Připojení v Mochově

Re: Připojení v Mochově

Příspěvekod mcyrin » úte 01. črc 2014 12:34:49

samson píše:To je podle mne špatně. Strategie je možná vytipovat vhodná místa, popř oslovit majitele jestli by v budoucnu byli ochotní či měli zájem o AP na baráku, ale stále i to mi přijde zbytečné, když nevíme jestli je zájem.

Nerad bych abychom se stali nadháněči klientů jako je ISP. To nemáme zapotřebí a ani tak nefungujeme !!!
Jak jsem psal. Když někdo bude chtít připojit tak ať se ozve. Zde není potřeba přehnaná aktivita, kterou bych směroval spíše do nevyužitých optik v panelácích.

Oslava je dobrý nápad - mluví se o ní už dlouho. Informativní článek ve zpravodaji též, ale spíše jako pozvánka na oslavu než informace o internetovém připojení !!!

Rozumím, nahánět naprosto nikoho nechci!!! Problém vidím spíš v tom, jak dáme okolí vědět že v dané oblasti jsme? Lidi by se občas rádi připojili, jen prostě neví jak na to - problém tohodle je dle mého celkově v Czele. Třeba u Hurycha jsme vybudovali AP a zatím je na něm připojen sám - tím se nenavážím do Milana, ale do toho že v tomhle nemáme nějakej systém/koncept a já ho vymyslet nedokážu...
Leták odsuzuješ a mě nic jinýho nenapadá - mam malou přectavivost.

Ohledně připojení v Mochově mám zásadní problém, protože nejsem místní, lidi neznám a ohledně toho jak na nás lidé smýšlí se nedozvím, neb tam nechodím ani do hospody. Proto jsem taky navrhoval dát nějakej blábol do místního zpravodaje, můžeme tam dát informaci ve stylu: "máme v plánu to a to a pokud chceš ozvy se na číslo podpory a my se dle toho přizpůsobíme" Z toho by se dalo potom vyjít - u zájemce vybudujeme AP či u jeho souseda a smlouvu nadhodíme tak jako jsme se dohodli na radě a to tak že pokud se na něj připojí víc jak x lidí tak dostane net zadarmo... Ale prostě vidím, že máme na co navázat (na optiku) a budování tam je o dost jednodušší - máme potenciál na to převzít celý mochov.

No k poznámce o směřování aktivity do nevyužitých optik ve městě. Přijde mi to stejný jako s wifinama, jak tu aktivitu máme udělat??? Souhlasím s tím, že optika je lepší než wifi, ale ještě nikdo nezvládl vymyslet to, jak dokázat zahustit třeba oblast Q-bytu.
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

Příspěvekod tencl » úte 01. črc 2014 13:58:03

Myslím, že nemáme příliš odlišný pohled. Ono když někoho bychom (z)lanařili, aby byl členem, tak pak spíš prudí, než že by byl rád. Z mého pohledu chci nyní vědět, zda spoj do školky bude jednou i peerem do nějaké z oblastí, jaké směry půjdou od Filipa a zda bytovka bude bez wifi nebo nebude. Ano, chceme připojit kohokoliv z Mochova, kdo bude chtít, stejně jako v Čelákovicích - a na to je hospodárnější si předem rozmyslet kapacity AP, peery, udělat fotky ze střech, vyjednat smlouvy.
  • 0

tencl

Reputace: 101

Příspěvekod samson » úte 01. črc 2014 14:15:55

mcyrin píše: Rozumím, nahánět naprosto nikoho nechci!!! Problém vidím spíš v tom, jak dáme okolí vědět že v dané oblasti jsme? Lidi by se občas rádi připojili, jen prostě neví jak na to - problém tohodle je dle mého celkově v Czele. Třeba u Hurycha jsme vybudovali AP a zatím je na něm připojen sám - tím se nenavážím do Milana, ale do toho že v tomhle nemáme nějakej systém/koncept a já ho vymyslet nedokážu...
Leták odsuzuješ a mě nic jinýho nenapadá - mam malou přectavivost.

