere zbytečně.

Napsal jsem návrh, že bych instaloval i cosi nehořlavého do stoupačky, aby i tohle bylo v pořádku, je to odhadem v průměru 20m délky a tvůj argument o tom, že členi stoupačku stejně neudělají dle normy, vidím jako správný.

příspěvek upravil dan_tencl: 13.01.2010 07:33:33

příspěvek upravil dan_tencl: 13.01.2010 07:36:47
  • 0

tencl

Reputace: 101

10xRe: Volmanka

Příspěvekod tencl » pát 15. led 2010 16:03:07

Požárník to vidí takto :
- chráněná úniková cesta (chodby, schodiště) - kovové lišty
- sklepy - umělohmotné lišty
- stoupačka - cokoliv
  • 0

tencl

11xRe: Volmanka

Příspěvekod PetrD » pát 15. led 2010 16:49:06

RE: Pokud se ve zmíněných domech najde někdo, kdo se postará o lištování a vnitřní rozvody (něco jako dřívější patron) tak v těchto domech bych byl pro investovat více.

- v lištování nevidím problém, myslím si, že bych si to uměl zalištovat sám s pomocí lidí v baráku.. Jde jen o to co se smí použít, jde pouze o propojení jednotlivích vchodů, dále do pater to vede stupačkama. Myslím si, že plastové lišty bohatě stačí, kabelovka tam např, kabely vede rovnou na zdi bez lišt jen v takových plastových příchytkách.
  • 0

PetrD

Reputace: 0

12xRe: Volmanka

Příspěvekod sixtyn » pát 15. led 2010 17:50:49

PetrD napsal(a):
RE: Pokud se ve zmíněných domech najde někdo, kdo se postará o lištování a vnitřní rozvody (něco jako dřívější patron) tak v těchto domech bych byl pro investovat více.

- v lištování nevidím problém, myslím si, že bych si to uměl zalištovat sám s pomocí lidí v baráku.. Jde jen o to co se smí použít, jde pouze o propojení jednotlivích vchodů, dále do pater to vede stupačkama. Myslím si, že plastové lišty bohatě stačí, kabelovka tam např, kabely vede rovnou na zdi bez lišt jen v takových plastových příchytkách.

- Nevymýšlejte trakaře a blbosti, Pilsfree má bezpečnost hotovou, tak se držte mj. požárních předpisů:
- Můžete zalistovat: http://dokumenty.pilsfree.czf/docs_doku/domy/Pozarni_zprava_Kosutka-120_vchodu/jpeg/
- Nakonec stejně musí podepsat rozvody požární/revizní technik.

příspěvek upravil sixtyn: 15.01.2010 16:55:14
  • 0

sixtyn

Reputace: 0

13xRe: Volmanka

Příspěvekod tencl » pát 15. led 2010 18:13:59

+ Kabelovka co má a co ne není žádný argument, oni kopou i trasy načerno, které nelegalizují. Jako by jsi to neznal, co je dovoleno Jovovi...
+ Požární technik nemusí podepisovat, protože to po nás nikdo nepožaduje, my to nemusíme dokládat, ale musíme to správně použít. Revizní podepisuje jen elektriku, ne ethernety.
+ nechci schraňovat od každého kabelu kdy použitého jeho požární atest s údajem o umístění kabelu, proto lišta musí splnit požární náležitosti, nikoliv kabel. Od lišt atestů bude pár, kabelů používáme mraky.
+ ten plzensky rozbor je staršího data, četl jsem ho nejmíň před rokem, chtěl jsem vědět od požárníka dnešní stav, a ten je ten, co píšu.

Závěry požárníka, co jsem napsal, bych z těchto důvodů neměnil, a dal do kovu trasy na chodbách a schodištích, které jsou únikovou požární trasou, do lišt vše ostatní a stoupačku vím jen, že Kopodur nevyhoví.

Jak poznat chráněnou únikovou cestu ? Zeptám se Neumana na věžák, a podle mne jediné schodiště bude únikové a chráněné. Sklepní část ne, tedy ve sklepní místnosti je plast, v chodbě, kterou nejde vyjít ven nebo do jiného domu je plast, jinde kov.

příspěvek upravil dan_tencl: 15.01.2010 17:14:46
  • 0

tencl

12xRe: Volmanka

Příspěvekod tencl » pát 15. led 2010 18:19:26

PetrD napsal(a):
- v lištování nevidím problém, myslím si, že bych si to uměl zalištovat sám s pomocí lidí v baráku..

Fajn ! Je to připevnění racku, lišt (ať jsou z čehokoliv), průrazy, zatmelení průrazů (požární úseky protipožární tmel nebo zazdít), a do stoupačky (jestli se na tom dohodneme) nějaká trubka, kterou bude možné protáhnout všechny ethernety. Někde bude i elektropřípojka, opět z dodaného materiálu. Materiál platí czela, předpokládám nákup hromadně. Za kvalitu práce ručí czela, takže by tam asi bylo klasické předání "stavby".

příspěvek upravil dan_tencl: 15.01.2010 17:23:56
  • 0

tencl

sezeni ki 24.01 2010 od 19- klubovna

Příspěvekod honyo » pát 22. led 2010 10:16:17

http://www.czela.net/wiki/index.php/KI_24.01.2010

Akce jsou zapsany zadnou novou jsem tam nenasel..
Stefan

příspěvek upravil Stefan: 22.01.2010 17:11:03
  • 0

honyo

Reputace: 1

Do programu KI 14.2.2010

Příspěvekod samson » čtv 11. úno 2010 15:47:22

Pro lepší využití zdrojů navrhuji záložní switch navržený radou umístit do kotelny Rumunská a jako záložní použít stávající switch z kotelny, který je myslím HP.

Výhody:
- bude využité Cisco
- na páteři budou stejné switche
- vyřeší se problém s nefunkčním (či obtížně nastavitelným) trunkem mezi kotelnami.

/--
viz: Záložní technologie pro páteřní síť

Myslíme si, že by nám pomohlo, kdybychom měli klíčové síťové páteřní prvky připravené ve skladu.
Uděláme Rezervní skříň a v ní budeme pořád udržovat stálý stav materiálu.
Součástí vybavení Rezervní skříně budou pro začátek:

*
o switch Cisco 24 portů 1x
o miniGibic pro Cisco 2x
\--

příspěvek upravil Samson: 11.02.2010 14:47:49
  • 0

Samson
samson

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse KI