zmena sefa akce 639 Pojítko Marxáky – centrum

zmena sefa akce 639 Pojítko Marxáky – centrum

Příspěvekod honyo » čtv 29. říj 2009 6:17:40

Rozpočet:
* materiál 260 000,– ( pojítko, stožár, kabeláž, router)
* služby 20 000,–
* práce členů 3 000,–
* 88Mbit Alcoma, od Metronet
* --Šéf akce: Honyo--
* Limit akce: 283 000,–
* KI_11­.01.2009

----

Potreboval bych zmenit sefa akce u akce druhy spoj na nekoho jineho.
Akce je jiz par mesicu v behu, ale nema moc progres. Urcite ma pro vsechny velky vyznam. Osobne me oslepila vidina moznosti propojeni na vezaky a neuprednostnoval jsem reseni k majklovi. A hlavne nerealne financni pozadavky dodavatele jsem vnitrne nebyl schopen akceptovat. Bude to i na nasi optice a te nerozumim, takze bude lepsi nekdo znalejsi veci. Veskere informace a kontakty predam. Predpoklad budouci narocnosti spravy a administrace bude snad minimalizovan optikou, ale kdo vi. Take bych se nebyl schopen o vystup teto akce starat.

* zainteresovani: Z-projekt, SBD, Ceznet, Cez, Sitel, NFX, Menousek, pojitka, aktivni, pasivni prvky, ki

----

Šéf akce: *kdo* ?

.[ramovana]
|---------------------
|Kdo|(PRO)
|---------------------
|Honyo|
|Chmelej|
|Mikael|
|Samson|
|Vaclavd|
|Naj Satah|

příspěvek upravil honyo: 29.10.2009 12:55:14
  • 0

honyo

Reputace: 1

Re: zmena sefa akce 639 Pojítko Marxáky – centrum

Příspěvekod tencl » čtv 29. říj 2009 14:04:05

Honzo, proč jsi mi to včera neřekl, když jsme spolu mluvili ? V pátek navíc mám jít na střechu to zaměřit, vůbec se netěším na otevřený žebřík s deštěm a Neuman tam sice po našich dohodách jde, ale nerad, a jestli by se to pak nedělalo, může být naštvaný, že jsme ho honili zbytečně. Jednu věc mohu udělat - nafotit panorama, a možná buáde stačit i menší stožár. Jestli budeš chtít akci nakonec ukončit, tak se víc než za 3.000 nad zákresem do fotky zatím neudělalo, tak se chci zeptat, zda to mám jít zaměřit nebo ne ?

příspěvek upravil dan_tencl: 29.10.2009 13:06:58
  • 0

tencl

Reputace: 101

2xRe: zmena sefa akce 639 Pojítko Marxáky – centrum

Příspěvekod honyo » čtv 29. říj 2009 14:10:38

dan_tencl napsal(a):
Honzo, proč jsi mi to včera neřekl, když jsme spolu mluvili ? V pátek navíc mám jít na střechu to zaměřit, vůbec se netěším na otevřený žebřík s deštěm a Neuman tam sice po našich dohodách jde, ale nerad, a jestli by se to pak nedělalo, může být naštvaný, že jsme ho honili zbytečně. Jednu věc mohu udělat - nafotit panorama, a možná buáde stačit i menší stožár. Jestli budeš chtít akci nakonec ukončit, tak se víc než za 3.000 nad zákresem do fotky zatím neudělalo, tak se chci zeptat, zda to mám jít zaměřit nebo ne ?

příspěvek upravil dan_tencl: 29.10.2009 13:06:58

Určitě zaměřit, připravit... Akce běží dále, on se toho někdo neboj ujme. Tady snad vyhnivaci proces fungovat nebude nebo se to hold zada externe dle vyberoveho rizeni, treba vam.

příspěvek upravil honyo: 29.10.2009 13:11:56
  • 0

honyo

3xRe: zmena sefa akce 639 Pojítko Marxáky – centrum

Příspěvekod tencl » čtv 29. říj 2009 14:59:17

honyo napsal(a):
Určitě zaměřit, připravit... Akce běží dále, on se toho někdo neboj ujme. Tady snad vyhnivaci proces fungovat nebude nebo se to hold zada externe dle vyberoveho rizeni, treba vam.

