node Salomé

3xRe: Vrtačky do betonu - zkušenosti a informace

Příspěvekod tencl » úte 26. úno 2013 0:22:51

Ok, díky, tak počkáme až Matěj objedná czela.netí
  • 0

tencl

Reputace: 101

4xRe: Vrtačky do betonu - zkušenosti a informace

Příspěvekod mcyrin » úte 26. úno 2013 1:09:03

dan_tencl napsal(a):

Mě se prostě líbí "tato":http://vrtaci-kladiva.heureka.cz/metabo-khe-2650/specifikace/

Pokud nemá ještě nikdo jinýho favorita může se objednat.. :-P
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

5xRe: Vrtačky do betonu - zkušenosti a informace

Příspěvekod kovak » úte 26. úno 2013 1:55:56

To Metabo ma jen mechanicky priklep, tj. do tvrdeho betonu je dost na nic. A naprosto zbytecne drahe. Treba Einhell funguje takz dobre, ma dvojnasobnou energii priklepu a stoji polovic:

http://vrtaci-kladiva.heureka.cz/einhell-bt-rh-1500/specifikace/#section

Jinak jsi, Mateji, tak setrivy, a ted chces kupovat vrtacky za nadsazene ceny. Proc? U nas nebude vrtat denne desitky der, jako u nejakeho remeslnika, co to dela denne. Tady se udela jedna akce a pak zas pujde do skladu na dny az tydny. Celkovy pocet der rekneme za rok bude maly.

Ja si kdysi opatril normalni vrtacku za par tisic, odesla jeste v zaruce a pak za par let sla do sberaku. Ted pouzivam akcni noname za radove 500 Kc, vydrzi mozna jeste vic nez ta "znacka" a kdyz doslouzi, proste se vyhodi. Vrtacky se nejen opotrebovavaji, ale taky ztraceji a kradou, pak by nam byla znacka na nic. Levne neni skoda.

Sorry, ale jsem pro to koupit dve vrtacky na SDSplus,pneumatickou a mechanickou, a obe dohromady tak za 4000. Poslouzi roky a kdyby odesly, zadna velka skoda.

• 0

kovak

Reputace: 4

4xRe: Vrtačky do betonu - zkušenosti a informace

Příspěvekod kovak » úte 26. úno 2013 2:01:41

dan_tencl napsal(a):

Co jsem psal, neznamena, ze se ty moje vrtacky do nakupu czelanetich nedaji pouzit. Popisoval jsem to podle reality. Na podzim jsem si s nimi udelal pruchod panelakovym stropem na 3 chranicky 40mm a slo to taky. Nekolik mensich der a pak sekacem spojit do velke diry. Kdyby neco, ozvi se mi primo na mobil.

Kovak
  • 0

kovak

Reputace: 4

6xRe: Vrtačky do betonu - zkušenosti a informace

Příspěvekod efffe » úte 26. úno 2013 8:45:22

KOVAK napsal(a):
To Metabo ma jen mechanicky priklep, tj. do tvrdeho betonu je dost na nic. A naprosto zbytecne drahe. Treba Einhell funguje takz dobre, ma dvojnasobnou energii priklepu a stoji polovic:

http://vrtaci-kladiva.heureka.cz/einhell-bt-rh-1500/specifikace/#section

Jinak jsi, Mateji, tak setrivy, a ted chces kupovat vrtacky za nadsazene ceny. Proc? U nas nebude vrtat denne desitky der, jako u nejakeho remeslnika, co to dela denne. Tady se udela jedna akce a pak zas pujde do skladu na dny az tydny. Celkovy pocet der rekneme za rok bude maly.

Ja si kdysi opatril normalni vrtacku za par tisic, odesla jeste v zaruce a pak za par let sla do sberaku. Ted pouzivam akcni noname za radove 500 Kc, vydrzi mozna jeste vic nez ta "znacka" a kdyz doslouzi, proste se vyhodi. Vrtacky se nejen opotrebovavaji, ale taky ztraceji a kradou, pak by nam byla znacka na nic. Levne neni skoda.

Sorry, ale jsem pro to koupit dve vrtacky na SDSplus,pneumatickou a mechanickou, a obe dohromady tak za 4000. Poslouzi roky a kdyby odesly, zadna velka skoda.

S tímto názorem vůbec nesouhlasím, také jsem dřív kupoval noname, ale už jsem viděl dvě vrtačky spálené, děda si koupil noname pásovou brusku, nedala se skoro používat, naši noname okružní pilu a to samé. Občas člověk může mít i štěstí, ale většinou ceně odpovídá kvalita..

Od jisté doby kupuji pouze značkové věci a musím říct, že jsem ještě nikdy neměl problém (bosch, black and decker, narex). Navíc se dají snadno objednat náhradní díly online, občas to nevyjde ani tak draze. A srovnávat to opravdu nelze. A pokud jak říkáte se nebude dělat moc děr ročně, tak zřejmě ta noname jen tak tak přečká záruku a pak kiksne. Ta značková (většinou mnohem kvalitnější) těch pár děr v roce zvládne jako prd a navíc už zřejmě nebudeme nikdy shánět jinou..

