node Lázně Toušeň

Re: Re: Tousen - vsesmerovka ?

Příspěvekod kolar » ned 16. led 2005 23:20:36

tak to gratuluju a bouchli jste sampus:) a co bude nasledovat?
  • 0

kolar

Reputace: 0

Re: Re: Re: Tousen - vsesmerovka ?

Příspěvekod thunder.m » ned 16. led 2005 23:54:28

Taky se připojuji s gratulacemi :)

Bohužel všesměrová anténa není šťastné řešení, ale je to lepší než nic (jen o malinko) :)

Kam vede váš spoj na czelu?
  • 0

thunder.m

Reputace: 5

Re: Re: Re: Re: Tousen - vsesmerovka ?

Příspěvekod majkl » pon 17. led 2005 2:06:04

> Bohužel všesměrová anténa není šťastné řešení, ale je to lepší než nic (jen o malinko) :)

Je to lepší o dost, než nic ;)
Sektorky budou následovat, tomu se nevyhnete ;)

Je fajn, že se v Toušeni našlo dalších pár magorů jako v Čelákovicích a okolních městech.

> Kam vede váš spoj na czelu?

Prokop (Marxáky)
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

Re: Re: Tousen - vsesmerovka ?

Příspěvekod tencl » pon 17. led 2005 4:31:47

> honzar napsal(a):
> Ale těď důležitá informace. V sobotu 15. ledna se povedlo zprovoznit první AP (AP Sokolovna) v Toušeni s napojením do sítě czela.net !!!

Huráááááááááá !!!

Nezapomeň svou přihlášku co nejdříve doručit Alešovi Kuželovi/Kjegel, neb přístup na net nemá mít nikdo dokud není přihláška Alesovi doručena. je-li již uděláno, pak sorry.
  • 0

tencl

Reputace: 101

Re: adresa na aleše

Příspěvekod tencl » pon 17. led 2005 20:35:25

> markhetka napsal(a):
> asi jsem to něják minula,ale potřebovala bych mejlíka nebo nějákou adresu na aleše, abych se mohla přihlásit. díky

1) ustavení správce node.
2) správce node si zvolí patrony, nebo bude patronem sám
3) správce node se rozhodne jak má vypadat vzorová instalace u čekatele, od hardware po software. V Zápech mám třeba povinnou Mirandu/ICQ a Skype telefonii (kvůli bezproblémové komunikaci), pak antivir (avast, zdarma) a firewall (kerio personal, zdarma), a z hardware mám zakázané plechovky, předepsané slušné aspoň trochu směrové antény (napriklad yagi 12dB nebo jiny typ s vice dB), a je povinné dodržování normy na vyzářený výkon, při Win XP + kartě Zcomax XI 626 je možno dosáhnout cíleného výkonu regulací (jde o software, opět povinný, aby se i vyrovnaly signály mezi jednotlivými členy, někdo to holt má blízko a ostatní by utlouk)
4) pak je čas na provedení instalace antény apod. podle pravidel správce node
5) a teprve zde následuje přihláška, osobní údaje v www.czela.net/netadmin, povolení pošty a ftp ...

Takže postupně, nepřeskakovat. zatím jsme řekněme u bodu 1
  • 0

tencl

Re: adresa na aleše

Příspěvekod kjegel » pon 17. led 2005 23:39:49

> markhetka napsal(a):
> asi jsem to něják minula,ale potřebovala bych mejlíka nebo nějákou adresu na aleše, abych se mohla přihlásit. díky

no až teda podle Dana dospěješ do bodu 5 a dál, a budeš chtít pátrat po mě, věz, že mě bohatě bude stačit doručení tvé přihlášky a od tvého admina souhlas (elektronicky) k tvému připojení. No a adresu tady psát nebudu, pátrej :))) v profilu mám e-mail i ICQ.
  • 0

kjegel

Reputace: 7

Re: Re: adresa na aleše

Příspěvekod tencl » pon 17. led 2005 23:58:21

> kjegel napsal(a):
> no až teda podle Dana dospěješ do bodu 5 ...

dokud nejsou učiněny správcem node předešlé kroky, nelze přijímat přihlášky, ne ? jak má souhlasit správce node s připojením z technického hlediska, když o této povinnosti například ještě neví ?
  • 0

tencl

Re: Re: Re: adresa na aleše

Příspěvekod kjegel » úte 18. led 2005 0:29:06

takže koukejte to dodržovat !!! nebo uvidíte ten mazec ... kdo se s tim ma pořád prát :)
  • 0

kjegel

Reputace: 7

Re: Re: Re: Re: adresa na aleše

Příspěvekod tencl » úte 18. led 2005 0:52:51

> kjegel napsal(a):
> takže koukejte to dodržovat !!! nebo uvidíte ten mazec ... kdo se s tim ma pořád prát :)

Toušeň tedy jede ve zkušebním provozu, a dokud se nevychyta signal, nedodela spoj do Celakovic, a dokud spravce node se neprokouse zakladnimi standarty czely, nelze pripojovat lidi, natoz brat prihlasky. Asi jsem to zvrzal, kdyz jsem psal o prvni prihlasce pro honzu rychtarika, ktery spojeni dela/zkousi, tedy sorry vespolek.
  • 0

tencl

prihlaska

Příspěvekod honzar » úte 18. led 2005 10:36:57

Prihlasku jsem vcera skutecne podal Alesovi a ne jen na zaklade doporuceni Dana ale i Majkla s tim jsem se pred spustenim AP domluvil na tejdenim testovacim provozu a pak podam prihlasku. Jak mam asi spoj ladit a testovat kdyz budu na siti nacerno???

Zda se mi ze jiny postup nebyl ani mozny. Souhlasim s Danem ze bude potreba nejdriv doladit spoj do Celakovic
a domluvit nejaka pravidla provozu AP. Dejte mi trochu casu ono to pujde. Rovnou mne napada, mohu jako cekatel pozadat o verejnou adresu pro router. Docela by to pomohlo zkratit dobu priprav.
  • 0

honzar

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Vlákna jednotlivých node