Jak na rozvody ve dvou-vchodových panelákách

Jen tak o životě

Jak na rozvody ve dvou-vchodových panelákách

Příspěvekod daman » stř 08. lis 2017 11:10:30

Ahoj, v pondělí jsme byli s Milanem v Rumunské ulici připojovat nového člena. A byl to vo(s.)pruz jak hrom, viz níže

Protože funguje zákon schválnosti, vždycky když někoho připojuju ve dvou-vchodu, člen je ve druhém vchodu, než máme rozvaděč. To samé se mi stalo před nedávnem v Dukelské :twisted:

Pokud je to jenom trochu možné, navrhuju, když budujeme bod ve dvou-vchodu, abychom natahovali do foroty ethernet kabel i do druhého vchodu. Třeba do některého prostředního pater a zakončili nějakou malou škatulí. Vždycky tam pak v budoucnu můžeme umístit RB260GS napájený po POEčku z racku ve sklepě.

Když se totiž v paneláku buduje bod, společenství se těší na net a dovolí vrtat, bouchat a pracovat. Teď když jsme připojovali pouhého jednotlivce, tak byl skoro ve všem problém - stěny jsou prý vymalované v a v záruce, takže zákaz kamkoli vrtnout. Museli jsme projít nějakou stoupačkou, která byla úplně narvaná kabelama, takže jsme na tom nechali prsty při prorvávaní. Prostě věc na hodinu jsme ve dvou lidech a jednom chromajzlovi dělali přes hodin pět :roll: To jenom kdybychom si napsali PHPka, tak je člen první půl rok přínosem nula :lol:
  • 0

daman

Reputace: 97

Re: Jak na rozvody ve dvou-vchodových panelákách

Příspěvekod tencl » stř 08. lis 2017 11:47:43

Lepší je snižovat počet aktivních prvků, když to jde. Takže při prvním členovi ze druhého vchodu hned udělat kapacitní trasu mezi vchody ?
  • 0

tencl

Reputace: 101

Příspěvekod daman » stř 08. lis 2017 11:58:50

Nevím, zda jsem správně porozuměl. Klidně ten první se může naspojkovat na přivedený ethernet a když tam bude druhej, tak se spojka rozpojí za zapojí se místo ní RB260. Jestli ti vadilo, že kvůli jednomu člověku by běžel mini switch.

Ale prostě mi jde o to, aby se při dělání přípojky člena nemusel znova rozvrtat panelák.
  • 0

daman

Reputace: 97

Příspěvekod samson » čtv 09. lis 2017 12:57:42

daman píše:Ale prostě mi jde o to, aby se při dělání přípojky člena nemusel znova rozvrtat panelák.

Tam kde se dělala kabeláž nově v režii czela.netu , tak jsme se o to snažili. Snad i někde v Rumunské, ale dříve svépomocí se to samozřejmě dělalo minimalisticky.
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Příspěvekod tencl » pát 10. lis 2017 0:56:35

daman píše:Nevím, zda jsem správně porozuměl...

Myslel jsem to tak, aby se při první příležitosti udělala kapacitní trasa mezi rackem a stoupačkou druhého vchodu, kde chceme mít jeden rack pro více vchodů. A hlavně se lidi nejčastěji připojili sami, proto tam ta kapacitní trasa nebyla hotová s první přípojkou.
  • 0

tencl

Reputace: 101

Zpět na Klubovna