node Lázně Toušeň

Re: Re: Panorama Toušeně - Honzal

Příspěvekod honzar » pon 29. lis 2004 13:44:06

hele ta zakrslá borovička (tak jí moji rodiče před 30 lety kupovali) zůstane kde je :-) ne vážně mněli jsme i anténu na střeše toho baráku s červenou střechou (na tom obrázku vedle té borovičky a komína) a vůbec jsme AP v Káraným neviděli. Pokud tě napadá proč to nešlo tak napiš. Jinak to můžeme někdy zkusit ještě jednou spolu. Honza
  • 0

honzar

Reputace: 0

Re: Re: Re: Panorama Toušeně - Honzal

Příspěvekod tucnak » pon 29. lis 2004 14:35:39

:-) Byl to jen dohad, ze tim smerem to je, ale netusim, co tam muze stinit.
Kdyz jsem to z komina okukoval, tak tousen jsem poradne nevidel, to je fakt, ale nekdo vpredu hlasil, ze signal chytnul ... Proste pokud by byl signal z Karanyho (Bubakov) pro Tousen pouzitelnej, klidne se pripichnete :-)
  • 0

tucnak

link do Káranýho

Příspěvekod honzar » stř 01. pro 2004 14:03:06

včera večer jsem zkoušel marně najít AP v Káraným zdáse že tudy cesta opravdu nevede. Chtěl jsem poprosit Jonyho o fotky z bodu 483 Lucas (pokud teda nějaké jsou). Chtěl jsem zjistit jestli je šance od nás tedy z Honzar nebo Honzal se připojit, pokud by se z tohoto bodu udělal link do Čelákovic.
  • 0

honzar

Info ze srazu v hospodě 25.11.2004

Příspěvekod johnyor » čtv 02. pro 2004 22:02:56

Ze začátku bych se chtěl omluvit,že jsem dal informaci o srazu dost pozdě na forum a ještě taky za to že píšu až teď,ale dřív to nešlo.Příště se polepšim.

Dan Tenčl,vysvětlil hromadu důležitých věcí o průběhu budování sítě (a to pochyboval o tom jestli jeho účast bude vůbec důležitá :)

1. Zjistit měřením kdo,odkud,jak silně atd. už v Toušeni vysílá (kvůli možnému rušení=>volné vys.kanály)

2. Zjistit kdo na koho vidí a nevidí z čehož se pak dá navrhnout umístění AP. (=>nafotit výhled ze střechy)
Kdyžtak si načrtněte do mapky spoje na koho vidíte a až bude sraz, taxe na to podiváme.

Pro spoj do čelákovic se zdá být zatím nejrozumější bod Lucas (myslim 483)
Spoj do Káranýho zatím nevypadá myslitelně. Uvidíme.

3. Vyřídit lidem, kteří mají zájem o připojení, aby se aktivně podíleli,tzn. registrace na czela.net,umístění svého bodu do mapy, příspěvkem do fóra (+to,aby nově registrovaným chodily aktuální příspěvky do mailu,=>budou tam vědět,že se něco děje)a hlavně účast na dalších srazech.

4. Finance - Musíme se domluvit,jak se to bude financovat.

Honza Líska navrhnul, že on by si zařízení (potenc. router) financoval on sám, což asi nebude nejlepší řešení: pro jednotlivce se mi to zdá dost náročný,takže by bylo vhodnější, až se to pořádně rozplánuje a zjistí se celkové náklady, aby každý člen přispěl nejlépe stejnou částkou. Což teda asi nepůjde tak lehce,protože jak řikal Dan, tak při stavbě sítě v Zápech to financovalo pár lidí "dost" vysokýma částkama. Ale časem dosáhnout toho, aby se s počtem dalších členů investice vyrovnaly.
Ještě taky jak podotknul Dan, tak veškeré informace o financích, by mělý být veřejné (na webu).

