Ubiquity nebrat!

Dlouhodobé projekty, myšlenky, vize ...

Ubiquity nebrat!

Příspěvekod daman » úte 25. črc 2017 21:40:23

Po letech bezproblémové práce mi dneska Ubiquity ToughSwitch oznámil, že není Genuine, ale že je to Counterfeit. Sice funguje, ale nejde se do něj nalogovat a nic nastavovat.

Napsal jsem na support a čekám co z nich vypadne.

Každopádně za mě další mínusový bod pro Ubiquitu. Firmware, kterej tě z ničeho nic ze dne na den zařízne je prostě nedůvěryhodnej. Kdyby to udělali hned po instalaci, odnesl bych ho na reklamaci. Když to udělají po X letech, obchodník se na mě vykašle, už to není v záruce a já musím složitě jednat s korporátem Ubiquity.

Update1: Došla mi autoreply, že moji žádost přijali (to chválím) a v textu bylo, že pokud se jedná o urgentní záležitost, mám zkusit live chat. Zamlčeli ovšem, že chat supportuje jenom Unify, Aifibre a Airmax. Takže zase nic a čekám na emailovou odpověď.
  • 0

daman

Reputace: 117

Re: Ubiquity nebrat!

Příspěvekod mcyrin » stř 26. črc 2017 15:13:51

Ahoj,

tak jsem si volal do našeho vývojového centra na Moravu.
Možnosti jsou 2:
1. je to nakopnutý (odchází relativně dost buněk ve flashce).
2. je to padělek.

Oboje je možný, většinou pomáhá downgrade a upgrade.

Vše je kvůli padělkům ubnt viz nějaká zpráva tady: http://i4wifi.blog.cz/1204/pozor-na-imi ... u-ubiquiti

Matěj
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

Re: Ubiquity EdgeSwitch a "genuine" problém

Příspěvekod daman » pon 05. črc 2021 3:57:47

Po letech mám rozuzlení problému.

Viz příspěvky výše, v roce 2017 mi z ničeho nic začal hlásit Toughswitch / Edgeswitch, že je neoriginální. Já ho rozhodně v žádný večerce, v Sapě, ani na Aliexpresu nekupoval, takže jsem se cítil dotčen. Psal nebo volal jsem i přímo do Ubiquity, kde se mi vysmáli (teda naformulovali to slušně, ale znamenalo to fuckoff), že jestli mám problém, ať to reklamuju a že je to nezajímá. Samozřejmě už to bylo více, než 2 roky, takže nebylo co reklamovat, čímž anabáze po právní stránce skončila.

Přemýšel jsem, jestli se tohohle modelu chytí každý výrobce, tak ti prostě jednoho dne nenastartuje auto, protože se mu bude zdát, že není originální. Nebo se ti zamkne telefon. Nechci bránit komukoli, aby se bránil padělání svých věcí, ať si třeba žaluje tu továrnu, kde to po nocích vyráběli načerno, ale ať si nebere jako rukojmí koncové spotřebitele. A hlavně když jim zavoláš, že jim řekneš S/N nebo MAC nebo jakýkoli identifikátor, tak by ti měli potvrdit, jestli ti ho skutečně vypnuli právem nebo ne a když jim třeba pošleš účtenku, tak aby ti to odblokovali. Ale rozhodně ne, aby ti někdo vypnul device a pak se ti vysmál, že je to tvoje chyba a umyl si nad tím ruce.

A teď to rozuzlení. Při likvidaci bordelu ve skříni jsem mu dal minutu před odvozem na sběrný dvůr, nahrál jsem mu současný firmware 2.x.y a voilá, najednou mám mávnutím kouzelného proutku zase originální kousek. Asi se Ubikváci chytli za nos nebo zabraly stížnosti nasraných uživatelů a opravili tu funkci. Tím pádem bude sběrák zatím lehčí o jeden spotřebič a EdgeSwitch se přesunul z koše zpátky do racku. :lol:
  • 3

daman

Reputace: 117

Zpět na Rozvoj