diskuse KI

35xRe: Záluží - nabídka p. Rybáře - spoj Celakovice <-> Zaluzi

Příspěvekod daman » úte 22. říj 2013 9:41:32

Na spojnici mezi Čelákovicemi a Zálužím už se pokládá kabel a zahrabává se výkop.

Co jsem se díval v Mstětické ulici (kde má být souběh s plynem), tak zatím se tam žádné betonové díly neobjevily.
  • 0

daman

Reputace: 105

Posichrování přípoloží ve výkopech města

Příspěvekod daman » pon 11. lis 2013 2:52:42

Ahoj, na posledním zastupitelstvu jsem lehce naťukl paní Teichmanovou, jaká je to škoda, že některé firmy, které realizují městské zakázky velmi neochotně popřípadě za velmi podivných okolností (ne)pouštějí do výkopů projekty obecně prospěšného charakteru (např. czela.net, že :-) ). Paní Teichmanová byla lehce překvapená, že o tom nic neví. Dále jsme se o věci nebavili.

Protože se tu v souvislosti s panem Rybářem řešilo, že je potřeba mít možnost rozumné přípolože zakotvenou už ve smlouvách města s firmami, chtěl bych se optat, zda už někdo (Dan?, popřípadě někdo z Rady?) na toto téma s městem jednal. Zda by město vůbec bylo ochotné to do smluv dávat?
  • 0

daman

Re: Posichrování přípoloží ve výkopech města

Příspěvekod mcyrin » pon 11. lis 2013 11:09:11

Ahoj,

"zde":http://www.czela.net/wiki/index.php/Rada_9/2013#M.C4.9Bsto_.C4.8Cel.C3.A1kovice jsme se o tom chtěli s někým dohodnout, zatím jsme se s nikým nebavili...
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

2xRe: Posichrování přípoloží ve výkopech města

Příspěvekod tencl » pon 11. lis 2013 13:05:41

Paní Teichmannová o tom vědět nemůže, naopak město včetně ní je dost vstřícné, a kde to řešíme včas není problém. Město do smluv dává, že nám přípolož má umožnit - když to včas odchytíme, v tom naopak paní Teichmanová je výborná, snad vždy je pozitivní, mám s ní dobré zkušenosti. U Záluží byl hlavní problém v tom, že jsme měli poprvé nařízeno, aby pokládku optiky dělal dodavatel pro město a ten nám napálil cenu, že to bylo dráž než když bychom si to dělali sami.

Problematika naráží na jeden problém - když to položíme na povolení města, tak chránička je toho, kdo kolauduje. Vždy pak jde o spoluvlastnictví s městem. Město majetek může odprodat jen v soutěži po vyvěšení na desce, koupit to pak může kdokoliv za nejvyšší cenu, takže to není cesta. Spolumajitelství nám nevadí, je třeba to projednat a vtělit do dlouhodobé smlouvy s městem, ale to s enámnepodařilo tak pět let, je to evergreen jednání s městem. Městu jsme zatím nedokázali předat nějaký písemný materiál, jak mohou zašifrovaným přenosem mít vlastní síť po společných drátech, to vidím jako první krok. Matěj pracuje na připojování městských institucí, to je druhý krok. Třetí krok bude aby jsme měli s kým jednat, časté změny nesvědčí dlouhodobým projektům.

Město také nebude brát do úvahy naše odbočky a přípojky, tedy lze to použít u akcí do rezervy, nebo u akcí spojující jen dvě místa.

Mimochodem kolem Páté ulice už Rybář pokládku dokončil a zasypal ?

příspěvek upravil dan_tencl: 11.11.2013 12:09:33
  • 0

tencl

Reputace: 101

3xRe: Posichrování přípoloží ve výkopech města

Příspěvekod daman » úte 12. lis 2013 0:32:43

Jojo, je to běh na dlouhou trať, to je jasný.

Ohledně Páté ulice, tedy vlastně celého západního Záluží - První až Pátá, zatím se jen dělaly protlaky (dávno, cca 3 týdny), pak se ve výkopech objevily kovové pásky (to nevím proč - jestli kvůli tomu plynu?) a teď se dlouho neděje nic, ani dělníci, ani stroje tu nikde nejsou vidět.
  • 0

daman

4xRe: Posichrování přípoloží ve výkopech města

Příspěvekod tencl » úte 12. lis 2013 1:03:53

daman napsal(a):
... pak se ve výkopech objevily kovové pásky (to nevím proč - jestli kvůli tomu plynu?)

Pásky jsou zemnění lamp, používá se buď pásek, nebo kulatina.
  • 0

tencl

Reputace: 101

Re: diskuse KI - routerboard RB532A wanted

Příspěvekod daman » pát 14. bře 2014 10:51:36

Jestli se na nedělní KI chystáte někdo, kdo máte doma (na hraní, v šuplíku - nepředpokládám, že by někdo kvůli mě rozebíral AP) RB532A, přineste mi ho prosím do klubovny.

Jeden kousek, co jsme měli z Plzně, jsem víceméně rozchodil, ale pár součástek mi tam nesedí - potřebuju se podívat, jestli už to někdo přede mnou předělával nebo je to originálně takhle blbě.
  • 0

daman

Předchozí

Zpět na Diskuse KI