Jinak noname se vyplatí asi jen akuvrtačka a to z důvodu předražených baterií, které stejně odejdou.
Děda vždycky říkal že není tak bohatý, aby kupoval laciné věci..

příspěvek upravil efffe: 26.02.2013 07:48:45
  • 0

efffe

Reputace: 7

5xRe: Vrtačky do betonu - zkušenosti a informace

Příspěvekod mcyrin » čtv 28. úno 2013 13:46:14

KOVAK napsal(a):
Co jsem psal, neznamena, ze se ty moje vrtacky do nakupu czelanetich nedaji pouzit. Popisoval jsem to podle reality. Na podzim jsem si s nimi udelal pruchod panelakovym stropem na 3 chranicky 40mm a slo to taky. Nekolik mensich der a pak sekacem spojit do velke diry. Kdyby neco, ozvi se mi primo na mobil.

Kovak

Hoj,

jednoduchý. Přesvědči mě že tvoje "vrtačky" zvládnou udělat prostup pro 3 chráničky v paneláku a dám na tvojí radu. Jedná se o prostup v 1399, víc ví Dan - Tato akce v podstatě visí na nákupu vrtačky... :-P

Nějaký PHP tam určitě taky budou.. :P
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

6xRe: Vrtačky do betonu - zkušenosti a informace

Příspěvekod ebollas » pát 01. bře 2013 21:27:07

nevim ale ja delam s vrtackou skoro kazdy den a pokud jde o nazor nedam dopustit na makitu mame ji a jsme sni spokojeni a pokud jde o prumer 40mm tak na to by se spis vyplatilo si pujcit na jeden den profi i s vrtakem treba v DKNV jedina nevyhoda je kauce http://www.dknv.cz/naradi-a-stavebni-technika/bouraci-vrtaci-sroubovaci-technika/kombinovana-kladiva/9-kladivo-bouraci-a-vrtaci-79-kg-hilti-te-76-atc
  • 0

ebollas

Reputace: 0

7xRe: Vrtačky do betonu - zkušenosti a informace

Příspěvekod korkoran » sob 02. bře 2013 20:11:08

ebollas napsal(a):
nevim ale ja delam s vrtackou skoro kazdy den a pokud jde o nazor nedam dopustit na makitu mame ji a jsme sni spokojeni a pokud jde o prumer 40mm tak na to by se spis vyplatilo si pujcit na jeden den profi i s vrtakem treba v DKNV jedina nevyhoda je kauce http://www.dknv.cz/naradi-a-stavebni-technika/bouraci-vrtaci-sroubovaci-technika/kombinovana-kladiva/9-kladivo-bouraci-a-vrtaci-79-kg-hilti-te-76-atc

Musim naprosto souhlasit s Ebollasem. Nevim jak casto se bude vrtacka pouzivat, ale pokud casto, radsi neco profi.

V praci jsme take meli Bosch, Black Decker a opustili jsme je - pro vrtani do betonu a pod. Presli jsme na Hilti a naprosta spokojenost. Vim, ze je to jina cenova kategorie, stejne tak Makita, ale vydrzi to.

Jinak pripadne neco mensiho a na velke pruchody si pujcit. Pujcovnu naradi ma v Celakovicich i Lumira. Jestli ma 40mm vrtak ale nevim, pripadne Fischer Brandys.

• 0

korkoran

Reputace: 0

Smlouva optika CMC

Příspěvekod tencl » úte 08. říj 2013 19:27:08

V jakém stavu je smlouva na klubovnu / optiku v CMC ? Samson říkal na infra, že ji radní už podepsali a odnesli k podpisu panu Jančovi 1.10. - ale v té smlouvě je termín, do kdy máme stihnout vnitřní instalaci. Zdržení je nyní na straně CMC ?
  • 0

tencl

Komenského - město souhlasí

Příspěvekod tencl » pát 08. srp 2014 13:03:02

vcera jsem si vyzvedl smlouvu s mestem na Komenskeho.
viz http://www.czela.net/wiki/index.php/Optika/Komenskeho

Máme odsouhlaseno všechno :
1) přednostně otevřít starý kanálek u kotelny Stankovského a zjistit průchodnost směrem ke školnímu hřišti
2) otevřít starý kanálek v místě, kde z teplovodu přecházíme do starého kanálku a zřídit tam komoru/šachtu. Smyslem je mít možnost vyměnit páteřní kabel mezi kotelnami
3) otevřít topný aktivní kanálek mezi gymnáziem a kulturním domem když by nešlo kabel protáhnout (je tam pravoúhlá zatáčka)
4) přípolož k osvětlení Komenského až se bude dělat (možná ne letos, to není jasné)

K tomu aby trasa byla souvislá je ještě třeba vrt pod náměstím, který na souhlas města čeká, snad do voleb bude.

bod 1) bych udělal co nejdřív a když to půjde, tak protáhl 24 vlákno z kotelny pod náměstí, dám to do programu nedělní infra
  • 1

tencl

PředchozíDalší

Zpět na Vlákna jednotlivých node