Akce: Peer Nedaniny, Port, Diamant, sektor Port, nový router Diamant, nový router CMC

diskuse k jednotlivým akcím

Akce: Peer Nedaniny, Port, Diamant, sektor Port, nový router Diamant, nový router CMC

Příspěvekod thunder.m » úte 07. úno 2006 17:16:55

Na KI jsme odhlasovali pár akcí, protože není uplně jasné jak dále postupovat, rozhodl jsem se pomoci s koordinací akcí, i proto, že se mě 2-3 z nich týkají, jako admina node Diamant, Kovohutě a také Nádraží.

1. Část - node CMC, instalace routeru a stožáru.
Dnes jsem byl podívat se na node CMC, kde je zatím umístěn jen router ve sklepě, na střechu odtud vede optika, na střeše je vše, jsme ve správné budce, ne jak bylo na KI řečeno že musíme do jiné budky, je tam elektřina, původní návrh byl dát tam routerboard, po konzultaci s Bařinou navrhl abychom tam raději umístili PC já s tímto souhlasím. Takže co se musí udělat...
+ Koupit a přivést - PC (respektive dané komponenty), plechová skříň, UPSka (dnes tam třikrát vypadnul proud na 1 minutu), stožár, 2 převodníky pro optický kabel (multimode).
+ Nainstalovat a zahořet router
+ Dále zajít na node CMC, tam připevnit stožár, krabici pro PC a vyvrtat díry pro kabely.

2. Instalace peerů - Nedaniny, Port, Diamant, strana na CMC.
+ Koupit a přivést - karty, antény a kabely
+ Přidělat na CMC antény, zadělat kabely, nasměrovat je.
+ Nastavit router na CMC.

3. Instalace peerů - Nedaniny, Port, Diamant, klientská strana.
+ Zkontrolovat jestli budou chodit Atheros karty v daných routerech (pokud ne požádat o novější router)
+ Koupit a přivést - karty, antény a kabely na dané místa (nejedná se o jedno místo)
+ Přidělat antény, sundat staré, ty hodit do skladu.
+ Zaměřit, zadělat a otestovat propustnosti.

4. Sektor node Port
+ Koupit a přivést antény, karta zůstane původní, kabely je nutné nakrimpovat a zadělat, nastavit router, přehodit některé členy na druhý sektor.

5. Nový router node Diamant
+ Koupit a přivést komponenty na PC.
+ Nastavit, zajistit přístup na půdu, namontovat, otestovat.

6. Navíc ještě jeden sektor na rozdělení trafficu (směr node Nádraží) (na KI se o tomto nehlasovalo)

PLÁN: Čeká se na zálohu od czela.netu, jakmile bude záloha ideálně se nakoupí vše co bude potřeba na všechny tyto akce, přiveze se to, u mě nastavím routery, otestuju, to by mělo být do pátku hotové, dále bude nutné zajistit vrtačku do betonu, nějaké to nářadí mam. Potom bude nutné sehnat opět někoho kdo doveze dané věci odemě do CMC, tam mi pomůže s instalací (ideálně tak 2-3 mechanicky zruční lidé), toto vidím na sobotu, včetně stejného postupu na ostatních node, s instalací a konfigurací pomůžu všude (na té akci která je tu uvedená), takže bude nutné zajistit přístup na střechy na node Nedaniny, Port a Diamant dopředu!

Plánované datum dokončení: Sobota večer!

Pokud se akce podaří, v neděli zruším sektor na node Kovohutě a stávající záložní peerový spoj pro Crusadera bude přetočen na Jiřinu. Záloha node Nádraží bude přes Diamant.

Hrubý rozpis financí
+ Router CMC: 8 000 Kč
+ Router Diamant 8 000 Kč
+ UPS CMC: 3 500 Kč
+ Krabice na router v CMC: 3 000 Kč
+ Peer Nedaniny: 9 000 Kč
+ Peer Diamant: 9 000 Kč
+ Peer Port: 9 000 Kč
+ Sektory Port: 3 200 Kč
+ Sektor Diamant: 1 500 + 1 500 Kč
+ Instalační materiál: 2 000 Kč
+ Optické převodníky: 4 000 Kč
+ Ostatní kabeláž: 1 000 Kč
+ Stožár na CMC: 6 000 Kč

příspěvek upravil Thunder.m: 07.02.2006 16:46:16
  • 0

thunder.m

Reputace: 5

Re: Akce: Peer Nedaniny, Port, Diamant, sektor Port, nový router Diamant, nový router CMC

Příspěvekod Stip » úte 07. úno 2006 18:19:39

Co se týká AP PORT, jsem k dispozici. Blokuji si pátek a sobotu do 14 hod. (potom točím v Ny) Pokud bude třeba dojet pro nákup už někdy v týdnu, dej vědět, kdy se to hodí a pojedeme.

