diskuse KI

15xRe: Pomalá zadráha?

Příspěvekod sixtyn » pát 02. zář 2011 8:48:38

Samson napsal(a):
Hanab napsal(a):
Uplynul další den a situace je stejná. To to vážně nikomu nevadí? Kromě nás za zadráhy? Na koho se mám obrátit naprosto seríózně?

Jak jistě vidíte, tak jste jediní, kdo si na pomalý internet stěžuje ... většinou je to signál že by závada mohla být u člena a ne na síti.

Obrátit se seriozně můžete prostřednictvím tohoto fóra na lidí co se o to seriozně starají ve svém volném čase .

- bohužel závada byla na síti (díky Honzo Hataši !)
- Za dráhou se "houpe" energetická soustava ČEZu, k Falkonovi je potřeba koupit malou UPS, podivně vytuhnul optický SWITCH a není to poprvé co se to stalo !

příspěvek upravil sixtyn: 02.09.2011 08:50:46
  • 0

sixtyn

Reputace: 0

Q-byt

Příspěvekod tencl » úte 20. zář 2011 15:51:04

S panem Benešem jsem mluvil ohledně projektu 48 z náměstí a při té příležitosti :

+ jsem se zeptal, zda si smíme udělat druhý klíč od Q-bytu pro Podporu nad sítí. Pan Beneš říkal, že to by musel přidělat on, jde o speciální klíč, ale že by to možné bylo. Jedná se o klíč přístupný výhradně Podpoře, aby druhý pro admina Milanovi zůstal. (Milane, napiš mi prosím tě čísla klíčů)
+ Projekt 48 z náměstí, II. etapa by měl vést starým kanálkem skoro až ke kotelně Stankovského, kde bychom z něj vystoupili a 5m si dokopali, zavisí to na průchodnosti kanálku. Dnes jsem prolezl část na straně Komenského u školy, ta je ok, a pan Beneš říká, že při stavbě školky kanálek pokračující dále nebyl nejspíš nijak dotčen. To ještě prověřím.
+ Když by tomu tak bylo, tak se rýsuje hlavní spoj kotelna Na Stráni - klubovna - náměstí - kotelna Stankovského na singlemodu a kdykoliv vyměnitelném kabelu. Díky téhle trase by nebylo pro spoj do kotelny nutné stavět úsek Šamša - Komenského V Zátiší plus přechod ulice Komenského. Druhý důsledek by byl v případě uzavření nájemní smlouvy na klubovnu ten, že bychom mohli v případě potřeby 24h přístupu vše podstatné z kotelny Na stráni provařit do klubovny.
+ Domluvili jsme místo, kudy bychom mohli vstoupit do kotelny, podobně jako jsem vstup zřizoval pro přípojku k Šamšům. Uvnitř na druhé straně od domluveného místa vstupu do kotelny máme dnes rozvaděč. V této souvislosti jsem se zeptal, zda by bylo případně možné postavit zvenku přístavbu pro nový rozvaděč, který by obsahoval aktivní prvky tak, abychom měli 24 h přístup ke všemu podstatnému v kotelně. Pan Beneš s tím souhlasí, ale zřizovat nám 24h přístup přímo do kotelen by nerad.
+ požádal jsem pana Beneše o soupis míst, které chce napojit do sítě czela.netu, abychom mu mohli říci, co napojit můžeme hned, co dočasně jen vzduchem a co musíme kopnout. Ukázalo se, že pan Beneš neví o tom, že věžáky Spojovací/J Zeyera jsou napojené, anžto jsem mu to před tím neřekl.
+ dal jsem ke zvážení přechod jejich signalizace na adresy vnitřní sítě, aby jim odpadly problémy v případě, že se něco stane se spojem do Prahy.

příspěvek upravil dan_tencl: 20.09.2011 15:58:26
  • 0

tencl

Reputace: 101

Re: Q-byt

Příspěvekod samson » úte 20. zář 2011 17:10:36

> dan_tencl napsal(a): + Když by tomu tak bylo, tak se rýsuje hlavní spoj kotelna Na Stráni - klubovna - náměstí - kotelna Stankovského na singlemodu a kdykoliv vyměnitelném kabelu.

To by bylo super, tomu starému MM kabelu moc nevěřím.

> Druhý důsledek by byl v případě uzavření nájemní smlouvy na klubovnu ten, že bychom mohli v případě potřeby 24h přístupu vše podstatné z kotelny Na stráni provařit do klubovny.

Hm ... to nevím ... raději centrální optický bod u města než u výdělěčné organizace

> dal jsem ke zvážení přechod jejich signalizace na adresy vnitřní sítě, aby jim odpadly problémy v případě, že se něco stane se spojem do Prahy.

To by ale museli mít na své síti i ten server, na který se ven napojují ...

příspěvek upravil Samson: 20.09.2011 17:10:59
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

2xRe: Q-byt

Příspěvekod tencl » úte 20. zář 2011 17:22:29

Samson napsal(a):

Hm ... to nevím ... raději centrální optický bod u města než u výdělěčné organizace

Ty jestli se nepletu vyjednáváš/budeš vyjednávat s CMC, můžeš to tedy dle svého uvážení zohlednit. U CMC by se mi samozřejmě nejvíc líbilo -cetiletou nájemní/kupní smlouvu + zřídit vstup z ulice třeba zrušenými vraty při současném trvalém zamčení spojovacích dveří do nové budovy, ale jak už mi někdo říkal, CMC raději nechá ostatní spodní prostory prázdné, než abychom chodili mimo recepci.

dal jsem ke zvážení přechod jejich signalizace na adresy vnitřní sítě, aby jim odpadly problémy v případě, že se něco stane se spojem do Prahy.

