node Zaluzi

Re: node Zaluzi

Příspěvekod tencl » pon 11. pro 2017 20:40:02

V neděli pět přípojek, jedna páteř a jeden rezervní kabel, celkem za sobotu a půl neděle 19 přípojek, 1 rezerva a 5 spojů komor. Komora honyo byla v sobotu vyměněna, daman ji vayměnil za dvoudílnou větší. Když jsem šel kolem, tak daman nadával, tak jsem hledal řešení, co bychom s tím mohli udělat. A daman se na mne nechápavě díval: "vždyť jsem přece říkal, že všechno je v pořádku ! ". Odpoledne zase nasněžilo, akorát jsme doučesali komory.

Moc se mi líbí, jak to daman má v Záluží zmáklé. Lidi si kopou přípojky, vrtají, pracují i v mraze na tahání kabelů nebo trubiček, nabídek na čaj jsme měli asi pět, nikdo neřekne půl slova na rámusení kompresoru o předposlední neděli...No jasně, daman od nevidím do nevidím kolem výkopů, berle odloží, smekám. V sobotu v noci jsem s emusel smát - z trubičky vylézal kabel, a daman potřeboval kabel potáhnout, aby pak vyzbylo až do baráku, nějaký 10m. Ale když má člověk berle, tak moc neodběhne, třetí ruka jaksi není. Tak si vzal do ruky trubičku a poslakoval s ní a tím tahal kýžené metry ven. Pointa ? Bylo to na uježděném sněhu/ledě, mohl si zlomit u tu zbývající zdravou nohu, přesto se do toho pustil.

S ohledem na záda nechci kopat - a nemusím, paráda. Od zatáček, kopání komor, složitějších míst to vše udělají místní.

Zbývá deset přípojek zafouknout, z nichž asi dvě ještě ani nejsou položené ! Nevídáno !!

Pohráváme si s myšlnekou zafouknout zbylé přípojky do vánoc.

na obrázku vnitřek komory Na Radosti. Do komor musíme zvolit rozvaděče, některé komory jsou malé na velký rozvaděč, mají třeba 5 přípojek, tahle zrovna je velká, trubičky i kabely hluboko na dně, prostoru dost.
  • 2

Attachments
Fotografie0064 - kopie.jpg
Fotografie0064 - kopie.jpg (230.27 KiB) Zobrazeno 7291 krát
tencl

Reputace: 101

Re: node Zaluzi - zemní fáze ukončena

Příspěvekod daman » stř 13. pro 2017 9:19:53

Ahoj, včera jsme natrubičkovali poslední segment. Skoro jsme si s odhozením rýčů poplakali ... co budeme dělat od teď? :lol:

Díky místnímu budoucímu členovi Hakymu za obětavou pomoc kdykoli bylo potřeba.

Nakonec byla nutná ještě další posila, a tak jsme narychlo povolali prověřeného Hooka. Díky též.

Chystáme (možná již tuto sobotu) poslední zafukování, zbývá 10 přípojek. A tím bychom skončili i ze záfukama, další část už je na Satážkovi + jeho svářečce a GPON splitterech.
  • 1

daman

Reputace: 109

Příspěvekod tencl » stř 13. pro 2017 10:54:10

No konec práce někdy k 21. hodině byl nečekaně brzy, že ? :-D

Myslím si, že je nyní urychleně potřeba zvolit/nakoupit rozvaděče do komor a kabely do nich zavést, rozvláknit, zorganizovat před svary vnitřek komor, aby se neopakovala komora Čtvrtá. To je nepříjemná práce, která v mrazech se dělá blbě, piplačka, nezahřeješ se, v jedné komoře strávíš nějakou hodinu. Svařovat se naproti tomu dá i v zimě v autě.

Do malých komor bych dal podporácké pidirozvaděče (v případě že v nich nebude splitter nebo se do pidirozvaděče vejde), do velkých klasické typ Mochov. Malých máme kolik ? Na Radosti jih je jasná, v Haškově je malá taky jedna. Komory s nástavcem jsou velké, klasické komory taky.

Pak je třeba dořešit komoru Honyo - bude rozhodující délka kabelu oranžového páteřního a kabelů přípojkových. Jeví se mi jako nejlepší převařit přípojky na páteřní oranžový kabel do velké komory, zatím napřímo, jsou-li přípojkové kabely dost dlouhé (jinak klidně o víkendu vyměnit přípojkové kabely). Postranní malou komoru pak zrušit.
  • 0

tencl

Re: node Zaluzi - kompletně zafouknuto

Příspěvekod daman » ned 17. pro 2017 19:38:15

V pátek a sobotu jsme oblast kompletně zafoukli - posledních 14 přípojek. Zvolili jsme strategii, že radši zafukujeme všechny, než abychom několikrát ročně otevírali komory a kazety pro nově připojené.

