node Nehvizdy

Re: Re: Zaloha Nehvizdy-Mochov

Příspěvekod mph » čtv 07. dub 2005 12:28:26

OK.

Necekal bych, ze bude Mochov takova netykavka.

Pokud uvidime na Zaluzi, bylo by super to propojit, domluvime se.
  • 0

mph

Reputace: 0

Re: Re: Zaloha Nehvizdy-Mochov

Příspěvekod Filip » čtv 07. dub 2005 15:13:16

> > Ahojte, v souvislosti se vcerejsimi vypadky mne napadlo realne uvazovat o dalsi zaloze pres Lentilkov do Mochova. Pokud totiz vypadne Peklo, jsme od sveta odriznuti.

> vcera vecer spadnul jen sektor vychod. Zatim jsem nezjistil proc. Mochov o spoj moc nestal.:-( Nekdy v kvetnu chci v Zaluzi davat anteny na starej el. sloup a tam mozna bude videt na lentilky. Tak by se spoj mohl premistit primo k vam.

Když se budoval spoj do Mochova, byl spoj Mochov-Nehvizdy jednou z uvažovaných variant. IMHO by záložní spoj nebyl zas až tak od věci. Ale po pravdě taky vlastně ani nevím, kolik nás momentálně v Mochově je, tzn. kolik lidí by se na záloze podílelo.
  • 0

Filip

Reputace: 13

Re: Re: Re: Zaloha Nehvizdy-Mochov

Příspěvekod JayDee » čtv 07. dub 2005 16:34:28

> Filip napsal(a):
> > > Ahojte, v souvislosti se vcerejsimi vypadky mne napadlo realne uvazovat o dalsi zaloze pres Lentilkov do Mochova. Pokud totiz vypadne Peklo, jsme od sveta odriznuti.

> > vcera vecer spadnul jen sektor vychod. Zatim jsem nezjistil proc. Mochov o spoj moc nestal.:-( Nekdy v kvetnu chci v Zaluzi davat anteny na starej el. sloup a tam mozna bude videt na lentilky. Tak by se spoj mohl premistit primo k vam.

Kdyz se me v dobe budovani site v Nehvizdech ptal Honyo na peer Nehvizdy-Mochov, nemel jsem o to zajem, je to uz pres moc routeru a vzdusnou carou vice nez 4 km, takze na 2,4 to moc spolehlive nebude a 5,8 je jako zaloha podle me draha sranda. Co se tyka vypadku, podle meho nazoru na tom nejsme az zas tak spatne.

> Když se budoval spoj do Mochova, byl spoj Mochov-Nehvizdy jednou z uvažovaných variant. IMHO by záložní spoj nebyl zas až tak od věci. Ale po pravdě taky vlastně ani nevím, kolik nás momentálně v Mochově je, tzn. kolik lidí by se na záloze podílelo.

V soucasne chvili je nas 13, pribyvaji dalsi a souhlasim, ze by to zalohu chtelo. Jelikoz ale nas peerovy spoj do Celakovic je pres uz pretizene kovohute, chtel bych se v nejblizsi dobe pustit do peeru primo na optiku, a to pravdepodobne na 5,8G.
Soucasny peer na 2,4G by zustal jako zaloha Mochov i Mikaela
  • 0

JayDee

Re: Re: Re: Re: Zaloha Nehvizdy-Mochov

Příspěvekod Filip » čtv 07. dub 2005 16:59:41

> JayDee napsal(a):
> Kdyz se me v dobe budovani site v Nehvizdech ptal Honyo na peer Nehvizdy-Mochov, nemel jsem o to zajem, je to uz pres moc routeru a vzdusnou carou vice nez 4 km, takze na 2,4 to moc spolehlive nebude a 5,8 je jako zaloha podle me draha sranda. Co se tyka vypadku, podle meho nazoru na tom nejsme az zas tak spatne.

Souhlas, z původních příspěvků tady jsem získal dojem, že Mochov je principálně a za každých okolností proti :-)
Ty 4 km jsou dálka, zase snad nejsou v cestě žádné překážky (což by byl IMHO větší problém) - i když teď si uvědumuju, že tam je asi vedení vysokého napětí, ne?

> V soucasne chvili je nas 13, pribyvaji dalsi a souhlasim, ze by to zalohu chtelo. Jelikoz ale nas peerovy spoj do Celakovic je pres uz pretizene kovohute, chtel bych se v nejblizsi dobe pustit do peeru primo na optiku, a to pravdepodobne na 5,8G.
> Soucasny peer na 2,4G by zustal jako zaloha Mochov i Mikaela

Pak by ovšem záložní spoj s Mochovem byl pro Nehvizdy ještě výhodnější :-) Jde o to zvážit, jaké jsou možnosti, pokud by všechny ostatní možnosti zálohy pro Nehvizdy byly daleko horší, nevidím důvod nezkusit tuhle - koneckonců proměření je skoro to nejmenší. Samozřejmě by pak záleželo na tom, kdo by měl se spojem jaké náklady a pro koho by byl jaký přínos - to by mělo být pokud možno v rovnováze :-)
  • 0

