Fotosoutěže

Fotosoutěže

Příspěvekod tencl » čtv 08. čer 2006 17:23:40

Na radě jsme se dohodli podpořit nesíťovou činnost czely rozvojem aktivity fotografů. Spouštěcím mechanismem byl nákup fotoaparátu Z5/6 snad každým, kdo měl peníze a založením webové galerie. Teď bych rád podiskutoval, jak takovou fotosoutěž prakticky udělat. Můj úvodní návrh do diskuse je tento :

1) vyhlásit fotosoutěž se zde dohodnutými pravidly. Například : do soutěže mohou být přihlášeny nejvýše tři fotografie od každého autora (není nutně člen czely, ale musí mít alespoň 30 fotografií ve své galerii). Všechny přihlášené fotografie budou součástí speciální galerie, kam je nahrají sami autoři. Fotografie musí mít popisek co bylo fotografováno, musí jít o vlastní výtvory. Autor nahráním fotografie souhlasí s možnou veřejnou prezentací fotografie a též s použitím pro členy czely. Zúčastnit hlasování se může každý člen czely, a to tak, že dá 5 hlasů jakýmkoliv číslům, možné je i dát více hlasů jedné fotografii. Nikdo by neměl hlasy dávat svým fotografiím. Prvních 10 fotografií dle počtu hlasů bude zachováno v kandidátské galerii (ostatní budou vymazány). Nevím, jak technicky zajistit hlasování, ale mohlo by to být podobné anketám.
2) koupit 10 rámečků na fotografie (30×40 stojí asi 125,–Kč) a zajistit místo, kde by mohly být fotografie vystavovány
3) určit první termín soutěže (navrhuji 20.6.2006) a téma (jaké ?). Líbí se mi pravidelná měsíční soutěž s pokaždé jinými tématy. O dalším tématu lze hlasovat na webu. Ceny mít symbolické celkově do 500/měsíc, spíše výrazně méně, jen jako symboliku. Kdo bude první, ten si vybere z 10 cen – může to být třeba keramická soška (udělaná domanico-delanico), oběd, plechovka Guinesse, pivo, polívka v hospodě, tatranka(ceny by byly podle toho, kde by byly fotky pak vystavované. Mohlo by to být i hrazené hospodou, protože hospodě to zvýší návštěvnost. My zase můžeme opbjednat takové rámečky, aby to barevně ladilo)… Každý z těch 10 nejlepších může dostat vytištěný pamětní list s pořadím.
4) Lze myslet i na to, že po výstavě v hospodě (měsíc) může dojít k dražbě fotek, výtěžek připadne způlky na tisk fotek a budoucí ceny, způlky jednotlivým autorům, vše mimo účet czely. Czela by uhradila první ceny, pak uvidíme.

příspěvek upravil dan_tencl: 08.06.2006 17:24:25
  • 0

tencl

Reputace: 101

Re: Fotosoutěže

Příspěvekod ondras » pát 09. čer 2006 16:09:16

Joo, jako nápad je to dobrý, a estli rada pustí ňáký finance na rámečky ap. proč to nezkusit.
K tomu co jsi Dane napsal se nedá v podstatě nic dodat.

Blíží se prázdniny a doba dovolených, na který si určitě skoro všichni berou ňákej ten dokumentátor a mohlo by tedy vzniknout pár pěkných fotek na pochlubení se ostatním.

Akorát nevím jak jsi (jste) to mysleli s těma cenama (jako motivaci pro účast ap.). Podle mýho by stačilo, kdyby czela.net zafinancoval udělání těch 10 fotek na daný formát (30x40 za cca 120 Kč (min. doporučené rozlišení 1704x2272 při 300dpi)bohužel znevýhodňuje majitele foťáků pod 4Mpx (Z5/6-kaři jsou v pohodě ;) z vlasní zkušenosti můžu říct že pohled z 1m je naprosto srovnatelný, ale z menší vzdálenosti je už vidět nedostatek bodů, každopádně 30x40 je výstavní formát) a samotná možnost si "zasoutěžit" a veřejně ukázat svoje dílo by mohla být dostatečnou cenou pro každýho.

