Projekt optický kabel Zadráha

spojíme se světlem ...

Re: Projekt optický kabel Zadráha

Příspěvekod korkoran » stř 30. bře 2005 23:40:49

> Mesto chce na zadraze nejen modernizovat verejne osvetleni tim ze akorat vymeni lampy ale ma i nekde vymenit vedeni v zemi.

Tak jsem dnes telefonicky hovoril s p. Turkem z TS Celakovice, kam jsme byli odkazani z mesta. Dozvedel jsem se nasledujici:

1) Nejprve se pro jakekoliv prace shaneji dotace
2) Budou-li dotace, bude vypsano vyberove rizeni pro dodavatele praci
3) Pak se teprve zacne neco delat

Takze nebude li mit mesto dotace, mame smulu a nebude nic.
Jinak muzeme nejlepe udelat to, ze napiseme par radek na mesto (pripadne kopii p.Turkovi) kde mame zazadat o zahrnuti do praci (jednani) pro dany projekt.
Po te budeme vcas upozorneni na skutecnost, ze se konecne bude neco dit a budou nam k nahlednuti projekty.

Jinak v nejblizsi dobe ma byt realizovano neco v Sedlcankach a v lokalite pod prerovkou cestou.

• 0

korkoran

Reputace: 0

ČASOVÉ ZPOŽDĚNÍ

Příspěvekod sixtyn » pát 16. zář 2005 21:10:27

Tak tu je vidět asi 6ti měsíční zpoždění.......No co se dá dělat. V neděli večet musím mít na papíře nakreslený trasy pro stavební úřad. Pište mi i příspěvky do technický zprávy, co byste tam chtěli a měli mít.
Musíte se všichni trochu pochlapit...!
  • 0

sixtyn

Re: Optika zadraha

Příspěvekod sixtyn » ned 18. zář 2005 22:16:20

Sixtýn: Dobre, tak abych taky neco delal a nesedel se založenyma rukama, doplnim prozacatek pocet metru chranicek pro jednotlive useky. Bud popišu stavy useku, nebo zanesu do obrazku, spiš to vypada na min metru, uvidime. Škoda, že tady neni Korkoran, my co jsme tu seskupeni okolo neho, bychom se potrebovali poradit a probrat to treba u piva. Ješte se nezacalo kopat, melo se zacit už 1.9. takže se snad da neco zachranit. Topologii mužu sice navrhnout, (je už trochu dana v navrhu), ale nekdo zkušeny ji musi dotahnout do konce, protože optice moc nerozumim. Budu hledat inspiraci viz vyše. Akorad nevim, jestli chce mesto projekt, nebo se ty chranicky "zlegalizujou" dodatecne.
  • 0

sixtyn

Zpresneni rozpoctu - verze pro barevny obrazek

Příspěvekod sixtyn » ned 18. zář 2005 22:17:03

OPTIKA ZADRÁHA – zpresneni rozpoctu k obrazku (vize v barvach)
Vychazi ze studie posledniho obr. a zda se mi celkem rozumna, je zde možno miti jiny nazor, radi jej zde uvitame. Veci jsem nazval tak, jak mi huba narostla, omlouvam se za nazvoslovi.

Chranicka primarni pater od CMC- AP Požary MODRÁ BARVA

Vykop železnice – konec Roosveltova 280m
Jana Zacha – AP Požary 465m

Chranicka Sekundarni pater CERVENÁ BARVA
Vetev 1
Smer od AP Požary – smer Korkoran + odbocka Jungmannova

zde predbežne asi nove AP Jungmannova
(Korkoran jih asi nepokreje, domy jsou v doliku musime to s nim probrat)

Vetev 2
AP Požary - roh Jungmannova ul (1 .rozbocovaci krabice T). 280m
Zde se položi dalši chranicka nebo bude spolecna pro obe patere a obe vetve

roh Jungmannova ul (1. rozbocovaci krabice T) –
- roh Jana Nerudy (2.rozbocovaci krabice) 84m

Roh Jana Nerudy (2.rozbocovaci krabice) – Jungmannova ul. – roh Dvorakova
– asi nove AP Jungmannova…… 73m

Roh Jana Nerudy (2.rozbocovaci krabice) – Jana Nerudy – roh Lipova… 123m
Roh Lipova - Lipova – dum c.xx Radek Slovak . 185m
Zde je napojen Korkoran metalikou a je ke zvaženi protahnout ji až na AP, Korkoran by musel prekopat silnici, osvetleni je na opacne strane než AP
V tomto pripade chranicka ul. B Nemcove – AP Korkoran .. 130m

Takže to co jsem napsal je minimalni varianta pro zachovani provozu a pripojeni novych clenu, navrhuju ji realizovat za každou cenu.
Když to sectu vychazi mi cca 1620m (zde mužeme ušetrit 280m) vychazi x 31,-Kc=50220,-Kc

Ted popišu chranicky ŽLUTÁ BARVA

Zbytek Jana Nerudy – oba smery……… 336m
Zbytek Na Požarech…………………… 207m
Cela ul Dvorakova……………………… 225m
Zbytek Boženy Nemcove ………… 140m
Zbytek Lipova……………………… 110m
Zbytek Celakovskeho…………………… 280m
Zbytek Jungmannova…………………… 157m
Zbytek Jana Zacha……………………… 95m
Z toho, co jsem zmeril pravitkem na mape 1:500 vyplyva, že nejde ani o tak veliky naklad jak se na prvni pohled jevi. Je fakt, že jsem se nekde promeril, ale pri max variante mi to vychazi 100 000,- Kc pro chranicky. Nejsou zde rozbocky a T kusy a spousta drobnosti.Je to bez ceny kabelu.
Jestli jsem se nekoho dotknul, nebo neco zapomnel, tak se dopredu omlouvam. Ješte dodam svuj navrh topologie.
Hlavni router bych ponechal „Na požarech“ ,jinak je to vysoky barak, vešla by se tam i parabola na 5GHz, to musi posoudit sam majitel.
Možna by se nekde melo udelat sezeni o tomto stavu, navrhuji v hospode Na Požarech, venku pod kaštanem, dokud se nekope a je pekny pocasi a co nejdrive!!!