To by ale museli mít na své síti i ten server, na který se ven napojují ...

Ano, přesně. Pan Beneš s tímhle řešením souhlasí, je technicky možné. Víceméně to jde v okamžik, kdy bude drtivá většina bodů na vnitřní síti. Zváží si to sami, já jen nadhodil tuhle otázku jako směr, kam bychom mohli cíleně mířit připojováním bodů Q-bytu.
  • 0

tencl

Re: Q-byt

Příspěvekod turinsky » stř 21. zář 2011 0:00:35

dan_tencl napsal(a):
+ Milane, napiš mi prosím tě čísla klíčů

Posílám v SMS

zda by bylo případně možné postavit zvenku přístavbu pro nový rozvaděč, který by obsahoval aktivní prvky tak, abychom měli 24 h přístup ke všemu podstatnému v kotelně.

Hlavně pozor na umístění a provedení, aby prvky v racku netrpěly horkem/zimou/prachem. V kotelně je relativně stálé prostředí.
  • 0

turinsky

Reputace: 26

2xRe: Q-byt

Příspěvekod tencl » stř 21. zář 2011 7:55:11

turinsky napsal(a):
Hlavně pozor na umístění a provedení, aby prvky v racku netrpěly horkem/zimou/prachem. V kotelně je relativně stálé prostředí.

S teplou kotelnou by to mělo spojení skrz zeď, takže zimy bych se nebál, a pro horko si můžeme přisávat vzduch zvenku, to dnes nemůžeme.
Jde o možnou investici do rychlosti opravy závady na nejdůležitějším bodu sítě, nápad je na stole, rozhodnete si v infra.
  • 0

tencl

Projekty optiky - podáno

Příspěvekod tencl » pon 24. říj 2011 17:37:18

V pátek a dnes jsem podal na stavební úřad a na hospodářský opdbor (užívání komunikace/chodníků) tyto projekty :
+ 48 kotelna Stankovského - CMC, I. etapa Náměstí
+ 17 Zátiší
+ 22 Marxáky - kotelna Učiliště, návazné úseky

Náměstí běží, jezdím tam každý den, bude včas položeno.

35 Husova páteř - tam David rozpočet udělal, můžeme začít okamžitě, povolení máme všechna - stavební úřad, trvalé užívání místní komunikace, smlouva Správy silnic, drážní úřad, trvalé užívání silnice II. třídy odbioru dopravy v Praze i povolení prací v ochranném pásmu kabelu ČEZu (jak vidíte, k výkopům není dnes třeba jen samotné povolení od stavebního úřadu, jak bývalo). Rozpočet rozešlu mailem. Když počítám schválení rozpočtu do týdne, tak do zahájení ČEZu bude Husova hotova.

22 je to, co nám chybí k ČEZu, doufám, že v polovině listopadu bude možné kopat. K tomu je třeba projednat vše co zbývá (trvalé užívání místní komunikace, stavební úřad, vjezd na jeden pozemek), snad to vyjde. Z hlediska infra či rady navrhuju zadat/schválit rozpočet, abychom pak nečekali na schválení rozpočtu a mohli okamžikem povolení hned kopat.

Mimo to v technologických přestávkách lze udělat Zátiší - tam si to lidi přejezdy vykopali v noci sami, ale museli jsme bohužel pak trubky uřezat. Je toho poměrně málo, takže jako práci nejnižší priority - když se nestihne, udělají se některá povolení na jaře znovu (trvalé užívání místní komunikace, práce v ochranném paásmu čezu + ta stanoviska správců sítí, co vyprší jim platnost) a kopneme to na jaře.
  • 0

tencl

Re: Projekty optiky - podáno

Příspěvekod honyo » stř 26. říj 2011 10:18:18

dan_tencl napsal(a):
V pátek a dnes jsem podal na stavební úřad a na hospodářský opdbor (užívání komunikace/chodníků) tyto projekty :
+ 22 Marxáky - kotelna Učiliště, návazné úseky

22 je to, co nám chybí k ČEZu, doufám, že v polovině listopadu bude možné kopat. K tomu je třeba projednat vše co zbývá (trvalé užívání místní komunikace, stavební úřad, vjezd na jeden pozemek), snad to vyjde. Z hlediska infra či rady navrhuju zadat/schválit rozpočet, abychom pak nečekali na schválení rozpočtu a mohli okamžikem povolení hned kopat.

Uz ma konsorcium pozadavek na rozpocet k 22 ?
  • 0

honyo

Reputace: 1

2xRe: Projekty optiky - podáno

Příspěvekod tencl » stř 26. říj 2011 11:23:39

honyo napsal(a):

Uz ma konsorcium pozadavek na rozpocet k 22 ?

Ne, ale Davidovi řeknu, i když se to ještě občas mění. Poslední změna byla včera, přibyde po jednání s novym zahradnictvím u Tosca restaurace jeden kabílek pro budoucí zahradnictví a případně restauraci.
  • 0

tencl

Do programu KI

Příspěvekod samson » pát 06. dub 2012 14:22:58

Žádám KI, aby se začala zabývat problematikou přechodu na IPv6. Jednou nás to stejně nemine a je potřeba na to být připravení.

Díky

Samson
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse KI