Ale jak si vybavuju čelákovickou hospodu od hospody, nedokážu říct kde by to šlo udělat, taková věc se hodí spíš do kavárny ap., jedině snad na Unionce že by vystavili ty Grepinnovy fotky z fotbalu a nebo že by jsme fotili ženský na nudaplážích, to by brali asi všude :)

příspěvek upravil ondras: 09.06.2006 16:17:51
  • 0

ondras

Reputace: 0

Re: Re: Fotosoutěže

Příspěvekod tencl » pát 09. čer 2006 16:32:47

ondras napsal(a):
Joo, jako nápad je to dobrý, a estli rada pustí ňáký finance na rámečky ap. proč to nezkusit.
K tomu co jsi Dane napsal se nedá v podstatě nic dodat.

dá. Není jasný termín, téma, zda přijmout pravidelné dražby (financuje zhotovení fotky a ceny), zda volit nejlepších 5 nebo 10 fotek, zda A4 nebo 30x40. zda pravisdla by mohla být tato nebo by měla být změněna atd.

Akorát nevím jak jsi (jste) to mysleli s těma cenama (jako motivaci pro účast ap.). Podle mýho by stačilo, kdyby czela.net zafinancoval udělání těch 10 fotek na daný formát (30x40 za cca 120 Kč (min. doporučené rozlišení 1704x2272 při 300dpi)bohužel znevýhodňuje majitele foťáků pod 4Mpx (Z5/6-kaři jsou v pohodě ;) z vlasní zkušenosti můžu říct že pohled z 1m je naprosto srovnatelný, ale z menší vzdálenosti je už vidět nedostatek bodů, každopádně 30x40 je výstavní formát) a samotná možnost si "zasoutěžit" a veřejně ukázat svoje dílo by mohla být dostatečnou cenou pro každýho.

Ale jak si vybavuju čelákovickou hospodu od hospody, nedokážu říct kde by to šlo udělat, taková věc se hodí spíš do kavárny ap., jedině snad na Unionce že by vystavili ty Grepinnovy fotky z fotbalu a nebo že by jsme fotili ženský na nudaplážích, to by brali asi všude :)

Ceny ? symbolické.

Místo na vystavení ? Myslel jsem jedno místo na celý rok, obměňováno měsíčně po vyhodnocení další soutěže.

Menší formáty mohou mít kolem sebe holt papír, rámeček by zůstal.
  • 0

tencl

Re: Re: Re: Fotosoutěže

Příspěvekod ondras » pát 09. čer 2006 17:38:22

Tak jinak:

1. by bylo dobrý zjistit estli aspon polovina z těch 20 lidí co maj svoje alba v galerii je ochotná pravidelněji přizpívat (já doufám že jo a bude jich víc) to se uvidí po uzávěrce prvního termínu

2. termín 20.6.2006 proč ne! záleží taky jestli zřejmně Majkl upraví galerii o kolonku soutěž/hlasování

3. táma: zatím bych to zbytečně nespecializoval, je léto, tak navrhuji např. krajina, nejftipnější momentka z cesty, hospodské zátiší, ženský ap.

4. místo: k tvýmu návrhu není co dotat, jak jsem psal zatím netuším

5. pravidelné dražby: ke keždé fotce se da napsat prodejné(podmínky jak si navrhoval)/neprodejné(náklady na udělání fotky platí autor)

6. kolik fotek: první místa jsou vždycky 3, a ja bych byl pro 10 at je na co koukat (ale spíš to záleží na velikosti místa)

7. formát: 30x40cm (jak jsem psal na takhle velkou fotku koukáš aspoň z 1m což je dobrý, když by sis ji pak chtěl nechat nebo koupit tak z foťáku menšího jak 4Mpx je to rastrovitější. Já jsem si dělal A4 z 2Mpx a kamarád z 6Mpx ten rozdíl tam vidíš ale mě to stačilo - můžu ukázat)

8. pravidla: mě přijdou dobrý

- samozřejmně se dá zůstat u internetový podoby, ale když přišel Dan s timhle fajn nápadem to pověsit někam na zeď mezi lidi proč ne! lepší když na to serou chvíli mouchy než když se ti to válí někde na disku ;)

příspěvek upravil ondras: 09.06.2006 17:51:01
  • 0

ondras

Re: Re: Re: Re: Fotosoutěže

Příspěvekod marek » pát 09. čer 2006 22:32:38

Je to skvělý nápad, já sám za sebe můžu tak nezávazně slíbit, že se budu pravidelně účastnit;). Formát A3+ je rozhodně ten nejmenší možný formát - a možná i ideální - na výstavy.
Účast bych ale určitě omezil jen na členy czela.netu (respektive domáctnosti, kde je alespoň jeden člen) a zrušil tu podmínku 30 fotek v albu. Když se podívám na fotky od orvella, který jich má 11 a patří k určitě těm nejlepším, co se týče nápadů a originality a pak naopak na hromadu "šmouh" s 0-4 zobrazeními tak to omezení úplně ztrácí smysl. Maximálně to povede k tomu, že orvell přidá narychlo vyfocených pár desítek šmouh;), což by asi nebylo úplně žádoucí.

