Astrologie

Jen tak o životě

Astrologie

Příspěvekod tencl » stř 30. led 2008 0:20:52

Dost mne sebrala astrologie, cim vice o ni vim, tim vice sedí. Našel jsem i propojení s psychologií , propojení s fyzikou velmi přes ruku, ale nejlepší je, když si člověk udělá vlastní horoskop, případně partnerský a zjistí, že to není jen plácání do větru, jak se snažil socialismus tvrdit. Dokonce i vývoj člověka i společnosti obsahuje posuny přes jednotlivé kvality znameni horoskopu. Vzal jsem na milost tři sudičky.

Aby bylo jasno, další text nechce říci, že něco je méněcenné, ale spíš chci ukázat na vědomí souvislostí a směrový proud, který je kruhem, možná spirálou, ale rozhodně ne polaritou nahoru - dolů. Slabost komplexních Ryb jako posledního článku zvěrokruhu je vystřídána sílou přímočarého Berana podobně, jako zima přechází v jaro. Další vnímejte spíš jako osobní aktuální názor, který se vyvíjí, než jako jakousi Pravdu.

Beranem zvěrokruh začíná. Akce, odvaha, touha se prosadit, energie, která není ještě zacílená ani trvalá. Začátek Berana se kryje se začátkem jara. Takové je ostatně dítě, když je velmi malé. A stejná byla i naše civilizace, když se utvářela - agresivní. Nadočnicové oblouky jsou dnes znakem agresivity a ty jsou u nalezených koster velmi důrazné. Dodnes velká část lidí neopustila řešení problému silou, zvláště muži. Přežití bojem a lovem. Berana lze snad připodobnit k vojákovi.

Býk bere energii Berana a orientuje ji na věci, na příjemno, praktično. Majetek jako metoda přežití. Uvědomění si své ceny porovnáním s hodnotami materiálního charakteru a s postoji okolí. Býk je podoben bankéři.

Blíženec objevuje vnější svět. Co nejvíce a hned, a tedy i povrchně, překotně. Hravost. Komunikace všemožnými způsoby. Přežití pomocí diplomacie, sítě vazeb, které ochrání před pádem. Blíženec je politik.

Předešlá znamení citlivost ještě nemají, hlavním heslem je přežít. Naše společnost dosud byla v zajetí vojáka, bankéře i diplomata a kdyby kterýkoliv z nich citlivost měl, byl by svět jiný. Všechny tři profese považuje mínění za obvyklé, ale nepříjemné - protože přecházíme jako společnost do dalšího stupně vývoje, alespoň v Evropě. Objevujeme vlastní citlivost, například nemáme rádi hru na silnějšího, manipulaci mocí, odsuzujeme agresi, žádáná je charita, kritizovaný je konzum jako oddanost materiální hodnotě (býk), rozvíjí se prožitek a individualita, i lásku nechceme mít jako vzájemné vlastnictví.

Lze pokračovat dál, popíšu lehce další vývoj - Rak objevuje svou vlastní citovost, Lev citovost druhých a Panna projevuje city navenek a snaží se už o harmonii přes pospolitost. Základem rozvoje citovosti je život v rodině v harmonii vztahů omezeného prostoru a postupně se okruh tohoto bezpečného "domácího" prostoru zvětšuje, třeba na spolky jako je i czela.net, kdy lidé chápou, že prací pro czelu pracují i pro sebe. :-)))

zde prvotní příspěvek ukončím, ujasnil jsem si sám mnohé a můžeme si povídat, jestli má někdo chuť.  • 0

tencl
 
Příspěvky: 6221
Registrován: sob 16. lis 2013 16:02:18
Reputace: 101

Zpět na Klubovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
Reputation System ©'