Filip

Re: Re: Re: Re: Re: Zaloha Nehvizdy-Mochov

Příspěvekod honyo » čtv 07. dub 2005 17:20:35

Pri budovani site, jsem resil jak udelat zalohu pro nehvizdy, kdyz jeli primarne pres Zaluzi. nyni maji svuj peer spoj na AP volmanova takze neni co zas tak resit. Ap volmanova ma pripojeni velmi dobre. Az bude uvolnena licence na pasmo 5,4 s vysokym vykone budu delat spoj do Zaluzi na 5.4 a odtud spoj do Nehvizd na 5.4. Stavajici peer bude jako zaloha a pro rozdeleni provozu. Netrapi nas ani tak zaloha, ale vzajemne propojeni. Stahovaci budou mit ulehcenou cestu a nebudou zatezovat spoje ktere vedou primarne na internet. Financni otazka u nas neni problem. Antenu mame a kartu take. Signal urcite je protoze na 10dbi sektor jsem chytnul stabilne 89db czela.net.mochov
  • 0

honyo

Reputace: 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaloha Nehvizdy-Mochov

Příspěvekod Filip » čtv 07. dub 2005 17:35:04

> honyo napsal(a):
> Pri budovani site, jsem resil jak udelat zalohu pro nehvizdy, kdyz jeli primarne pres Zaluzi. nyni maji svuj peer spoj na AP volmanova takze neni co zas tak resit. Ap volmanova ma pripojeni velmi dobre. Az bude uvolnena licence na pasmo 5,4 s vysokym vykone budu delat spoj do Zaluzi na 5.4 a odtud spoj do Nehvizd na 5.4. Stavajici peer bude jako zaloha a pro rozdeleni provozu. Netrapi nas ani tak zaloha, ale vzajemne propojeni. Stahovaci budou mit ulehcenou cestu a nebudou zatezovat spoje ktere vedou primarne na internet. Financni otazka u nas neni problem. Antenu mame a kartu take. Signal urcite je protoze na 10dbi sektor jsem chytnul stabilne 89db czela.net.mochov

Neměl by být problém anténu umístit, zkusím někde vyštrachat pohledy na Nehvizdy z naší střechy. S hw je to horší, u nás se žádné volné karty ani antény nepovalují, alespoň o tom nevím :-)
  • 0

Filip

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaloha Nehvizdy-Mochov

Příspěvekod Petan » čtv 07. dub 2005 18:26:42

> Neměl by být problém anténu umístit, zkusím někde vyštrachat pohledy na Nehvizdy z naší střechy. S hw je to horší, u nás se žádné volné karty ani antény nepovalují, alespoň o tom nevím :-)

Já bych to zatim neřešil a počkal na přechod peer spoju do pásma 5.4
Asi všem node zbydou antény i karty a ty pak mužem zneužít na další
budování záloh.
  • 0

Petan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zaloha Nehvizdy-Mochov

Příspěvekod JayDee » čtv 07. dub 2005 18:52:30

> honyo napsal(a):
> Netrapi nas ani tak zaloha, ale vzajemne propojeni. Stahovaci budou mit ulehcenou cestu a nebudou zatezovat spoje ktere vedou primarne na internet. Financni otazka u nas neni problem. Antenu mame a kartu take. Signal urcite je protoze na 10dbi sektor jsem chytnul stabilne 89db czela.net.mochov

Pokud to berete jako otazku vzajemneho propojeni na ulehceni paternim spojum, tak jsem urcite pro.

Bohuzel antena ani karta se u nas zadna navic nevali, a nedokazu rict, jestli tento spoj lidi z Mochova budou ochotni financovat. Pro nas je ted dulezitejsi kvalitni spoj na pater(nejlepe primo na optiku).

Ja osobne bych s timto spojem pockal az uvolni pasmo 5,8 (jak rika Petan), pak budou v czele karty a anteny na 2,4 prebyvat.

-89dB je slusny nato ze to je vsesmer vs. sektor, na smerovych antenach by se to zrealizovat dalo.
  • 0

JayDee

atheros karta na peeru Peklo- Rusalka

Příspěvekod honyo » pát 08. dub 2005 8:44:19

Vcera okolo 20 h jsem konecne nainstaloval Atheros kartu i do Nehvizdy. Zkvalitneni je viditelne zde.

traffic
http://www.czela.net/monitor/traffic/10_93_0_23_ath3.html

a pingy zde
http://www.czela.net/monitor/ping/peklo.czela.czf.html

diky Mirku za rady a help pri zprovozneni
  • 0

honyo

Reputace: 1

Nemate nekdo kabel RSMA x n/m nebo n/m x n/f alespon 8m

Příspěvekod honyo » sob 09. dub 2005 20:12:12

Na pujceni na tyden.
  • 0