Stanovy

finanční řád, provozní řád, jednací řád ...

Re: Změna stanov

Příspěvekod tencl » čtv 08. pro 2005 12:52:39

Samson napsal(a):
- **350** - také měly svůj smysl jako jistina pro případ že člen přestane platit a je připojen. Nyní když platíme čtvrtletně tak zjistíme že neplatí až po 2 měsících.

to se prave zmenilo - prispevky už jsou pocitane 1x mesicne

+ nechat 350 - dát to na termínovaný vklad a úroku použít třeba na zaplacení sálu pro valnou hromadu :-)))

urok je mizivý, 500*350*0,005 ročně = 875. A na ty peníze nemůžeš sáhnout, jako rezerva pak moc nefungují.
  • 0

tencl

Reputace: 101

Re: Re: Změna stanov

Příspěvekod samson » čtv 08. pro 2005 13:02:22

dan_tencl napsal(a):
Samson napsal(a):
- **350** - také měly svůj smysl jako jistina pro případ že člen přestane platit a je připojen. Nyní když platíme čtvrtletně tak zjistíme že neplatí až po 2 měsících.

1) to se prave zmenilo - prispevky už jsou pocitane 1x mesicne

+ nechat 350 - dát to na termínovaný vklad a úroku použít třeba na zaplacení sálu pro valnou hromadu :-)))

2) urok je mizivý, 500*350*0,005 ročně = 875. A na ty peníze nemůžeš sáhnout, jako rezerva pak moc nefungují.

- ad 1) vím, že v databázi jsou příspěvky počítané měsíčně ! ALE píšu, že při "čtvrtletním PLACENÍ" zjistíme, že nám někdo nezaplatil až po dvou měsících. Tzn.... že když se má platit např. do 15.2. a někdo nezaplatí, tak má dva měsíce nezaplacené.(Leden + Únor)

sorry UPD. neumím číst

příspěvek upravil Samson: 08.12.2005 12:06:39

příspěvek upravil Samson: 08.12.2005 12:12:46
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Re: Změna stanov

Příspěvekod majkl » čtv 08. pro 2005 15:01:38

Proc zrusit/znevratnit 1000, 350?
Protoze je to zbytecna pruda kdyz clen odchazi, ma vetsinou nefunkcni email a kdyz odchazi protoze mu net nefungoval, tak byva i uplne zbytecne neprijemnej.

Proto by se mi libilo, aby pri odchodu clena se nejlepe nic nedelo.

Tisicovku bych proto udelal nevratnou a nebo ji mozna uplne zrusil.

Pravdou je, jak pise Dan, ze tech 350 neni nasich a v pripade, ze bychom je clenum vratili - zmenili na predplatne, tak bychom museli udelat rezervu novou (z jinych penez).

Dalsi moznosti je vyhlasit valnou hromadou mimoradny prispevek 350Kc, tim by se prevedlo vratnych 350 na nevratnych a rezervu bychom ponechali stejnou jako je ted, jen by ty penize byly uz czela.netu.
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

Příspěvekod kjegel » čtv 08. pro 2005 15:32:43

majkl napsal(a):
Dalsi moznosti je vyhlasit valnou hromadou mimoradny prispevek 350Kc, tim by se prevedlo vratnych 350 na nevratnych a rezervu bychom ponechali stejnou jako je ted, jen by ty penize byly uz czela.netu.

pokud to VH odhlasuje bylo by good
  • 0

kjegel

Reputace: 7

Příspěvekod kjegel » čtv 08. pro 2005 15:33:41

majkl napsal(a):
Tisicovku bych proto udelal nevratnou a nebo ji mozna uplne zrusil.

ja bych ji udelal nevratnou s moznosti odpracovani, jak navrhuji vyse
  • 0

kjegel

Reputace: 7

Příspěvekod tencl » čtv 08. pro 2005 18:11:10

majkl napsal(a):

To zase předpokládáš zvýšení příspěvků, byť jednorázově. Věříš, že naše ochota myslet na zadní kolečka bude vyšší než kdekoliv jinde. Drtivá většina lidí nejdřív utrácí a pak splácí, nikoliv naopak, tvorba rezerv je vnímána jako historický přežitek. Návrh přeměnit rezervy na součást disponibilního zůstatku je krátkozraký. Nevěřím, že dobrovolná rezerva přežije chuť ji použít, bude rozpuštěna do sítě s nějakým ušelchtilým ušlechtilým odůvodněním třeba dalšího rozvoje. Ani infra nepřemýšlí natolik do dálky, aby si řekla, máme tolik a tolik majetku, tedy nás ročně asi toto bude stát jeho údržba a tohle dáme stranou na prostou obnovu zařízení. Kde pak berete přesvědčení, že rezerva nebude utracena ?

Jsem ochoten se vsadit 5:1, že jakmile bude naše konto se pohybovat někde kolem výše dnešních rezerv, tak že budou utráceny. Zatímco při dnešním stavu se utrácení zastaví už na hranici rezerv.

Nevěřím podle svých zkušeností na dobrovolné rezervy a chci to nechat jak to je.
  • 0

tencl

Vzdálené hlasování

Příspěvekod tencl » čtv 01. kvě 2014 12:25:22

Z programu bych vytáhl jeden zdánlivě naivní nápad, který vzešel od člena, který tuším přišel prvně na valnou hromadu. Ustanovení ve stanovách omezuje počet zplnomocněných zástupců na jednoho. Kdysi jsme plné moci zakazovali, nebo přikazovali je mít notářsky ověřené - jako téma jde o evergreen valných hromad. Milda měl pravdu, když říkal, že je snadné sehnat x členů. Každé sdružení má své chvíle záře reflektorů a chvíle problémů a dokud jsme v pohodě, tak nás nic nepálí.