Neodsuzuju leták, ale navržený postup: "Vybudujeme AP a dáme lidem do schránky letáčky" ... tedy nejdříve zbudovat AP je špatně. To je celé ... to by bylo jako u Hurycha jak píšeš.

mcyrin píše:............ Ale prostě vidím, že máme na co navázat (na optiku) a budování tam je o dost jednodušší - máme potenciál na to převzít celý mochov.

Souhlas ... až na to převzetí Mochova. Píšeš jako provider. Nech to na lidech ... pokud to tam poběží dobře tak si cestu najdou ... není třeba to vnucovat a ani nesmíme.

mcyrin píše:No k poznámce o směřování aktivity do nevyužitých optik ve městě. Přijde mi to stejný jako s wifinama, jak tu aktivitu máme udělat??? Souhlasím s tím, že optika je lepší než wifi, ale ještě nikdo nezvládl vymyslet to, jak dokázat zahustit třeba oblast Q-bytu.

Jak to že ne ? Už se daly do baráků letáky ohledně IPTV o kterých jsme diskutovali na radě ? Myslím že ne ....
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod samson » úte 01. črc 2014 14:23:49

tencl píše:Myslím, že nemáme příliš odlišný pohled. Ono když někoho bychom (z)lanařili, aby byl členem, tak pak spíš prudí, než že by byl rád. Z mého pohledu chci nyní vědět, zda spoj do školky bude jednou i peerem do nějaké z oblastí, jaké směry půjdou od Filipa a zda bytovka bude bez wifi nebo nebude. Ano, chceme připojit kohokoliv z Mochova, kdo bude chtít, stejně jako v Čelákovicích - a na to je hospodárnější si předem rozmyslet kapacity AP, peery, udělat fotky ze střech, vyjednat smlouvy.

Prostě s plánováním pokrytí celého Mochova bych počkal až budeme mít nějaké zájemce. Propagaci czela.netu jako sdružení můžeme oslavou optiky přímo v nějaké Mochovské hospodě s pozvánkou v Mochovském zpravodaji.

To samozřejmě neznamená, že někdo nemůže vypracovat studii pokrytí Mochova. Ale ne stylem "Vybudujeme AP a naházíme letáky" :D :D :D
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod tencl » úte 01. črc 2014 14:47:56

samson píše:Prostě s plánováním pokrytí celého Mochova bych počkal až budeme mít nějaké zájemce. Propagaci czela.netu jako sdružení můžeme oslavou optiky přímo v nějaké Mochovské hospodě s pozvánkou v Mochovském zpravodaji.

To samozřejmě neznamená, že někdo nemůže vypracovat studii pokrytí Mochova. Ale ne stylem "Vybudujeme AP a naházíme letáky" :D :D :D

Ok, rozumím tvému názoru, dle mne je to jen slovní rozdíl a rozdíl v čase. Souhlas, nejdřív zájemci, pak lokální AP.

Filipe, můžeš prosím tě porovnat viditelnost od tebe a ze sokolovny ? Má smysl uvažovat o sokolovně jako o bodu pro peery do oblastí X, nebo to bude jen bod pro školku ? Až budu mluvit se sokolama, tak bychom měli mít jasno.
  • 0

tencl

Příspěvekod Filip » úte 01. črc 2014 20:23:07

Tohle je pohled ode mne směrem na ulici Na Hrázce - to je ta řada baráků ubíhající doprava dozadu přibližně v prodloužení toho hnědého kvádru. Na Poděbradskou ani za ní ode mne vidět není. Ono je to totiž za Poděbradskou utopené dole, třeba škola je podle mapy o 8 metrů níž, než my.
IMG_2079.JPG
IMG_2079.JPG (183.9 KiB) Zobrazeno 6333 krát

Tohle je pohled směrem k nádraží - vlevo je Sokolovská ulice směrem k bývalým mrazírnám.
IMG_2070.JPG
IMG_2070.JPG (61.39 KiB) Zobrazeno 6333 krát

Tohle je pohled směrem na ulici Dr. Nejedlého - to je ta řada baráků vzadu. Možná tam bude vidět i něco z Na Zátiší, to je asi hlavně podle stromů.
IMG_2087.JPG
IMG_2087.JPG (53.75 KiB) Zobrazeno 6333 krát