Bojím se, že neujme. A o tom, že by Z-projekt stavěl antény o tom ani neuvažujme, jo ? Jestli někoho externě, tak co třeba Mirek ? A na to není třeba z akce odcházet, jako šéf akce si můžeš objednat jakoukoliv firmu. Proč si nedomluvíš v infra, že chceš jiné řešení, jiného dodavatele nebo třeba půlroční dohled, aby nebyl na tobě i po dokončení výstavby, zvýšený rozpočet, a teprv když infra řekne ne, tak to je ta chvíle akci vrátit, ale bez tohoto pokusu mi to přijde nějaké nedopečené.

příspěvek upravil dan_tencl: 29.10.2009 14:00:13
  • 0

tencl

4xRe: zmena sefa akce 639 Pojítko Marxáky – centrum

Příspěvekod honyo » čtv 29. říj 2009 16:58:41

dan_tencl napsal(a):
Bojím se, že neujme. A o tom, že by Z-projekt stavěl antény o tom ani neuvažujme, jo ? Jestli někoho externě, tak co třeba Mirek ? A na to není třeba z akce odcházet, jako šéf akce si můžeš objednat jakoukoliv firmu. Proč si nedomluvíš v infra, že chceš jiné řešení, jiného dodavatele nebo třeba půlroční dohled, aby nebyl na tobě i po dokončení výstavby, zvýšený rozpočet, a teprv když infra řekne ne, tak to je ta chvíle akci vrátit, ale bez tohoto pokusu mi to přijde nějaké nedopečené.
příspěvek upravil dan_tencl: 29.10.2009 14:00:13

Neboj! Jenze ja nechci byt sef akce, uz jsem prosustroval dost, ne? :-)
  • 0

honyo

5xRe: zmena sefa akce 639 Pojítko Marxáky – centrum

Příspěvekod tencl » čtv 29. říj 2009 17:26:53

honyo napsal(a):

Neboj! Jenze ja nechci byt sef akce, uz jsem prosustroval dost, ne? :-)

Bojím.

Prošustroval ? Platí, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. Pojítko se sice hrubě nepovedlo, ale z jiné příčiny než jsi mohl ovlivnit. A vůbec, hledáme východisko ze situace, proč myslíš, že je pro úspěch lepší při problému v akci vše zachovat a hledat nového šéfa ?
  • 0

tencl

6xRe: zmena sefa akce 639 Pojítko Marxáky – centrum

Příspěvekod tencl » pát 30. říj 2009 13:51:21

Fotky ze strechy jsem dal na ftp pub/obrazky/marxaky_1540/

(na pub/obrazky/000_Marxaky_pohledy/mne to nepustilo vytvorit adresar)

Foceno to je z vysky, ktera asi tak je vrcholem dvou prihradovych nosniku.

Pan Neuman si myslel, ze by byla lepsi druha strana domu, ne tam, kde jsou anteny dnes, ale par fotkama ("druhe_misto") jsme zjistili, ze viditelnost je vyrazne horsi.

Od dnesnich anten mne zaujala neviditelnost věžáků i Prokopa Holého, a naopak viditelnost z Číny, tam by to bylo zajímavé - tento spoj obchází Majkla i kotelny. Majkl je vidět, ale teď nemá vlastně správce a navíc na něm visí už hlavní spoj, tedy by to bylo riziko mít oboje na jednom bodu. Pěkně je vidět Stankovského 1583 nejblíž ke kotelně.

No skoukněte to.

