node Zaluzi

Re: node Zaluzi

Příspěvekod turinsky » úte 19. srp 2014 19:02:24

daman píše:je potřeba pře-costovat celou oblast Nehvizdy-Zababa-Záluží

No, tam je to dané hlavně tím, že spoj Nehvizdy-Zababa je postavený jako "provizorium" na něčem, co je původně pojaté jako sektor pro členy. U "last mile" nemá cenu měnit costy z defaultní hodnoty, protože tam, kde neexistuje alternativní trasa, není co optimalizovat. V okamžiku, kdy jsme vytvořili spoj Nehvizdy-Zababa, jsme měli ty costy nastavit korektně. Když si vzpomenu, tak ve wiki nejspíš ještě najdu tabulku, jak "czela.net" (když jsem ještě nebyl v KI a nevěděl o tom) nastavil standardní hodnoty costů pro různé typy spojů. Když to najdu, dám odkaz.
  • 0

turinsky

Reputace: 26

Příspěvekod turinsky » úte 19. srp 2014 22:25:09

turinsky píše:wiki nejspíš najdu standardní hodnoty costů

Je to tady, odstavec RFC2. Už to má svůj věk, takže tam třeba nejsou pojítka jako AirFiber, Ray170, Siklu. Ale jako vodítko OK. V principu: pomalejší spoj = vyšší cost, aby se přes něj zbytečně netahal provoz.
  • 0

turinsky

Reputace: 26

Re: node Zaluzi - Optika zacala!

Příspěvekod daman » stř 24. úno 2016 17:02:37

Dnes začala naostro akce optiky. Začalo se kopat u bytovek. Zítra se pokládají první metry rozvodů elektřiny, takže zároveň i první metry našich chrániček. Protože dráty v zemi se z pochopitelných důvodů rovnou zahrabávají (přes noc si nikdo měď nebo hliník venku nechat nedovolí :lol: ), musíme s nimi držet tempo.

Po víkendu se bude pokračovat V Zahrádkách.

Abychom udrželi náklady na uzdě, snažíme se většinu prací udělat vlastními silami. Kdo můžete přiložit v rámci PHP ruku k dílu, dejte vědět.

Kdo můžete přes všední dny, spojte se se mnou nebo s Danem Tenčlem. Kdo můžete přes víkendy, dejte vědět rovnou mě.
  • 0

daman

Reputace: 97

Příspěvekod tencl » stř 24. úno 2016 23:08:33

Mému zdraví velmi neprospívá stres a tak akce začala telefonátem "už mají dost vykopáno, zítra pokládají" , tedy že my pokládáme dneska ! Materiál není celý pokupě, například kopoflexky přijdou až v pátek, Danieli starej se. A práce co mi hoří musí počkat, grrrr. Navíc Uhlířovci přišli s požadavkem, že máme výkop všude rozšířit o 10cm. No tak jo, je pravda, že čez nyní na tomto bazíruje a položit chráničky na hulváta nad elektriku a rychle zasypat dělat nechci, mohli bychom udělat problém Uhlířovi. Daman se dohodne na pracech s panem Uhlířem, já s protlakářema (další změna, některé přechody ulice se protlačí a nekopou), k tomu dojednat přípojky. Samozřejmě jsme si v tom kalupu střihli jeden dodatečný překop vjezdu, kdy zapomněli na naší chráničku...Bohužel v zimě je tma dřív, stihne se toho méně. A večer už mrznou prsty, i když člověk maká :-(
  • 1

tencl

Reputace: 101

Re: node Zaluzi - masakr s optikou :-)

Příspěvekod daman » čtv 25. úno 2016 12:25:36

Že to bude masakr, jsem počítal. Že to bude ale masakrální masakr, to jsem nepočítal :twisted:

Měli jsme info, že teď bude pár týdnů klid na vytyčování a přípravy. Tak jsme aktualizovali projekt, smlouvy, apod. Najednou telefonát - zítra zahrabáváme. Takže jak psal Dan, všeho nechat a vyrazit.

V noci přepisovat smlouvy, ladit verze projektu a tisknout aktuální.
Brzo ráno vstát (nenávidím rána), nachystat materiál do auta, vzít si oficiální hadry a jít na jednání.
Přijet na stavbu, převlíknout se do pracovních hadrů a aspoň chvíli pomoci Danovi tunit výkop.
Sednout do auta a stíhat vlak do práce.

