node Zababa

Re: node Zababa

Příspěvekod daman » stř 09. zář 2015 13:45:44

S tou chráničkou svatá pravda.

Zároveň s napájením, když už jsme byli v tom, tak jsem chtěl doťuknout dovedení chráničky do skříňky ve stěně garáže. Ale ten poslední úsek v zemi, to je samá skalka, úlomky cihel, kameny ... krumpáč jen zvoní a rýč si brousí zuby ... Asi to kdysi byla navážka nebo kdoví co. :x

To, co mělo být hotové za 3 hoďky není ani za 5. To je tak, když se někdy nevede ...
  • 0

daman

Reputace: 97

Re: node Zababa

Příspěvekod hook » úte 15. zář 2015 20:24:12

To máš pravdu. Nevede. :roll:

Hook
  • 2

hook

Reputace: 4

Re: node Zababa - spojka Y

Příspěvekod daman » čtv 17. zář 2015 12:16:31

Hraju si teď s vodotěsnou Y spojkou. Nikde jsem nenašel návod, takže metoda pokus-omyl to jistí.

Vypadá zatím docela dobře, jenom narozdíl od obyčejné vodovodní spojky se na tuhle musí vykopat o dost větší prostor, což se mi v aktuálním podloží (bordel, úlomky cihel, kameny a to všechno pořádně utemované od těžké techniky) zrovna moc nehodí.

Dělám obrazovou dokumentaci, po dokončení hodím do wiki :ugeek:
  • 0

daman

Re: node Zababa - kratičký ranní výpadek

Příspěvekod daman » sob 03. říj 2015 9:55:25

Omluvte ranní pár-minutový výpadek na Zababovi. Musel jsem urgentně převést kabely (předzimní a zároveň protimyší opatření).
  • 0

daman

Re: node Zababa - AirFiber opět jede

Příspěvekod daman » pon 21. pro 2015 1:50:38

Za dnešní odpoledne visí AirFiber opět na baráku a pomalu nastává od-znesvěcení semaforu.

Nejdříve jsem se musel učit kotvit hmoždinky do dutých cihel (moje premiéra). Přestože jsem jel vrták 6 s příklepem a pak začištění vrtákem 8 bez příklepu, dvě hmoždinky z osmi se protáčejí. Nevím, kde jsem udělal chybu.

Držáky stožáru mám tyto http://www.drzakanteny.cz/product.php?i ... &id_lang=1. Na nich je 3m stožár a na stožáru zatím jen AirFiber. Brzy snad přibude hop na Záluží a SXT pro členy.

Demontáž a montáž AirFiberu jsme dělali ve dvou s Honyem, což značne ulehčilo situaci. Přes barák jsme natáhli kabel (ještě, že jsem ho v létě nechal dost do rezervy). AirFiber se rozsvítil, a tak jsme šli spokojeně domů.

Jenže ani po nějaké době nenajelo OSPF a furt to vypadalo, že není konektivita. Takže jsem jel zpátky na barák, propísknul všchny kabely, vyzkoušel vysunout-zasunout konektory, vyměnit AirFibrový zdroj ... a nic. Nakonec jsem píchl notebook do Config konektoru, ale zařízení se nespojila. Tím jsem to vzdal s nadějí, že to snad v pondělí vyřeší Satah, než jsem zjistil, že link Zababa-AirFiber jede.

Moc to nechápu, jak "nefukční" napojení notebooku do Config zdířky probere AirFiber k činnosti. Ale prostě teď to funguje, tak snad zase bude na chvíli s konektivitou v Záluží pokoj.
  • 0

daman

Příspěvekod samson » pon 21. pro 2015 9:17:55

daman píše:............Přestože jsem jel vrták 6 s příklepem a pak začištění vrtákem 8 bez příklepu, dvě hmoždinky z osmi se protáčejí. Nevím, kde jsem udělal chybu......

Pochvala až na ten příklep. Viz obrázek. A pokyny k metodám vrtání na stránkách fischera:
http://www.fischer-cz.cz/PortalData/12/Resources/support/basic-knowledge/documents/2_metody_vrt_n.pdf - je tam i důvod proč bez příklepu. Nevím jak jsi postupoval, ale hmoždinka je koncipovaná na montáž skrz připevňovaný předmět. Tedy šroub není potřeba vyndavat.
priklep.png
priklep.png (19.5 KiB) Zobrazeno 3171 krát
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod honyo » pon 21. pro 2015 14:23:28

Jak pise Samson. Ono ti to vymlati v dutaku ty steny a nema se pak hmozdinka kde zarvat. Bezpriklepu je nutne pouzit jine vrtaky.