Velká sdružení, ehm spolky používají delegační princip, neboli jeden zástupce za x členů. Delegační princip bych zcela nezatracoval, ale zavádět do czely třeba župy mne půl valné tiše bavilo: představil jsem si jako dobrý příklad župu Čína s županem Chmelou :-D

Ten nápad byl považovat za přítomné na náhradní valné hromadě všechny hlasující členy czela.netu. Tedy spíš fyzicky přítomné plus vzdáleně hlasující - umožnit v době valné hromady hlasovat všem členům, ne jen těm fyzicky přítomným. Přímý přenos z valné hromady, aby bylo možné ho sledovat na netu. Zápis psaný online do wiki, jako to dnes píše Orvell třeba i v hospodě z rady. Hlasovátko podobné tomu z nfx. Na valné se bude hlasovat o nějakém návrhu, a než se sečtou hlasy přítomných v sále, tak by dohlasovali i ti fyzicky nepřítomní přes hlasovátko. Jedno hlasování by trvalo tak pět minut, ale počet hlasujících by se zvýšil někam kolem stovky, a to dle mne už zato stojí.
  • 0

tencl

Re: Vzdálené hlasování

Příspěvekod turinsky » sob 03. kvě 2014 15:08:54

tencl píše:zavádět do czely třeba župy mne půl valné tiše bavilo

Jsem zmaten. Jako že by si župy žily vlastním životem a na valné by si navzájem župani vjeli do vlasů? Tohle podle mě funguje u hodně velkých a "zajetých" spolků, jako je třeba Sokol - tam nikdo nic moc nerozvíjí nad rámec "nastavených procesů". My jsme podle mého názoru relativně roztroušení a dynamičtí na takovou formu existence.

tencl píše:Ten nápad byl považovat za přítomné na náhradní valné hromadě všechny hlasující členy czela.netu. Tedy spíš fyzicky přítomné plus vzdáleně hlasující - umožnit v době valné hromady hlasovat všem členům, ne jen těm fyzicky přítomným. Přímý přenos z valné hromady, aby bylo možné ho sledovat na netu. Zápis psaný online do wiki, jako to dnes píše Orvell třeba i v hospodě z rady. Hlasovátko podobné tomu z nfx. Na valné se bude hlasovat o nějakém návrhu, a než se sečtou hlasy přítomných v sále, tak by dohlasovali i ti fyzicky nepřítomní přes hlasovátko. Jedno hlasování by trvalo tak pět minut, ale počet hlasujících by se zvýšil někam kolem stovky, a to dle mne už zato stojí.

Jak bychom u každého hlasování zjistitli počet hlasujících? Jako že se někdo neodpojil nebo nepřipojil. Nehlasující připojený může být být "zdržel se hlasování". Rozuměl bych spíš formě "konference" - někdo je daleko, nestíhá, zúčastní se online. Přitom je na počátku jasné, že "je u toho", a to s plnou váhou odpovědnosti. Prostý přenos s tím, že zahlasuje ten, kdo se zrovna podíval na přenos, se mi nelíbí.
  • 0

turinsky

Reputace: 29

Re: Vzdálené hlasování

Příspěvekod tencl » sob 03. kvě 2014 22:52:56

turinsky píše:
tencl píše:zavádět do czely třeba župy mne půl valné tiše bavilo

Jsem zmaten. Jako že by si župy žily vlastním životem a na valné by si navzájem župani vjeli do vlasů? ...

Jo. V "župách" hlasuje ne počet členů či jejich plných mocí, ale vcelku omezený počet lidí. Mne se županech nelíbí to, že jde o trvalou rezignaci na myšlenku, že členi se budou zajímat o své sdružení/spolek. Uvedl jsem to pro zasmání, jak by to vypadalo u nás.

Vzdálené hlasování ale už považuju za dobrý nápad

turinsky píše:Jak bychom u každého hlasování zjistitli počet hlasujících?

Sečteme u vzdálených členů počty pro-proti-zdržel.

turinsky píše: Jako že se někdo neodpojil nebo nepřipojil. Nehlasující připojený může být být "zdržel se hlasování".

Ne. Kdo nezvolil aktivně jednu z voleb pro-proti-zdržel, ten je v daném hlasování nepřítomný. Jedno kdo je přihlášen do diskuse, do vidopřenosu, hlasovátka či čte wiki

turinsky píše: Rozuměl bych spíš formě "konference" - někdo je daleko, nestíhá, zúčastní se online. Přitom je na počátku jasné, že "je u toho", a to s plnou váhou odpovědnosti. Prostý přenos s tím, že zahlasuje ten, kdo se zrovna podíval na přenos, se mi nelíbí.

Mne se na tom líbí, že počet hlasujících se zvýší, tedy riziko destrukčních plných mocí je nižší. Valné hromady pořádané v nevhodný čas nebudou si vynucovat zmocnění nebo absenci.

Napsal jsem to celé proto, abychom před další valnou myšlenku vzdálené účasti či vzdáleného hlasování vzali v potaz, a rozmysleli se do té doby, zda ji chceme nebo nechceme v budoucnu používat.
  • 0

tencl

Předchozí

Zpět na Diskuse ke vnitřním předpisům