Říkal jsem Danovi - cítím se jako před státnicemi. Směsice adrenalinu, únavy, letargie a bolavý žaludek :lol:

Jsem vděčnej Danovi, Matějovi, Woytazerovi a dalším (Toast nebo kdo tam byl?), kteří v kritické chvíli přijdou a udělají, co je potřeba.
  • 0

daman

Příspěvekod tencl » čtv 25. úno 2016 17:30:52

Ráno ta chvilka byla příjemná, měl jsem toho zrovna dost, elektrikáři čekali až to dokopu.

Jak šlo vše stranou, tak jsem práci pak dělal přes noc a nešel spát.

Je položeno 68m, připojeny dvě "čtyřbyté" bytovky. Matějovi se líbí někde v domě zřídit náš rozvaděč, do něj ať si dům přivede energii, tam přide switch a z rozvaděče půjdou do bytů ethernety. Chráničku jsem zaústil do sklepa.

Koupil jsem u Samsona v práci tenký vrták a redukci SDS max->sds plus na czelavrtačku, cena dohromady 1257. Mikrotrubičky budou vrtané menším průměrem.

Matěji a Satahu, co budeme dávat k lidem ? optickou zásuvku nástěnnou na SC konektor nebo datovou zásuvku s SC keystonem ?
  • 0

tencl

Re: node Zaluzi - brigada 27.2. dopoledne

Příspěvekod daman » pát 26. úno 2016 14:40:13

V sobotu rano (7-12) budeme pokracovat s rozsirovanim vykopu v Zaluzi, ulice V Zahradkach. Kdo mate chut, cas nebo touhu po PHP, kontaktujte me.
  • 0

daman

Příspěvekod tencl » sob 27. úno 2016 20:29:30

Udělali jste kus práce.
V pondělí dopoledne má ještě pršet málo nebo vůbec, pak má odpoledne až večer spadnout tak 25mm. Jíl co je nyní krásně kyprý, bude asi pak dost mazlavý :-(

Je potřeba překopat znovu po elektroRomech budoucí ulici, protože bychom jinak byli přesně na plynovodu a při souběhu máme být 40cm od něj. Vykopal jsem šikmé přívody k protlaku, tím plynovod jen překročíme.

Komoru dám na jednu nebo druhou stranu, to se rozhodnu podle ceny protlaku, naproti by to bylo lampou chráněnější, ale je třeba dimenzi protlaku mít 110mm.

Měl jsem tam být od rána, máš pravdu, řekl bych ti vše hned, nemuselo dojít ke zbytečnému výkopu půlvjezdu. Ale já byl příliš unavený, přehlédl jsem včera stopku a i když nic nejelo, tak to bylo za 200 a hlavně jsem dostal upozornění, že i odpočívat je třeba. No a tak jsem se do Záluží nehnal, navíc když tam nebudu tak czela ušetří...

Honyo, mají tě tam pořád rádi, a že síť neběhala jak měla, nic neubralo na jejich vztahu k tobě. Jména si nepamatuju, jak se vše urychlilo, tak se domlouvám na přípojkách per huba a smlouvy se jmény dořeším později. Mluví o tobě dost dobře, tak chci aby jsi to věděl.
  • 0

tencl

Příspěvekod honyo » ned 28. úno 2016 8:32:02

tencl píše:Udělali jste kus práce.
Je potřeba překopat znovu po elektroRomech budoucí ulici, protože bychom jinak byli přesně na plynovodu a při souběhu máme být 40cm od něj. Vykopal jsem šikmé přívody k protlaku, tím plynovod jen překročíme.

Honyo, mají tě tam pořád rádi, a že síť neběhala jak měla, nic neubralo na jejich vztahu k tobě. Jména si nepamatuju, jak se vše urychlilo, tak se domlouvám na přípojkách per huba a smlouvy se jmény dořeším později. Mluví o tobě dost dobře, tak chci aby jsi to věděl.

Takze se to tam nekde vlni? to stejne neporesis!
Diky. Uvidime jak se pripoji.
  • 0

honyo

Reputace: 1

Příspěvekod tencl » ned 28. úno 2016 11:38:06

Vlny nepořeším, když nejsou patrné ani z vytyčení, to je jasné. Bohužel v tom místě je vidět, že bychom byli přesně nad plynem, protože tam je jáma pro protlak a plynovod viditelný.
  • 0

tencl

PředchozíDalší

Zpět na Vlákna jednotlivých node