Vlakno Sedlcanky

MacGuard Sedlcanky

Příspěvekod daman » čtv 04. čer 2015 7:45:18

Už nějakou dobu řeším problém s MacGuardem v Sedlčánkách, zatím stále bez úspěchu.

Nakonfiguroval jsem si testovovací soupravu (00:0C:42:F6:5A:60) http://www.czela.net/netadmin/user/show ... p?id=10456 stejně jak to mají ostatní, co jsou připojeni na Karkulce, tedy subnet "Sedlčánky2-wlan2 filtrovat 2 mikrotik - karkulka" a v netadminu se vyplní samo "připojeno k Sedlcanky2_router"

Když přijedu se soupravou na místo, dostanu žlutou stránku MacGuarda, abych zkontroloval pár MAC-IP v netadminu. Vašek tam teď upravil tu hotspotovou stránku, takže vím, že router Sedlčánky2 10.93.0.62, na kterém běží MacGuard, vidí místo mojí adresy, MAC wifi rozhraní mikrotiku Sedlcanky_peer (alias Karkulka), tedy 00:0C:42:66:22:49. Tím pádem mě ovšem samozřejmě zařízne.

Co je blbě nastavené? Pokud je blbě MacGuard, tak jaktože ostatní členové (např. viz http://www.czela.net/netadmin/user/show ... hp?id=5942 Michal_5) běží? Pokud mám něco špatně nastavené já, tak co to je, když jsem to nastavil stejně jako výše uvedený Michal_5?
  • 0

daman

Reputace: 109

Re: Vlakno Sedlcanky

Příspěvekod vaclavd » sob 06. čer 2015 11:33:14

Právě jsem se vrátil ze Sedlčánek, Macguard finguje správně, problém je v nastavení tvého zařízení. Typuji nastavení klonování mac.

Pokud jsem si nastavil na svém PC tvojí mac ~5A:60, dostal jsem přes DHCP adresu 10.93.59.137 a dostal jsem se do czelanetu.
Pokud jsem nechal mac karty, do czelanetu jsem se nedostal a v hlášce bylo vaše mac ~32:D0 a IP 10.93.58.189 není registrována.

Můžu se ti podívat na nastavení tvého zařízení v Sedlčánkách?
  • 0

vaclavd

Reputace: 22

MacGuard Sedlcanky - vyřešeno

Příspěvekod daman » pon 08. čer 2015 1:34:55

Tak jsme po KI jeli do Sedlčánek, kde Vašek přišel na to, že jsem staticky zadal jako default gateway IP adresu Sedlčánky_peer (což mi při konfiguraci doma od stolu přišlo logické), kdežto při změně ze statického adresování na DHCP jsme dostali IP adresu Sedlčánky2.

Budiž to pro nás ponaučením, že jako default gateway se musí zadávat ten router, na kterém běží MacGuard. Na první pohled to sice není zřejmé, ale z principu MacGuard v tomhle případě vidí i ty interfacy na mezihopech a zablokuje přístup ven :lol:

Vaškovi díky a všem dobrou noc.
  • 0

daman

Reputace: 109

Předchozí

Zpět na Vlákna jednotlivých node