node Prokopa Holého

Optika v Prokopa Holého

Příspěvekod naj.satah » stř 29. led 2014 18:37:39

Situace v tomto miste je kriticka, zvlaste v domech 1440-1443. Bohuzel prijem je resen pres byty a neda se jednoduse vymenit, navic na 1442-1443 se neda pridelat ani nic na strechu, je totiz uplne hola. Zbytek se da premigrovat prozatim na 5GHz.

Je potreba propojit alespon tyto dve bytovky kabelem k soucasnemu vysilaci na 1444. Mate nejake navrhy nebo kdo se toho ujme?
  • 0

Ať je Únor nebo Leden, Naj Satah je jenom jeden.
naj.satah

Reputace: 8

Re: Optika v Prokopa Holého

Příspěvekod mcyrin » stř 29. led 2014 20:13:49

Jen jak bude nad nulou, tak bych to vykopal a skryl sněhem. :-D

Ale bojim se že je to odvážnější návrh. :-D
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

2xRe: Optika v Prokopa Holého

Příspěvekod turinsky » stř 29. led 2014 21:17:32

Snad by to mělo jít starými kanály po centrálním topení. Tohle ale nebude jen o propojení objektů, bude to zralé na rekonstrukci vnitřních rozvodů - třeba to půjde rozdělit na etapy.
  • 0

turinsky

Reputace: 29

3xRe: Optika v Prokopa Holého

Příspěvekod tencl » stř 29. led 2014 21:54:19

turinsky napsal(a):
Snad by to mělo jít starými kanály po centrálním topení. Tohle ale nebude jen o propojení objektů, bude to zralé na rekonstrukci vnitřních rozvodů - třeba to půjde rozdělit na etapy.

Podélná část si myslím taky, s tím že kanálek je zasypaný v neznámých místech při budování jiných sítí kolmo na kanálek - ale nejspíš teplovodní trubky neodřezali. Obtížněji vypadá spojení z kanálku do každého domu, asi 10m kolmo na kanálek, ale jsou tam svislé lomy a žádný kanálek, nevím ani, kde to ústí uvnitř.

Ale v těch domech nikdo nikdy nechtěl optiku, až se to změní, tak nám z těch domů sami pomohou.
  • 0

tencl

Reputace: 101

4xRe: Optika v Prokopa Holého

Příspěvekod turinsky » pát 31. led 2014 1:48:26

V těch domech stojí připojení k Internetu za starou bačkoru a lidi si stěžují. Jak psal Satah, vzduchem to nepůjde, zemí je jedno zda metalika nebo optika, práce s tím bude stejně. Navíc se někde psalo, že se městské objekty nemají galvanicky propojovat, takže metalika jaxi nevyhovuje ...
  • 0

turinsky

Reputace: 29

Sokolovská

Příspěvekod tencl » pon 31. bře 2014 12:45:25

Zajímavé je, jak často nastávají situace, které jsou v silové rovnováze, přesně na vrcholu, kde rozhodují už jen malé síly o celkovém výsledku. Představte si kámen, který se vám podaří dostrkat na hřeben hory. Odpor prostředí, který je třeba překonat, simuluje dobře gravitace. Není to Sisyfův kámen, to ne, ale vejš už nezatlačíte, kámen je na hřebenu těsně pod hranou překulení. Může někdo z kolemjdoucích po hřebenovce náš kámen přitížit, nám dojít síly, i větérek může zafouknout, že se kámen skulí dolů neznámo na jakou stranu, a je jedno, jak dobře jste byli připraveni či kolik energie jste vynaložili.

Pryč od alegorií, dnes jsem měl jednání s panem Moravcem, stavbyvedoucím Strabagu rekonstrukce Sokolovské. Souhlas města máme, ale jednání přesto začalo tím, že "se nedomluvíme". Jednání pak dále pokračovalo a myslím, že to bude dobré. Je třeba, aby město na středečním kontrolním dni zopakovalo, že stojí o to, abychom položili a my pak musíme ukázat naší profesionalitu v praxi - dodržením technologických postupů a dohod. Předpokládám trasu podél silniční obruby v zeleném pásu, bude nutné výkopek skoro všechen odvézt a výkop zapískovat - vzhledem k zárukám Strabagu. Poloha našich chrániček bude skoro na centimetry určená, aby například nedošlo k riziku sesunutí podkladu pod patkou obruby, a stejně budeme ručit za poklesy terénu v trasách našich chrániček několik let. To je vše v pořádku. Projekt jsem také naštěstí zpracoval výjimečně do velkých detailů, takže je čitelné co chceme, a jaká rizika představujeme. Pro nás zbývá malým procentem riziko toho, že nás vytěsní doprostřed zeleného pásu, kde by pak šlo o výkop na plnou hloubku v blízkosti jiných sítí, tedy 3x dražší (200m po 400/m) a který v určeném čase bychom navíc těžko stíhali. Tou malou okolností, kterou nemůžeme ovlivnit a která nám shodou náhod hodně pomáhá, je to, že právě uprostřed zeleného pásu budou hloubeny jámy na stromy. Co by nastalo kdyby "foukalo" z druhé strany je jasné. Prostě na hřebeni rozhodují titěrné drobnosti, včetně toho, jakou máme pověst ve městě, co děláme(neděláme) městu za zády, jaké jsou s námi zkušenosti a jaké průsery jsme kdy měli nebo do jaké míry jsme profesionální nebo jen troufalí.

