Car sharing v Celakovicich

Jen tak o životě

Car sharing v Celakovicich

Příspěvekod mongol_ail » ned 22. kvě 2016 16:35:46

Admina prosim o presunuti do relevantniho subfora.

Uz nejakou dobu u mne parkuje auto ktere nastartuju 1 krat za dva mesice. Neni me, ale prichazi chvile, kdy se budu muset rozhodnout, jestli ho odkoupim, nebo vratim majiteli.

Kdyz jsem zjistoval naklady a pouvazoval nad soucasnymi moznostmi dopravy, vyslo mi, ze auto nepotrebuju. Je to pro mne zbytecny naklad navic, pokud jej prepocitam na kazde jednotlive pouziti.

Na druhou stranu auto jednou za 2 mesice opravdu potrebuji (typicky pri zajezdu do IKEA apod).

Proto mne jsem prisel na myslenku car-sharingu. Myslite, ze by bylo perspektivni takovou vec v Celakovicich zalozit? Je zde dost podobne smyslejicich lidi nebo ma uz kazdy vlastni auto, na ktere se vetsinu casu prasi?

Sent from my VF-895N using Tapatalk
  • 0

mongol_ail

Reputace: 0

Re: Car sharing v Celakovicich

Příspěvekod samson » čtv 26. kvě 2016 10:15:23

Hodil jsem to do Klubovny ... myšlenka samozřejmě zajímavá ... zkusil bych to projet raději přes Facebook, nebo si dát inzerát do čelákovického Zpravodaje.
Nějaké projekty už existujou - http://www.autonapul.cz/#page-home ale to je komerční.
Není to tak jednoduché jak se zdá. Musíš mít nějaký rezervační systém, vyřešit přístup k autu, placení společných nákladů apod.
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod majkl » čtv 26. kvě 2016 20:18:03

Na rezercvace stačí sdílená tabulka v excelu nebo kalendář. Když nezaplatíš společné náklady, nejezdíš. Předávání by se dalo pořešit tak, že prostě přesuneš auto k dalšímu v tabulce. Mohlo by to fungovat podobně, jako czela.net :)

Podle mýho to je fajn nápad a realizovat jde jednoduše.
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

Příspěvekod samson » pát 27. kvě 2016 9:11:13

Přesně tuto odpoěď jsem čekal :D :D ...
- Jistě .... stačí tabulka v excelu někde sdílená.
- Společné náklady jsou třeba cena za opravy. Kdo je zaplatí? Na to je potřeba třeba tvořit nějaký fond, nebo se složit. Někdo nebude chtít ... nebude jezdit. Ale auto bude částečně jeho ?
- Bude více klíčů nebo se bude předávat jeden s jedním někde v rezervě ?
- Přesunu auto k dalšímu do Jiřiny a pak půjdu pěšky do Prokopa ? ... ale nějak se to dělat musí :-)

Fajn nápad to je, ale jednoduše to při české povaze nevidím :-) Možná v menší skupině ... max 5 lidí ...
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod mongol_ail » pát 27. kvě 2016 10:29:07

No jasne. Skupina je treba mensi podle mne, ale jinak mi to prijde realizovatelne.

Sent from my VF-895N using Tapatalk
  • 0

mongol_ail

Reputace: 0

Zpět na Klubovna