Žába

Jen tak o životě

Žába

Příspěvekod daman » pát 30. pro 2016 18:10:44

Tak jsem měl tu čest vyzkoušet naši novou žábu. Měli jsme hutnit chodník, který jsme otevírali kvůli fiknutí mikrotrubičky.

Co je super:
1. vlastní žába je vlastní žába. Nikam se nemusí jezdit, nemusím předem vědět, kdy budu mít brigádníky. Prostě se rozhodneme a jdeme na to.
2. má kolečko na transport. Jiné žáby jsem vláčel a tuhle prostě táhnu jako trakař.

Co není super:
1. je jasné, že žába za 25k nebude pracovat stejně jako žába za 60k. Hned při prvními údery mi uletěla nádrž, ale to byla možná jenom chyba sestavení při prodeji. Utáhl jsem šrouby na krev a už to bylo dobrý. A taky se mi zdá, že se jí uplně nechce chodit dopředu, trochu jsem se dřel (možná menší výkon, těžko říci).
2. madlo dyzajnoval nějaký ultra k-k-t, protože plyn je udělaný tak, že bowden mi tlačí do prstěníčku. Chtěl jsem ho posunout, ale délka to zase neumožňuje. Buďto něco vymyslíme nebo si na otlačený prst budeme muset zvyknout.
3. průzor na olej v pěchu moc nechápu. Bez oleje něco ukazoval, s olejem taky něco ukazuje, je to trochu záhada. A taky se dolévá odšroubováním matky M24, což není na stavbě nejbežnější klíč.

Takže svoje mouchy to má, ale jsem nadšen, že jsme ji koupili. :ugeek:
  • 1

daman

Reputace: 97

Re: Žába

Příspěvekod tencl » ned 01. led 2017 11:32:03

Paráda ! Smekám klobouček. Málokdo si umí představit, že by šel v téhle době pracovat ven.

daman píše:3. průzor na olej v pěchu moc nechápu. Bez oleje něco ukazoval, s olejem taky něco ukazuje, je to trochu záhada. A taky se dolévá odšroubováním matky M24, což není na stavbě nejbežnější klíč.

To je mazání samotného pístu, pamatuju si, že oleje tam má být nějaké množství, tuším (podívej se do manuálu) viditelná hladina při postavení, proto ten průzor. Drahé žáby to mají stejně. Dolejvá se to, když žába leží. Lukáš to bude vědět správně.

Chození dopředu by mělo být snadné díky pružení madla směrem dolů - zatlačíš dolů a tím vzniká šikmá dopředná síla.
  • 0

tencl

Reputace: 101

Příspěvekod kovak » úte 10. led 2017 18:07:38

daman píše:3. průzor na olej ..... odšroubováním matky M24, což není na stavbě nejbežnější klíč.

Podědil jsem nějaké staré nářadí, typu trochu jako na parní lokomotivu. Mezi tím je železný (tj. v rezovém provedení) klíč 24. Byl-li by zájem, mohu ho věnovat jako trvalé příslušenství k žábě.

Kovak
  • 0

kovak

Reputace: 4

Příspěvekod mcyrin » úte 10. led 2017 18:12:42

kovak píše:
Podědil jsem nějaké staré nářadí, typu trochu jako na parní lokomotivu. Mezi tím je železný (tj. v rezovém provedení) klíč 24. Byl-li by zájem, mohu ho věnovat jako trvalé příslušenství k žábě.

Kovak

Ahoj,

to by bylo super, vezmi ho na příští KI :-)

Matěj
  • 0

mcyrin

Reputace: 54

Příspěvekod turinsky » ned 29. led 2017 19:45:18

Borci to využijí, když je bolí nohy: https://m.youtube.com/watch?v=ngMymLxLv0w
Když se sejde více žab, dají se uspořádat závody: https://m.youtube.com/watch?v=GWKrvMT3mY0

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

turinsky

Reputace: 26

Re: Žába - kovakuv pozdrav v batohu

Příspěvekod daman » pát 24. bře 2017 9:44:35

Mám jeden pracovní batoh, se kterým chodím jen občas, ale hlavně s ním jezdím na služebky (a občas s ním chodím na KI)

Poslední dobou se mi zdálo, že si asi beru nějak víc věcí, protože batoh byl subjektivně kapánek těžší. Hodil jsem to za hlavu. Až dnes při vyndání všech věcí jsem na dně našel kovakův dar žábě - klíč 24. :roll:

Obrázek

Takže Kovaku - pozdravuje Tě Tvůj klíč, který na toho na stará kolena procestoval víc, než za celý svůj předchozí život. :lol:
  • 0

daman

Reputace: 97

Zpět na Klubovna