Je to obtížné, ale řešitelné. Nicméně mne mrzí, že žádost na město o souhlas jsem podával včas, 16.8.2013, ale souhlas jsem dostal do ruky 25.3.2013 a jednání i příprava jsou o dost obtížnější. A uvědomme si také, že vše co a jak děláme, má dopady/přesahy do všech budoucích akcí.
  • 1

tencl

Re: Sokolovská

Příspěvekod tencl » stř 02. dub 2014 10:39:23

Sledoval jsem v přímém přenosu, jak kámen se překulil na správnou stranu. Město sice neřeklo že to je přímo jeho zájem, ale že se záměrem souhlasí a to stačilo, plus to, že lidi nebudou naštvaní (máme s nimi podepsané smlouvy, a ti nás spíš popohání, aby už měli internet doma). Když bychom ovšem neměli důvěru všech stran, tak nejpozději zde bychom měli vystavenou jasnou stopku - jde o velkou a sledovanou investici s dlouholetými zárukami, ne o opravu chodníku před masnou. Podmínky jaké jsme dostali od Strabagu, jsou standardní a máme na zemní práce stavbyvedoucím p. Moravcem určený velkoryse týden 14.-18.4., tj. včetně jednoho nebo obou víkendů kolem, ale víc ani ň. Nastoupit můžeme technologicky poté, co štěrkodrť bude na místě a před tím, než dojde k pokládce silničních obrub. Umístění, které jsem našel u silniční obruby je stále to nejlepší, odstupy od sítí splňuje, rizika nejmenší, v relativní blízkosti je jen osvětlení a půjdeme stejně kus od něj, takže obava z nás je větší kupodivu u přípojek než u podélného vedení. Pro nás důležitá otázka je skutečný objem výkopových prací z hlediska nákladů při 200m trase, které nezáleží na nás - závisí na tom, zda nebude lejt (kopeme ručně) a hlavně zda kraj silniční pláně bude upraven pro obrubu před naším výkopem nebo po něm. Předběžně bych se klonil k pracem přes první víkend 12.-13.4. počínaje přípojkami. Matěj nyní dokončuje vrty do domů a umístění rozvaděče, učí se nosit přílbu a já do té doby dokončím projekt.
  • 4

tencl

Re: node Prokopa Holého

Příspěvekod samson » stř 02. dub 2014 16:45:51

Nerad přerušuji to hezké povídání mými výkřiky, ale SUPER !
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Sokolovská

Příspěvekod mcyrin » sob 05. dub 2014 12:53:35

Hoj,

už jsem v 80% vrtacích/řezacích prací v Sokolovský.
Mám takové dilema. Když nejde do domu z jakéhokoliv důvodu chránička, ale je potřeba udělat díru pro kabel(a to rozměrově, tak aby se tam věšla jak CYKYna, tak optika) tak na to Czela nemá vrták. Půjčil jsem si metrovej vrták o průměru 16mm - už to nikdy neudělám, protože se mi dostalo delikátního vrtáku, který byl tak tupej že to nebylo ani možný. Díru do 60cm zdi jsem vrtal půl hodiny a u toho nám málem odešla vrtačka, takže jsme jí museli dávat velký pauzy.

Tedy si musíme koupit ještě vrták o menším průměru, máme na výběr upínání na SDS+ nebo SDSmax - máme totiž obě vrtačky. :-) Jakej vrták navrhujete?

Ještě bude potřeba koupit na SDSmax sekáček... :-)
  • 0

mcyrin

Reputace: 57

Re: Sokolovská

Příspěvekod tencl » sob 05. dub 2014 22:36:31

mcyrin píše:
... Mám takové dilema. Když nejde do domu z jakéhokoliv důvodu chránička, ale je potřeba udělat díru pro kabel(a to rozměrově, tak aby se tam věšla jak CYKYna, tak optika) tak na to Czela nemá vrták. ...Tedy si musíme koupit ještě vrták o menším průměru, máme na výběr upínání na SDS+ nebo SDSmax - máme totiž obě vrtačky. :-) Jakej vrták navrhujete?

Na CYKY plus optiku ti stačí 28mm vrták co máme, do díry dáš chráničku 25mm a tou oba kabely skrz zeď protáhneš. SDS max má samozřejmě lepší uchycení než SDS plus.

Vrtáky menšího průměru jsou zajímavé, když bychom přešli u přípojek na mikrotrubičky (14/10 stojí asi 9,-Kč/m, 12/8 stojí 8,-Kč/m, zatímco 25mm asi 16,-Kč). V případě této změny bychom mohli mikrotrubičky použít už i v Toušeni - to bych rád prodiskutoval ještě před pokládkou. U mikrotrubiček se dá ručně zatlačit tak 100m u tuhého kabelu a vcelku rovné trase, když bychom si udělali zafukovačku, tak dokážeme zafouknout i delší vzdálenost a komory mohou být vzdálenější než v Mochově.
  • 0

tencl

PředchozíDalší

Zpět na Vlákna jednotlivých node