• 0

sixtyn

Re: Re: Re: Re: Re: CHRÁNIČKY ZADRÁHA

Příspěvekod sixtyn » pon 19. zář 2005 12:55:19

dan_tencl napsal(a):
mikael napsal(a):
Nevim co mate porad s tim razitkem? Ja jsem poslal zadost mailem a postou mi prislo vyjadreni. To same i se sitemi.

Ok, tim lepe. (na uradech casto takova podani neprijimaji, a mimo urady napriklad na poste, kdyz jdes pro dopis firmy, te bez razitka vyhodi).

dojednani konstrukce ceny - dohodnete se, kdo to dohodne. Predpokladam, ze nam nauctuje hodiny pracovniku v nejake sazbe (treba dardu 200,-Kč/hodinu, to je nutné proto dohodnout dopředu). Na pokládku chrániček do metru výkopu (i při více chráničkách). Normu na pokládku neznám, ale z toho co jsme dělali, tak vychází na položení do 10m výkopu jedna hodina práce včetně přípravy. Tedy můj odhad je počet metrů výkopu krát hodinová sazba děleno 10, metrů asi 1000, vůbec netuším kolik metrů výkopu to je přesně, no hrubý odhad je 20.000,-Kč za pokládku. K tomu nutno připočíst nutné výkopy a rozšíření výkopu, tam nevím jak jste se dohodli.

Poznámka - chránička se postupně rozbaluje kutálením v požadované délce - jedině tak se sama narovná a nekroutí se.

kdo bude dozírat na stavbu ? Dal bych mu příspěvky zdarma. A kdo udělá fotodokumentaci ? Potřebujeme fotografie chrániček před zasypáním, s naměřením pár rozměrů odstupů od budov a nějaké hloubky. To může udělat Uhlíř, nebo opět někdo za příspěvky.

Otázka následná - jak pak chcete dostat kabel do chráničky ? Doporučený postup je po večerech protahovat ručně, zafukování něco stojí.

příspěvek upravil dan_tencl: 19.09.2005 12:15:50

příspěvek upravil dan_tencl: 19.09.2005 12:16:34

CHRÁNIČKA SE NEBUDE MÍSTY ROZBALOVAT, ALE PROSTRKÁVAT KRKY POD VJEZDY. TY CHRÁNIČKY BUDOU ZASYPÁNY S PŘEDSTIHEM. JE NUTO ZABEZPEČIT "BIŽUTERII" TZN SPOJKY A ZÁSLEPKY! VŠECHNO BUDE ZASYPANÝ! NIC NESMÍ KOKAT VEN Z CHODNÍKU, KDO SE O TO POSTARÁ??
  • 0

sixtyn

PRACOVNÍ PORADA! PRACOVNÍ PORADA! PRACOVNÍ PORADA!

Příspěvekod sixtyn » pon 19. zář 2005 12:57:15

Protože situace je fakt KRITICKÁ svolávám poradu na dnešek večer na 20,00hod do hospody na Požárech!

příspěvek upravil majkl: 19.09.2005 18:13:26
  • 0

sixtyn

ŽÁDOST O PŘIPOLOŽENÍ

Příspěvekod sixtyn » pon 19. zář 2005 13:44:23

Právě jsem odeslal na město oficiální žádost na přípoložení.
  • 0

sixtyn

Re: TVORBA CENY

Příspěvekod korkoran » pon 19. zář 2005 15:21:08

sixtýn napsal(a):
Před chvílí jsem mluvil s p. Uhlířem, mají odpoledne poradu, pak se prý bude vědět víc. Divil se že místy máme 3 chráničky (je to jen 20m) protože to jinak nejde!
Cenu za práci byl měl ale smlouvat předseda sdružení, ne člen ! Pánové snažte se vyjít s časem! Máme ho fakt málo!!

Taky jsem s ním mluvil, prý máme zavolat večer nebo zítra ráno, že nám řekne víc
  • 0

korkoran

Chranicka

Příspěvekod korkoran » pon 19. zář 2005 15:23:47

Tak u Uhlíře ve skladu je složeno 1200m chráničky a 6 spojek.

pan Štindl teď musí počkat na souhlas p. Uhlíře, do té doby nebude nikam nic pokládat.

• 0

korkoran

Re: začarovaný kruh

Příspěvekod thunder.m » pon 19. zář 2005 16:35:59

Nevím jestli to k něčemu bude, ale doporučuji navrhnout předběžný rozpočet, ten nechat scvhálit KI, požádat o zálohu, to se dá do 1 dne, máme eBanku, a až bude potřeba požádat o navýšení rozpočtu pokud bude třeba. Kde je podle tebe problém? Věřím tomu že pokud je zapotřebí tak mohou být peníze ještě dnes večer odeslány...
  • 0

thunder.m

Reputace: 5

Další

Zpět na Optika