Vejde se do budky na CMC i PC pro stramování TV PORT?

příspěvek upravil Stip: 07.02.2006 17:20:53

Update: Promiň omylem jsem editoval místo odpovědi, Mirek

příspěvek upravil Thunder.m: 07.02.2006 17:31:18

příspěvek upravil Thunder.m: 07.02.2006 17:31:52
  • 0

Stip

Reputace: 0

Re: Akce: Peer Nedaniny, Port, Diamant, sektor Port, nový router Diamant, nový router CMC

Příspěvekod mikael » úte 07. úno 2006 18:19:54

Thunder.m napsal(a):
Pokud se akce podaří, v neděli zruším sektor na node Kovohutě a stávající záložní peerový spoj pro Crusadera bude přetočen na Jiřinu. Záloha node Nádraží bude přes Diamant.

Tohle neni doufam potreba, protoze kdyz se ze sektorky na Kovohutich odpoji Nedaniny a PORT, tak sektorka zustane pouze pro Jirinu jako peerovy spoj. Zaloha na Nadrazi teda muze zustat tak jak je.

Ano, ale kapacita spoje na Kovohutě je dost špatná a zároveň i úroveň signálu je hodně nízká, chci na Nádraží zálohu raději skrze Diamant.

příspěvek upravil Thunder.m: 07.02.2006 17:30:14
  • 0

mikael

Re: Re: Akce: Peer Nedaniny, Port, Diamant, sektor Port, nový router Diamant, nový router CMC

Příspěvekod thunder.m » úte 07. úno 2006 18:32:01

Stip napsal(a):
Co se týká AP PORT, jsem k dispozici. Blokuji si pátek a sobotu do 14 hod. (potom točím v Ny) Pokud bude třeba dojet pro nákup už někdy v týdnu, dej vědět, kdy se to hodí a pojedeme.

Vejde se do budky na CMC i PC pro stramování TV PORT?

Ok, budu s tebou počítat, hlavně ten odvoz se bude hodit, do budky bych další PC nedával, ale je možné ho dát například do sklepa, kde už jeden router přímo na optice je.

příspěvek upravil Thunder.m: 07.02.2006 17:32:43
  • 0

thunder.m

Re: Re: Re: Akce: Peer Nedaniny, Port, Diamant, sektor Port, nový router Diamant, nový router CMC

Příspěvekod Stip » úte 07. úno 2006 18:46:58

To by znamenalo táhnout koaxiál od antény až do sklepa - z toho bych moc radosti neměl. Zároveň doufám, že se někam na budku vejde šedesátka parabola viditelná jak z Portu, tak od kulturáku. Jestli tam půjdeš ještě někdy před instalací, dej mi vědět. Rád bych to omrknul a domluvil se, co je možný.
  • 0

Stip

Re: Re: Re: Re: Akce: Peer Nedaniny, Port, Diamant, sektor Port, nový router Diamant, nový router CM

Příspěvekod tencl » úte 07. úno 2006 22:55:40

Stip napsal(a):
To by znamenalo táhnout koaxiál od antény až do sklepa - z toho bych moc radosti neměl. Zároveň doufám, že se někam na budku vejde šedesátka parabola viditelná jak z Portu, tak od kulturáku. Jestli tam půjdeš ještě někdy před instalací, dej mi vědět. Rád bych to omrknul a domluvil se, co je možný.

fotky ze strechy CMC jsou na ftp - /pictures/panorama_cmc
  • 0

tencl

Reputace: 101

Příspěvekod thunder.m » stř 08. úno 2006 12:36:54

Dnes schválila KI velkou zálohu na všechny tyto akce, nákup by měl být tedy proveden najednou, naneštěstí teď nemáme skrblíka, ten poslední rezignoval před dvěma dny. Proto je teď nemožné posílat peníze z účtu, pokusil jsem se poslat žádost o výjimku na email rady, bez této výjimky se akce může posunout o týdny :(
  • 0

thunder.m

Re: Re: Akce: Peer Nedaniny, Port, Diamant, sektor Port, nový router Diamant, nový router CMC

Příspěvekod thunder.m » čtv 09. úno 2006 12:08:00

Peníze byly odeslány na můj účet, bohužel to je jen obyčejná platba, nebylo jasné kde se u ebanky zaškrtává expresní platba, tak snad přijdou aspoň v pátek. Pokud by někdo měl zájem investovat krátkodobě cca 60k Kč (do pondělí), ať se ozve :)
  • 0

thunder.m

Re: Re: Re: Akce: Peer Nedaniny, Port, Diamant, sektor Port, nový router Diamant, nový router CMC

Příspěvekod thunder.m » pát 10. úno 2006 19:39:33

Peníze stále nedorazily, akci odkládám na příští týden, bohužel jsem si udělal čas tento týden, takže to budu dost blbě dostávat do programu ve kterém mám i učení na zkoušky :(
  • 0

thunder.m

Re: Re: Re: Re: Akce: Peer Nedaniny, Port, Diamant, sektor Port, nový router Diamant, nový router CM

Příspěvekod SM1TH » sob 11. úno 2006 11:38:56

Mohl bych pomoct s odvozem nejakych veci (jen kratka fabie) a mozna ze bych prispel i nejakou tou mechanickou zrucnosti...
  • 0

SM1TH

Další

Zpět na Akce v síti