5. Pro zjištění informací a připojení k čel-ej, je nutné, aby se někdo dostavil na nejbližší Komisi infrastruktury a probral tam naše záměry a jejich možná řešení

Toť ve stručnosti skoro vše. (Doufám, že sem to napsal,nějak pochopitlně a omlouvám se za příp. chybky :)

Díky Danovi a dalším za jejich čas a ochotu.
  • 0

johnyor

Zajem o pripojeni

Příspěvekod kolar » čtv 16. pro 2004 21:57:23

Mela bych zajem o pripojeni v Touseni, na mape uz je vyznaceno misto. Pisu, jen aby se o me vedelo. Kolarova Jana:)
  • 0

kolar

provider v Toušeni

Příspěvekod tencl » sob 08. led 2005 15:52:04

zahájí brzy svůj provoz, je to Kočí elektronik. Čím později začnete, tím méně budete mít volných kanálů na výběr, protože kanály bodou zabrané a vy nesmíte rušit toho, co vysílal dříve než vy..
  • 0

tencl

Reputace: 101

Re: provider v Toušeni

Příspěvekod thunder.m » sob 08. led 2005 16:55:10

> dan_tencl napsal(a):
> zahájí brzy svůj provoz, je to Kočí elektronik. Čím později začnete, tím méně budete mít volných kanálů na výběr, protože kanály bodou zabrané a vy nesmíte rušit toho, co vysílal dříve než vy..

To by mě zajímalo jestli na toto má Kočí licenci :)
  • 0

thunder.m

Reputace: 5

Re: Re: provider v Toušeni

Příspěvekod tencl » sob 08. led 2005 17:12:44

> Thunder.m napsal(a):
> > dan_tencl napsal(a):
> > zahájí brzy svůj provoz, je to Kočí elektronik. Čím později začnete, tím méně budete mít volných kanálů na výběr, protože kanály bodou zabrané a vy nesmíte rušit toho, co vysílal dříve než vy..

> To by mě zajímalo jestli na toto má Kočí licenci :)

Tohle bych neřešil. Ať se spíš Toušeň rozhoupe, nebo bude muset při obsazených kanálech jít do dražších technologií nebo na síť rovnou zapomenout.
  • 0

tencl

Tousen - vsesmerovka ?

Příspěvekod tencl » čtv 13. led 2005 23:48:12

nejsem si jist, ze vsesmerova antena je to nejlepsi, lepsi mi pripada sektorova antena. vsesmerova antena

vyhody :
- pro kazdy sektor je potreba kabel a karta, ale pro vsesmer staci jedna
- jakmile nebude dostacovat, tak se natahne dalsi kabel, nova karta, vsesmerovka se zahodi/da na jine misto a namontuji se sektory

nevyhody :
- limit poctu lidi na kazde antene je rekneme 10 lidi, pak byvaji ztraty cim dal neunosnejsi
- vsesmer chyta ruchy ze vsech smeru a tedy ma vyssi ztraty z tohoto duvodu (z celakovic ruchu cekejte dost)
- sektory se daji pouzit horizontalni i vertikalni - vyhodne pro vetsi odstup od jinych pouzivanych kanalu. Lze pouzit uhly od 30 do 180 stupnu
- vsesmer ma pomerne uzky uhel pokryti ve svislem smeru, od vodorovne roviny, tedy blizka nizka i vyvysena vzdalenejsi mista nemusi byt pokryta zaroven. Zatimco sektory lze naklopit k zemi a je to tak i lepsi.

jo a nezapomnel bych na moznost pripojeni blizkeho okoli LANem misto pres wifi
  • 0

tencl

Re: Tousen - vsesmerovka ?

Příspěvekod honzar » ned 16. led 2005 23:15:15

Jasný souhlasím s tím, rozhodla cena řešení, není jasné jak velký bude zájem. Počítám s tím, že pokud zájem vzroste budeme muset předělat anténu na sektorovku a možná né jednu.

Ale těď důležitá informace. V sobotu 15. ledna se povedlo zprovoznit první AP (AP Sokolovna) v Toušeni s napojením do sítě czela.net !!!
  • 0

honzar

PředchozíDalší

Zpět na Vlákna jednotlivých node