Opravy HW

diskuse k jednotlivým akcím

Opravy HW

Příspěvekod daman » úte 18. bře 2014 1:13:28

Jestli máme někde prokazatelně funkční Signamax optika-ethernet konvertor, který se dá na týden postrádat, tak bych se na něj v laborce podíval.

Dnes jsem se chvilku trápil s tím "rozbitým", co jsem si odvezl ze včerejší KI. Když jsem se díval osciloskopem na průběh 3,3V napájení, tak to vypadá hodně podivně. Pravidelné špičky (poklesy) o 1V, tudíž se dostáváme na 2,3V a klidně už může začít zabírat podpěťový reset (v čipech, co já vyvíjím, tak je běžně nastaven na 2,6V a dost). Pokud zjistíme poklesy i u funkčního, tak je to slepá cesta. Pokud ale bude funční bez poklesů, znamená to, že problém je na analogové nápajecí části. Jejím vyřešením bychom pak mohli zachránit investici do nových převodníků.

Update: Tak odvolávám, co jsem odvolal. :( Není to tím.
  • 0

daman
 
Příspěvky: 709
Registrován: sob 16. lis 2013 16:02:18
Reputace: 117

Re: Opravy HW

Příspěvekod daman » stř 26. bře 2014 10:51:25

Tak SignaMax trápím ve volných chvílách dál. Laserový modul tam je CP-1250NTR-SB1C. Podle datasheetu má svítit na vzdálenost 550m (vlákno 50/125um) nebo 275m (vlákno 62.5/125um).

Na jaké vzdálenosti my ty SignaMaxy používáme?
  • 0

daman
 
Příspěvky: 709
Registrován: sob 16. lis 2013 16:02:18
Reputace: 117

Re: Opravy HW

Příspěvekod sixtyn » čtv 27. bře 2014 15:12:11

Mám tady několik kombo Signamaxů (switchů) s mutimod konektorem nebo uni-SFP šachtou na moduly pro optické vlákno.
Kdysi svítily na Zadráze (od r.2007) a jako šrot mi je líto je zatím vyhodit. (mají dobré mechanické díly)
Podle závad mají vyschlé kondenzátory ve zdrojích, nejedou zdroje nebo mají zničené metalické porty.
Pokud se v tom chceš šťourat, měřit, bádat nebo něco z toho opravíš, můžeme to použít na starých dosluhujících Multimodových trasách. :lol:
Mě už tohle bádání nebaví a navíc jde elektronika rychle dopředu. Obsahuje to jednoúčelové PAL-GAL obvody, které nejdou opravit.
  • 0

sixtyn
 
Příspěvky: 927
Registrován: sob 16. lis 2013 16:02:18
Reputace: 0

Re: Opravy HW

Příspěvekod daman » pát 28. bře 2014 12:00:45

OK, obvykle chodím na KI. Když přijdeš nebo mi to necháš v klubovně, pohraju si.
  • 0

daman
 
Příspěvky: 709
Registrován: sob 16. lis 2013 16:02:18
Reputace: 117

Re: Opravy HW

Příspěvekod tencl » pát 28. bře 2014 12:50:34

daman píše:Tak SignaMax trápím ve volných chvílách dál. Laserový modul tam je CP-1250NTR-SB1C. Podle datasheetu má svítit na vzdálenost 550m (vlákno 50/125um) nebo 275m (vlákno 62.5/125um).

Na jaké vzdálenosti my ty SignaMaxy používáme?


Ty vzdálenosti jsou opsané z normy. Ve skutečnosti je dosah daný útlumem trasy, což jsou ohyby, svary, útlum vlákna, konektory, stáří laseru...
  • 0

Uživatelský avatar
tencl
 
Příspěvky: 6221
Registrován: sob 16. lis 2013 16:02:18
Reputace: 101


Zpět na Akce v síti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
Reputation System ©'