Spojení s Lysá free net

Spojení s lysou ?

Příspěvekod boca » stř 28. črc 2004 22:58:59

No docela bych byl rád aby někde bylo zmíněno jaká je výhoda pro Czelu při propojení s Lysou. Moc wifině nerozumím tak bych rád veděl v čem je výhoda, když to vezmu lajcki čím větší sít tím více zařízení a čím víc zařízení tím větší možnost výskytu poruch. Jedinou výhoda je asi to že je připojeno více lidí a teoreticky by se dalo stáhnout více věcí v síti, ale v czele stejně skoro nikdo nic nesdílí tak fakt nevim v čem je výhoda?? Zná někdo odpověd :))
  • 0

Uživatelský avatar
boca
 
Příspěvky: 775
Registrován: sob 16. lis 2013 16:02:18
Reputace: 0

Re: Spojení s lysou ?

Příspěvekod tencl » čtv 29. črc 2004 1:31:09

> boca napsal(a):
> No docela bych byl rád aby někde bylo zmíněno jaká je výhoda pro Czelu při propojení s Lysou...

odlišme dvě věci - propojení sítí a rozšíření sítě. Rozšíření sítě znamená větší záběr czely, což je nárůst práce především pro příslušného admina, znamená to členské příspěvky, větší tok na net, administrativu. Naproti tomu propojení sítí znamená, že se dostaneš na jiné počítače, aniž bychom tamní síť financovali, nebo aby nám snižovali naši konektivitu. CZfree je snaha o to, aby jsi si mohl sáhnout přesně tímto způsobem, tedy propojení oběma směry.

Propojila se pres majkla cina s kaplí, na cine je drak, na kapli nebylo nic. Melo smysl se pro tebe propojit, i když tam nic nebylo ? Ano ! kaple treba neco casem nabidne a jo, nabidla, tom udelal web a perfektni radio napriklad. Tohle je pro mne presne rozdil mezi komunitou a providerem, provider toto neumoznuje, a lidi pak maji jen net. Lysa je dnes ráda, ze zije, ale spojeni co ted na net maji, bude slouzit dlouho, a obsah jejich site za pul roku uz bude zajimavy.

Ale myslím si, že tak jak to hoši v Lysé vymysleli, to propojit mimo konektivitu těžko půjde.
  • 0

Uživatelský avatar
tencl
 
Příspěvky: 6221
Registrován: sob 16. lis 2013 16:02:18
Reputace: 101

Re: Re: Spojení s lysou ?

Příspěvekod boca » čtv 29. črc 2004 12:02:16

Dík za odpověd :). Stejně nevím jak to přesně bude fungovat :)). Asi to bude pěkný oříšek propojit dvě sítě aniž by využívali stejného providera.
  • 0

Uživatelský avatar
boca
 
Příspěvky: 775
Registrován: sob 16. lis 2013 16:02:18
Reputace: 0

Re: Re: Re: Spojení s lysou ?

Příspěvekod tencl » čtv 29. črc 2004 15:19:09

> boca napsal(a):
> Dík za odpověd :). Stejně nevím jak to přesně bude fungovat :)). Asi to bude pěkný oříšek propojit dvě sítě aniž by využívali stejného providera.

propojení sítí není o providerovi.
a) když ty z číny se chceš podívat na zápský web, zavoláš adresu a jsi tam. sítě zápská a čínská jsou propojeny, czela je přesně takové kvalitní propojení sítí (síťových karet). každé propojení sítí takto funguje. Propojení je možné udělat optikou jako wifinou, a náklady co to stojí hradíme v czele z pravidelných členských příspěvků, provoz pak nic nestojí (možná elektřinu a údržbu)
b) provider je propojovací lajna, jako czela, ale mezi tvou sítí a jinými sítěmi připojenými na propojovací bod nix, čistě jen lajna do nixu. propojení je opět udělatelné po wifi, optice nebo třeba i po 10GHz spoji, a cenu za všechna zařízení vedoucí do nixu neplatíš předem, ale dodatečně a postupně ve formě platby za konektivitu.


Internet je shluk sítí jako je czela nebo lysafree propojených vzájemně bud přímo (třeba ta wifina) nebo úpřes prostředníka (provider).

při přímém propojení neplatíš nic, při propojení přes providera platíš za konektivitu. Přímé propojení s Lysou na vodojemu zatím nelze (lysá nemá pronajatý spoj vodojem - lysá) a spojení přes konektivitu je oboustranně drahé.
  • 0

Uživatelský avatar
tencl
 
Příspěvky: 6221
Registrován: sob 16. lis 2013 16:02:18
Reputace: 101

Předchozí

Zpět na Diskuse k CZFree.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
Reputation System ©'