U těch rámečků mě trochu překvapuje nízká cena. Já jsem kupoval A3 rámečky v cenovém rozmezí 220 - 350Kč, ale rád se dozvím kde je sehnat levněji, i vzhledem k tomu, že teď sháním něco jako sponzora právě na rámečky. Mám připravených 10 - 15 A3+ fotek na výstavu i dohodnutá místa, kde se budou vystavovat, jediné co mi chybí je dostatek financí na orámování. Takže sem s levnými rámečky;)!

příspěvek upravil marek: 09.06.2006 22:33:21
  • 0

marek

Re: Re: Re: Re: Fotosoutěže

Příspěvekod tencl » pát 09. čer 2006 23:14:55

Shrnu co jste zatím napsali:
- termín 20.6. vypadá přijatelně.
- ale jaké téma ? krajina, nejftipnější momentka z cesty, hospodské zátiší, ženský
- snížit limitní počet 30 fotek v galerii pro právo soutěžit (na kolik ?)
- soutěžní fotogalerii jsem založil pod uživatelem "foto_cerven", pak řeknu heslo a bude možné tam nahrávat obrázky

Rámečky myslím vzít velmi jednoduché, kdysi jsem je bral odtud: http://www.jarro.cz/produkty.php#vypis

příspěvek upravil dan_tencl: 09.06.2006 23:15:15
  • 0

tencl

Vyhlášení červnové fotosoutěže

Příspěvekod tencl » pon 12. čer 2006 23:19:20

Vyhlašuji tímto červnovou fotosoutěž :
+ téma : volné
+ uzávěrka : 20.6.2006
+ soutěžní snímky musí být vloženy do termínu do czelagalerie, a to do galerie "foto_cerven" (heslo "11")
+ soutěže se může zúčastnit každý člen/čekatel/spoluuživatel czela.netu, který má vystavenou ve své galerii aspoň jednu vlastní fotografii.
+ každý takovýto účastník soutěže může přihlásit nejvýše tři fotografie.
+ každá přihlášená fotografie musí být označena autorem a číslem (není možné použít číslo do soutěže již přihlášené fotografie)
+ doporučené rozlišení je 1704×2272 při 300dpi, neb fotografie bude zvětšena na A4 až rozměr 30x40
+ každá přihlášená fotka musí být vytvořena autorem
+ každý účastník soutěže nahráním fotografie do galerie souhlasí s vystavením přihlášené fotografie, bude-li fotografie k vystavení vybrána, jejím použitím czela.netem, a též s možností případné dražby dané fotografie
+ hlasování o fotografiích bude provedeno po uzávěrce členy czela.netu

Ceny, místo vystavení, hlasování a podobné "detaily" ještě nejsou připraveny, ale čas pádí, do prázdnin je blízko, tedy to bude holt doděláno za pochodu, raději ovšem očekávejte nic, je to bezpečnější :-*))

Dobré světlo !
  • 0

tencl

Re: Vyhlášení červnové fotosoutěže

Příspěvekod tencl » pát 16. čer 2006 23:40:57

Tož zatím jsou do červnového kola přihlášeny všehovšudy 4 snímky. To není mnoho, ale není to trága - přinejhorším necháme vyvolat všechny přihlášené fotky. Uzávěrka je 20.6., tedy za pár dní !
  • 0

tencl

Re: Re: Vyhlášení červnové fotosoutěže

Příspěvekod mitch » sob 17. čer 2006 8:48:39

dan_tencl napsal(a):
Tož zatím jsou do červnového kola přihlášeny všehovšudy 4 snímky. To není mnoho, ale není to trága - přinejhorším necháme vyvolat všechny přihlášené fotky. Uzávěrka je 20.6., tedy za pár dní !

podle me si na to mel nechat dyl casu... Treba ja cekam na Z6 uz tyden nez mi ji Dan zaridi... Jinak bych uz tam taky fotky mel...
  • 0

mitch
Administrátor

Re: Re: Re: Vyhlášení červnové fotosoutěže

Příspěvekod tencl » sob 17. čer 2006 8:55:41

Mitch(CZ) napsal(a):
podle me si na to mel nechat dyl casu... Treba ja cekam na Z6 uz tyden nez mi ji Dan zaridi... Jinak bych uz tam taky fotky mel...

Chci cervnove kolo dokoncit do konce cervna, ptal jsem se, namitky nebyly... Fotak si od nekoho treba muzes pujcit
  • 0

tencl

Další

Zpět na Fotosoutěže, galerie, dražby