Síť pro internet věcí

Dlouhodobé projekty, myšlenky, vize ...

Re: Síť pro internet věcí

Příspěvekod robo » stř 11. kvě 2016 11:32:24

Ano, workshopem jsem taky myslel vyjasněení spolupráce. Zatím to beru jako nezávazné námluvy :D

Domluvím tedy s našimi kluky návrhy termínu workshopu u nás v ČRa (Skokanská 1, P6-Strahov). Směroval bych to na 15:00+. Z návrhů si pak vyberete ten nejvhodnější :D

Robo
  • 0

robo

Reputace: 1

Příspěvekod robo » stř 11. kvě 2016 15:13:35

Máme termín workshopu :D
Středa 18.5. v 16:00 v sídle ČRa (Skokanská 1, Praha 6 - Strahov).

Kdo dorazí za CZELANET? Poslete mi kontakty na robert zavinac mitka.cz.

Robo
  • 1

robo

Příspěvekod Filip » stř 11. kvě 2016 15:31:32

Já dorazím, kontakt jsem poslal e-mailem. Pošlu info do konference Rady a KI – pokud by se tomu chtěl věnovat nějaký další aktivní člen, budeme samozřejmě rádi :-)
  • 0

Filip

Reputace: 13

Seminář

Příspěvekod kovak » stř 11. kvě 2016 21:05:24

Já bych se taky rád poučil, jak to má fungovat. Jen ten termín je tak trochu pro dělnictvo v Kolbence, ne? Mám dojem, že moc lidí nemá volno tak, aby mohlo být v 16:00 na Strahově (doprava je tam poněkud zdlouhavá nějakým busem, že?). V podstatě můžu, i když budu muset odřeknout hlídání vnoučat (většina střed odpol. až do podvečera) a tím nadělat problémy dceři.
.
Nešlo by seminář uspořádat třeba někdy kolem 20:00 v Čel. s tím, že bychom referujícímu dali pár stovek za námahu jet (z hlediska Pražáka) do takového vidlákova, jako jsme tady u nás? Účast by byla určitě větší, než v Praze.
  • 0

kovak

Reputace: 4

Re: Seminář

Příspěvekod robo » stř 11. kvě 2016 22:56:32

kovak píše:Já bych se taky rád poučil, jak to má fungovat. Jen ten termín je tak trochu pro dělnictvo v Kolbence, ne? Mám dojem, že moc lidí nemá volno tak, aby mohlo být v 16:00 na Strahově (doprava je tam poněkud zdlouhavá nějakým busem, že?).

Na schůzce už přislíbili účast 4 lidi z ČRa a zatím 2 lidi z CZELANET. Promiň, ale neumím si představit, že to teď kvůli Tobě přesuneme na jiný termín.
  • 0

robo

Příspěvekod majkl » čtv 12. kvě 2016 4:16:24

Mě by zajímal dosah. A s tím související otázka, proč sensor nepřipojit rovnou na AP czela.netu přes wifi a raději používat další pásmo.

A rušení, tj. jestli výstavbou takového bodu, nezasviníme pásmo domácím uživatelům.
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

Příspěvekod chmelej » čtv 12. kvě 2016 8:03:17

Zdar i když téma je to zajímavé, tak čas a místo jsou pro mě nedostupné :(

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk
  • 0

chmelej
Administrátor

Reputace: 3

Re: Seminář

Příspěvekod Filip » čtv 12. kvě 2016 8:29:26

robo píše:Na schůzce už přislíbili účast 4 lidi z ČRa a zatím 2 lidi z CZELANET. Promiň, ale neumím si představit, že to teď kvůli Tobě přesuneme na jiný termín.

Podle mne je to v pořádku. Tahle první schůzka bude podle mne hlavně o tom, zda můžeme spolupracovat a zda to dává smysl. Pokud se ukáže, že ano, můžeme pak klidně udělat třeba nějakou sobotu v Čelákovicích nějaký workshop otevřený pro všechny členy, kde třeba bude i možnost si to prakticky vyzkoušet nebo udělat nějaký senzor.

majkl píše:Mě by zajímal dosah.

Na to se určitě budu ptát. Mne zajímá Mochov, to bude z tvého pohledu asi dostatečný dosah :-)

majkl píše:A s tím související otázka, proč sensor nepřipojit rovnou na AP czela.netu přes wifi a raději používat další pásmo.

Ty se na to díváš z pohledu, že máš doma svou WiFi. To ale podle mne není primární cíl sítě pro IoT. Primární zaměření je podle mne tam, kde WiFi být nemusí nebo je energeticky příliš náročná. Třeba když bude chtít nějaký dodavatel utilit (voda, plyn, elektřina) dělat každodenní odečet, nemůže se spolehnout na to, že všude, kde jsou odběrná místa, bude nějaká místní WiFi. Navíc by musel řešit napájení. Připojení přes mobilní síť by bylo také drahé a energeticky náročné. Sítě pro IoT jsou ale dělané tak, aby byly energeticky málo náročné, takže to měřidlo vydrží třeba rok na jednu baterku.

Nemyslím si, že bychom to využili tak, že budeme mít nějaké senzory v naší síti – zajímaly by nás především body, kde máme zařízení, a tam máme internet i napájení. Spíš to vidím jako paralelní síť, kterou můžou využít členové. Přece nemáme síť jenom pro připojení k internetu, ale zkoumáme ICT :-)
  • 0

Filip

Reputace: 13

Příspěvekod samson » čtv 12. kvě 2016 10:03:54

robo píše:Ano, workshopem jsem taky myslel vyjasněení spolupráce. Zatím to beru jako nezávazné námluvy :D
Domluvím tedy s našimi kluky návrhy termínu workshopu u nás v ČRa (Skokanská 1, P6-Strahov). Směroval bych to na 15:00+. Z návrhů si pak vyberete ten nejvhodnější :D
Robo

Chtěl jsem se zúčastnit, ale toto je úplně mimo. Pokud si s námi chce ČRa vyjasňovat spolupráci, tak ať udělá workshop v Čelákovicích a v dobu kdy se bude moci zúčastnit více lidí !!!
Nevím kdo je druhý , kdo slíbil účast, ale z rady vím jen o Filipovi a to mi i na "nazávazné námluvy" přijde málo.
IMHO abych mohl zvažovat nějakou spolupráci tak to musím slyšet osobně a ne v pár větách zprostředkovaně. A samozřejmě je potřeba aby měli možnost to slyšet i kluci z KI, aby si pak k tomu řekli svoje.
Tímto bych tedy rád požádal o změnu místa a termínu na Čelákovice po 17 hodině.

robo píše: Obrysy spolupráce máme, ale chci se jasně domluvit na tom, co kdo očekává od spolupráce.

Je to pro nás i po technické stránce věc úplně nová. Zatím vůbec nevíme, co od toho čekat. Nejdřív potřebujeme vědět, co to umí, jak to funguje a jaký je záměr ČRa.
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod majkl » čtv 12. kvě 2016 11:11:55

Jak to chápu já, tak jde o to nasát prvotní informace. Možná, že zbytečně má ta schůzka honosný název.

Klidně bych to bral tak, že se jede Filip poptat o co jde.

Ale chápu Samsonovu výtku, alespoň 3 lidi co mají zájem se zúčastnit, to z práce nestíhají.
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

PředchozíDalší

Zpět na Rozvoj