Komora Honyo/Central byla vykopaná, malá dvojkomora vyndaná a nahrazená velkou standardní komorou.

Společnými silami (mým trochu přísným tónem a Danovým laskavým slovem) jsme přesvědčili prakticky všechny k dotažení mikrotrubičky i kabelu přes zahrady do baráků. To považuji za velký úspěch, protože v Západním Záluží to byl s některými tvrdý oříšek.

A když jsem viděl dnešní sníh, jsem rád, že až na svary v komorách se přesouváme dovnitř k jednotlivým (novým) členům.

Jsem opravdu rád za všechny pomocníky - zatím to vypadá na rekordní optiku, která by ve dvou-třech měsících mohla rovnou i svítit!

P.S. Navíc jsme doťukli i Západní komoru V Zahrádkách, kde jsme zatím měli jen jednu aktivní přípojku. Teď to vypadá naopak na celou ulici.
  • 3

daman

Příspěvekod samson » pon 18. pro 2017 15:24:10

Jste borcí ... to by zase chtělo oslavičku ne ? :-)
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod daman » úte 19. pro 2017 10:08:42

Oslavička nikdy nezaškodí, souhlasím. Třeba u příležitosti rozsvícení prvního "východního" člena :D
  • 0

daman

Re: node Zaluzi - provary v komorách

Příspěvekod daman » stř 20. pro 2017 20:54:35

Dnes jsem měl dovolenou, a tak jsem strávil příjemný den s Danem, abych okoukal systém kabeláže v komorách, rozvlákňování, svařování, apod.

Musím přiznat, že jsem to bral tak, že bláto s chráničkama je voser a vlákna + vaření je super zábava. A ono ne :lol: Vlákna utíkají, ve tmě nejsou vidět, lámou se, ředidlo v autě smrdí, gel se lepí na ruce. :evil: V kazetách to je jako hodinářská práce s příchutí vody a drobného písku ... asi se zase začnu těšit nazpátek na nějaké nové pokládání.

Jinými slovy před lidmi, co nám zavařili celé Čelákovice, Satahem, Danem a dalšími klobou dolů.
  • 1

daman

Příspěvekod tencl » sob 23. pro 2017 11:57:03

To jsme to czele teda zavařili :-))

Jsou i další radůstky jako zapíchnutý zlomek vlákna v kůži, oděrky na ruce při práci se sajrajt ředidlem, umrzající ruce při rozvlákňování...Jsem moc rád, že komora Zahradní je učesaná, Satah na to při spěchu běžného dne nemá dost času.

Včera jsem byl už dost sprostej, omlouvám se, že jsem tě vyděsil. Matěj když říkal, že zůstane u SFPček s LC konektorem, tak jsme v bytovkách se rozhodli navařit rovnou tlustý LC patch, bez málo odolného pigtailu. Patchkabel má ochranu vlákna tlusou asi milimetr a nalepenou na vláknu (nic volného) a v chladu jsem po čtvrtém velejemném neúspěšném pokusu to vzdal. Tu se to lámalo po svaření, 15x při krácení či odhodlování, říkal jsem si je to jen jeden svar, oteplilo se dost...No auto na trávník to jistilo.

Na rozvláknění vypadá bude první na řadě komora Central, protože komoru Na Radosti rozvláknil Satah a bude asi nejdřív připravená ke svaření tahle ulice.

A ještě mne napadlo na jaře komoru Čtvrtou taky vyměnit za větší a případně překopat, aby trubičky nemířily směrem nahoru.
  • 0

tencl

Re: node Zaluzi - skoro všechny komory připraveny na svařová

Příspěvekod daman » stř 03. led 2018 3:14:40

Dan během Vánoc rozvláknil kabely skoro ve všech komorách a připravil kazety na svařování. Snad nám teplé počasí bude chvíli přát a povede se zavaření ještě během zimy.
  • 0

daman

ČEZ Distribuce oznamuje výpadek proudu v Záluží 17.7.2018

Příspěvekod daman » stř 04. črc 2018 19:47:25

Podle letáků nalepených na antoníčkách po Záluží bude v úterý 17.7.2018 celé dopoledne přerušena dodávka elektrické energie.

Naše body jsou velice dobře zálohované 150Ah bateriemi, takže kdo máte doma UPSkou napájený media convertor a router plus vytrvalý notebook, tak byste neměli výpadek internetu pocítit.
  • 1

daman

Předchozí

Zpět na Vlákna jednotlivých node