node Nehvizdy

5xRe: Problém nehvizdy, pls help ;)

Příspěvekod samson » sob 08. zář 2007 20:59:50

Thunder.m napsal(a):
Samson napsal(a):
jake napsal(a):
Mohl bys to pls nejak osefovat (trebas rict majklovi) ? Me se za 10 minut nacetla tvoje odpoved a ted se bude moje odpoved zase pekne dlouho odesilat, takze fakt nemam sanci nekoho pozadat...

Sorry, to nebyl Majkl ... testoval jsem IPTV set top box a musel jsem na RUmcajsovi nainstalovat mrouted pro multicast .... tím pádem všechne multicast co šel přes pojítko, šel i na všechny porty switche na kterém jsou u mne 10 GHz pojítka....

Už je to vypnuté ....

Přesně kvůli těmto problémům nikde mrouted nedávám, ani nechci dávat.

- Multicastové vysílání bez podobného nástroje neprojde přes router. Pokud budeme chtít vysílání v multicastu šířit tak se bez podobného nástroje neobejdeme.
- Problém v Nehvizdech vznikl tím, že switch na střeše v Rumunské nepodporuje IGMP snooping.
- Pro budoucí i současné napojení uživatelů páteřního bodu učiliště na multicast bude potřeba mít na routeru Rumcajs mrouted nainstalován.
- Zatím jsem to jen testoval ... širší využití zatím nepřepokládám ... takže to na střeše už řešit nebudu.

příspěvek upravil Samson: 08.09.2007 21:00:24
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

6xRe: Problém nehvizdy, pls help ;)

Příspěvekod naj.satah » pon 10. zář 2007 20:06:10

10.9.2007 20:03:18 Jake: moh bys napsat do czelanetiho fora otazku proc uz zase bezi multicast kterej zase zasira cely nehvizdy? ja se tam nedostanu

Co je zase s tim multicastem? To desetigigo to neni schopny pobrat...
  • 0

Ať je Únor nebo Leden, Naj Satah je jenom jeden.
naj.satah

Reputace: 8

7xRe: Problém nehvizdy, pls help ;)

Příspěvekod samson » pon 10. zář 2007 20:53:40

Naj Satah napsal(a):
10.9.2007 20:03:18 Jake: moh bys napsat do czelanetiho fora otazku proc uz zase bezi multicast kterej zase zasira cely nehvizdy? ja se tam nedostanu

Co je zase s tim multicastem? To desetigigo to neni schopny pobrat...

Netuším ....
- 13:40 se asi restartoval router ... nějaký multicast tam běžel asi 10 minut
- pak nic ani nebyl nikdo přihlášenej .. jen já jsem nahlížel okolo 17 hod .. a to bylo vše OK.
- a teď večer vidím v calstatu červené nehvizdy a zase to tam běželo a mrouted bylo zapnuté ...
- tak jsem to vypnul a je klid ....
UPD: tak jsem to odinstaloval a snad bude i klid i nadále .... :-)

příspěvek upravil Samson: 10.09.2007 21:03:28
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Re: Hledá se patron/správce pro Nehvizdy...

Příspěvekod honyo » pát 28. zář 2007 5:25:25

jake napsal(a):
Vzhledem k tomu že reálně hrozí že se po svých 18tých narozeninach /za necelé 2 měsíce/ odstěhuju tak nastává otázka kdo se bude starat o node Pošta, node Peklo, node Nehwest, server Lucifer a mých 37 lidí kterým dělám patrona (+ asi 7 lidi kteri chteji pripojit). I kdybych se náhodou neodstěhoval tak nebudu mít dostatek času na to, abych zadarmo lítal po nehvizdech (mám práci z domova přes net a proplatí mi i dražší net než je czela...)

Proto se hledají schopní lidé, kteří by alespoň něco z toho převzali a zachránili tak czela.net v nehvizdech, protože jak říká honyo - pokud se někdo nenajde, tak bude czela.net v nehvizdech dobrej akorát tak na zrušení.

Takže se snažte najít nějakou náhradu, když ji nenajdete tak budete hledat náhradní připojení k netu.