Připadá mi lepší pokrytí Na Hrázce ode mne, ze Sokolovny peer na školu a možná nějaké baráky na Poděbradské. Tu část za Poděbradskou bych viděl jedině na pokrytí ze školy, odjinud se tam podle mne přes stromy nedostaneme.
  • 1

Filip

Reputace: 13

Příspěvekod tencl » stř 02. črc 2014 10:35:36

Dal jsem k sobě fotky z obou míst.

nejedleho.jpg
nejedleho.jpg (115.52 KiB) Zobrazeno 6303 krát

Směr Dr.Nejedlého je lepší od tebe, kupodivu vidíš i něco z Chudomelské, asi bychom zde mohli zkusit sektor

rybnicek.jpg
rybnicek.jpg (111.68 KiB) Zobrazeno 6303 krát

Kupodivu vidíš lépe směr Poděbradská, Na hrázce - Poděbradská a Rybníček by byly nejspíš peerové.

skola.jpg
skola.jpg (59.27 KiB) Zobrazeno 6303 krát

Sokolovna mimo školy při 30 stupňovém sektoru pokryje si myslím školu i kraj náměstí najednou, dva domy v pozadí jsou dokonce z oblasti Na Dolejšku.

Ze školy se podél Poděbradské dostat nedá, protože v cestě jsou vysoké břízy a škola je utopená. Oblast Na dolejšku by ze školy asi šla, uvidíme podle výhledu.
  • 0

tencl

Příspěvekod Filip » stř 02. črc 2014 11:34:32

tencl píše:
rybnicek.jpg

Kupodivu vidíš lépe směr Poděbradská, Na hrázce - Poděbradská a Rybníček by byly nejspíš peerové.

Nejsem si jistý, zda to na mé fotce je opravdu oblast Na Rybníčku. Na Rybníčku jsou novostavby, podle leteckých fotek mají všechny sytě oranžové střechy – ale na té fotce je vidět, že je to mix tašek. Myslím si, že je to spíš ta oblast v prodloužení toho „apendixu“ Sokolovské: http://mapy.cz/s/aC5D. Zkusím doma najít ještě nějaké starší fotky, určitě jsem to někdy fotil teleobjektivem.

Ta oblast kolem Východní pořád vypadá nedostupná… Zkusím tam příští týden zajít, jestli mne něco neinspiruje přímo na místě.
  • 0

Filip

Příspěvekod Filip » stř 02. črc 2014 21:54:03

Tady jsou ještě dva detailnější pohledy směr Poděbradská. První je přibližně ta červená výseč na mapě, druhá ta modrá. Pár výrazných baráků jsem tam očísloval, když už jsem to podle leteckých snímků dohledal :-)
mapa.jpg
mapa.jpg (130.78 KiB) Zobrazeno 6272 krát

IMG_2135.JPG
IMG_2135.JPG (109.56 KiB) Zobrazeno 6272 krát

1 - Sokolovská 36, ten výběžek Sokolovské směrem k Na Rybníčku, fakticky je ten barák v polovině vzdálenosti mezi Sokolovskou a Na Hrázce
2 - Poděbradská 224, roh Poděbradské a Na Sádkách
3 - Poděbradská 204, Volfovi (v přízemí měli dříve potraviny)
Z lokality Na Rybníčku je podle mne vidět ta jedna střecha.

IMG_2137.JPG
IMG_2137.JPG (161.89 KiB) Zobrazeno 6272 krát

4 - Ruská 163

Nevypadá to zas tak špatně, jak jsem si myslel.
  • 1

Filip

Příspěvekod Filip » stř 02. črc 2014 22:03:58

Dane, ještě jedna speciální fotka pro tebe. Chtěl jsi vědět, zda je ode mne vidět na tělocvičnu školy. Tak tady, přesně v přímce za tím bližším komínem, za těma stromama a tak, tam je střed tělocvičny. Když si protáhneš přímku přes ten komín na vzdálenější střeše (nebo stožár el. vedení v dálce), tam je severozápadní roh tělocvičny. :shock:
IMG_2131.JPG
IMG_2131.JPG (79.9 KiB) Zobrazeno 6271 krát
  • 0

Filip

PředchozíDalší

Zpět na Vlákna jednotlivých node