Ten spoj se choval fakt divne, rozhrani na mikrotiku jsem zkousel restartovat na dalku. Delku kabelu to videlo 35m. :-( Ale jede to, diky!!!
  • 0

honyo

Reputace: 1

Příspěvekod daman » úte 22. pro 2015 7:51:34

samson píše:
daman píše:............Přestože jsem jel vrták 6 s příklepem a pak začištění vrtákem 8 bez příklepu, dvě hmoždinky z osmi se protáčejí. Nevím, kde jsem udělal chybu......

Pochvala až na ten příklep. Viz obrázek. A pokyny k metodám vrtání na stránkách fischera:

Vím, že jsi to psal, ale slovy klasika bych odpověděl, že šedivá je teorie a košatý strom života. Protože nemám speciální vrták do keramiky za 900Kč (jak psal honyo), tak jsem musel vymyslet náhradní řešení a tím bylo právě příklep s malým průměrem a dočištění správným průměrem bez příklepu. To by bylo OK, pokud by problém byl v "otřepených" neboli drobně vyštípaných okrajích díry.

Jenže jak mi pak druhý den říkali zedníci, problém příklepu je v tom, že příklep může vyštípnout celý pruh nějaké vnitřní voštiny v cihle, takže potom ani začištění větším vrtákem nemá smysl, anžto je tam někde uvnitř díra jako kráva (i když zvenku se zdá práce dobrá). Moje náhradní řešení tímto prohlašuji za špatné. :cry:

A druhou věc mi ještě radili - není dobré dávat hmoždinky např. 100mm dlouhé (nefunguje tady čím delší, tím lepší), ale naopak dát jen třeba 40mm, čímž se hmoždina otevře (v blízkosti nebo přímo) v první stěně, která je nejtlustší. Na krátkých hmoždinách mi viselo šalování věnce, které se nevyvalilo ani po zatížení betonem.

A ještě vysvětlení, proč jsem vyndaval ty vrtuty - jednak jsem musel mezi výložník a vrtuty dát takovou tu větší podložku (díra je M8, hmoždina je M8, ale vrut je M6, takže to tam pocitově nepříjemně plandalo) a jednak prostě při pracích v 6m výšky, kdy zároveň potřebuješ držet 8kg výložník, zároveň ho usadit a zároveň přivrtat, tak už nebylo ve které ruce držet kladivo na zatlučení :mrgreen:

Tady si chvilku počkám, co se bude dít a případné problematické spoje převrtám na chemickou kotvu. Příští hmoždinkování už snad bude držet jako helvétská víra :ugeek:
  • 0

daman

Příspěvekod honyo » úte 22. pro 2015 9:46:25

Doporucuji tam dat zavitovou tyc do chemicke kotvy a vylozit nad uroven polystyrenu. Treba toto na zed a izolaci pres to.

http://wifi.aspa.cz/drzak-na-stenu-dvoj ... cm-z103773
  • 0

honyo

Reputace: 1

Příspěvekod turinsky » stř 23. pro 2015 10:49:40

honyo píše:Doporucuji tam dat zavitovou tyc do chemicke kotvy a vylozit nad uroven polystyrenu. Treba toto na zed a izolaci pres to.

http://wifi.aspa.cz/drzak-na-stenu-dvoj ... cm-z103773

To si moc nepomůžeš. Dvojitý držák na jednoduchý stožár, 6 kotvicích bodů, vyložení 400 mm, hmotnost 26 kg versus 2x držák se vzpěrou à 3 kotvicí body, 6,2 kg, vyložení 650 mm. Čili při stejném počtu upevňovacích bodů dvojnásobná zátěž stěny samotným držákem, půlka parohů trčících "mezi lidi", menší vyložení, větší plocha k přenosu chladu a díky tuhé konstrukci i větší pnutí kvůli dilatacím. Damanovo řešení mi přijde zdaleka nejlepší. Protáčení hmoždinek by sám o sobě nemusel být problém, pokud jsou dostatečně roztažené a roznášejí tahovou sílu do plochy. Jak psal Daman, nejpevnější je první stěna cihly, zakotvení v dalších je víc pojistka proti vyvrácení než zakotvení v tahu, i když každá trocha se počítá.
  • 0

turinsky

Reputace: 26

PředchozíDalší

Zpět na Vlákna jednotlivých node