Stale se hledaji lidi co by meli zajem pomoc. Nyni je situace hodne spatna. Jakub se neodstehoval, ale nema cas resit uz sve patronovske povinosti. Zatim mame jednoho zajemce co by mohl pomoc. Najde se nekdo dalsi? Skoleni adminu, spravcu, patronu by se dalo usporadat. Jinak hrozi to, ze vam to v Nehvizdech nebude fungovat vubec.
  • 0

honyo

Reputace: 1

2xRe: Hledá se patron/správce pro Nehvizdy...

Příspěvekod Hydrometrics » stř 03. říj 2007 23:18:38

Sem asi moc lidí nechodí. Ale kdyby se přece jen někdo hlásil dobrovolně, tak rád přenechám funkci patrona na routeru nehwest. Avízoval jsem to již vloni v dubnu, ale jaksi se do toho nikomu nechce. Časově to ale naprosto nestíhám.Tak se snažte také přispět a být aktivnější!!!!!!!!!
R
  • 0

Hydrometrics

Reputace: 0

3xRe: Hledá se patron/správce pro Nehvizdy...

Příspěvekod milanp » čtv 04. říj 2007 7:02:28

Já v podstatě neznám nikoho, kdy by sledoval stránky czely...ale je to víc o tom, že drtivá většina se chce jenom vézt a běda, když něco neběží, jak má....

příspěvek upravil milanp: 04.10.2007 07:04:59
  • 0

milanp

4xRe: Hledá se patron/správce pro Nehvizdy...

Příspěvekod jiri.lebruska » čtv 04. říj 2007 11:54:27

To jsme na tom bohuzel stejne o rada lidi vyviji aktivitu pouize v pripade ze jim neco nefunguje. V posledni dobe se k nim dle frekvence telefonatu Honyovi zacinam prirazovat. :(
Bohuzel pracovnich aktivit pribyva, takze uvazuju ze s Czelanetem skoncim uplne.
  • 0

jiri.lebruska

5xRe: Hledá se patron/správce pro Nehvizdy...

Příspěvekod majkl » čtv 04. říj 2007 14:39:35

Tak to APcko vypnete, az lidi prijdou tak hned tomu prvnimu reknete, at se o to stara on :)

Lepsi by bylo treba jim nahazet do schranek papir, ze jetli se nenajde nekdo, kdo to po vas vezme, tak to do tejdne vypnete. Je to kruty, ale jinak to asi nejde.
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

5xRe: Hledá se patron/správce pro Nehvizdy...

Příspěvekod SoukenkaP » čtv 04. říj 2007 21:13:38

Patřím mezi relativně čerstvé uživatele czely a jsem z nehvizd.Může mi někdo říci,v čem je problém?Rád bych se angažoval,ale jsem danou problematikou zcela nepolíben.Není možné angažovat někoho profesionálně? Už jsem 5x měnil (vytáčená linka-kabel-vytáčená linka-isdn-wifi)způsob připojení k internetu a už pouze prvotní náklady na jednotlivé změny jdou do tisíců a už mne to vůbec nebaví
  • 0

SoukenkaP

6xRe: Hledá se patron/správce pro Nehvizdy...

Příspěvekod naj.satah » čtv 04. říj 2007 23:06:02

SoukenkaP napsal(a):
Patřím mezi relativně čerstvé uživatele czely a jsem z nehvizd.Může mi někdo říci,v čem je problém?Rád bych se angažoval,ale jsem danou problematikou zcela nepolíben.Není možné angažovat někoho profesionálně? Už jsem 5x měnil (vytáčená linka-kabel-vytáčená linka-isdn-wifi)způsob připojení k internetu a už pouze prvotní náklady na jednotlivé změny jdou do tisíců a už mne to vůbec nebaví

kontaktuj me na mailu a ja ti to osvetlim co a jak zde funguje, muj mail a dalsi kontaktni informace se ti zobrazi pokud kliknes na muj nick
  • 0

Ať je Únor nebo Leden, Naj Satah je jenom jeden.
naj.satah

Reputace: 8

PředchozíDalší

Zpět na Vlákna jednotlivých node