• 0

tencl

7xRe: zmena sefa akce 639 Pojítko Marxáky – centrum

Příspěvekod samson » sob 31. říj 2009 14:49:08

dan_tencl napsal(a):
Fotky ze strechy jsem dal na ftp pub/obrazky/marxaky_1540/

(na pub/obrazky/000_Marxaky_pohledy/mne to nepustilo vytvorit adresar)

Foceno to je z vysky, ktera asi tak je vrcholem dvou prihradovych nosniku.

Pan Neuman si myslel, ze by byla lepsi druha strana domu, ne tam, kde jsou anteny dnes, ale par fotkama ("druhe_misto") jsme zjistili, ze viditelnost je vyrazne horsi.

Od dnesnich anten mne zaujala neviditelnost věžáků i Prokopa Holého, a naopak viditelnost z Číny, tam by to bylo zajímavé - tento spoj obchází Majkla i kotelny. Majkl je vidět, ale teď nemá vlastně správce a navíc na něm visí už hlavní spoj, tedy by to bylo riziko mít oboje na jednom bodu. Pěkně je vidět Stankovského 1583 nejblíž ke kotelně.

No skoukněte to.

Joooo, to Stankovského 1583 je ideální až na to, že tam nic nemáme, kromě kabelu ve sklepě. Majitel je podle katastru pravděpodobně sdružení vlastníků bytů. Stálo by za to je kontaktovat.

Popisu výšky nerozumím. Je to níž než bude stožár nebo stejně ?
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

8xRe: zmena sefa akce 639 Pojítko Marxáky – centrum

Příspěvekod tencl » sob 31. říj 2009 15:21:00

Samson napsal(a):
Joooo, to Stankovského 1583 je ideální až na to, že tam nic nemáme, kromě kabelu ve sklepě. Majitel je podle katastru pravděpodobně sdružení vlastníků bytů. Stálo by za to je kontaktovat.

Z hlediska viditelnosti ano. Z hlediska topologie by byla dle mne lepší Čína - obchází kotelny - a má svého správce (bod majkl nemá, sotva se předaly klíče, 1583 také ne)

Popisu výšky nerozumím. Je to níž než bude stožár nebo stejně ?

Fotka je focená z anténního stožáru z výšky asi 4 metrů nad střechou nižší části (2,5m nad střechou vyšší části), tedy z předpokládané výšky paraboly. Když by byla naše příhradová konstrukce umístěná na konzolích, čehož se obávám kvůli silnému momentu a zdi 25cm bez omítek, tak by vrchol byl o 50cm výše, tedy výhled by byl lepší. Druhé místo je ve stejně pojaté výšce, dosaženo focením z komína, mcyrin je dvoumetrový, takže to bylo také 2,5m nad vyšší střechou.

Jestli anténu dát na stávající stožár a upevnit stožár lankem je o diskusi. Honyo říkal, že jde také o spoje do Záluží/Nehvizd. Když se podaří akce Q-byt, tak optika z centra na jaře by byla až do rozvodny, a spoj do Marxáků z Číny by se stal záložním - pro případ výpadku kotelny Stankovského. Též jsme se zeptali UPC na sdílení vláken Stankovského - Marxáky výměnou za sdílení Marxáky - rozvodna, v tom případě by takový spoj nebyl potřebný.

příspěvek upravil dan_tencl: 31.10.2009 14:22:21
  • 0

tencl

Re: vypadek - NehWest

Příspěvekod samson » sob 31. říj 2009 22:30:02

SoukenkaP napsal(a):
Ahoj, nevim od kdy, ale nejede mi net. Dnes do 16 hod bezel. Kde je problem?Petr

Určitě ne ve vlákně, kam zrovna píšeš ... dej si to jinam ... mažu to .

UPD: podle mapy to vypadá na lokální výpadej nehwestu.

příspěvek upravil Samson: 31.10.2009 21:31:05
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Další

Zpět na Odložené