Mapa

Dlouhodobé projekty, myšlenky, vize ...

Re: Mapa

Příspěvekod turinsky » pon 15. dub 2019 23:23:05

K mapě jsem skeptický a kritický, sorry jako. Mapu, která ukazovala, odkud co kam vede, jak je to rychlé, s čím je to propojené, jsme úspěšně zničili a nahradili pro mě nepoužitelnou skrumáží tlustých špendlíkových hlaviček nad mapovým podkladem. Po třech letech bez zlepšení máme skrumáž tlustých špendlíkových hlaviček nad jiným mapovým podkladem . Pro svoje choutky používám "skicu" kluků z podpory, kterou dělal Satah https://vinetu.czela.net/mapa.php. Dan zapisoval do netadmina kvůli věrohodnosti mapy každý ohyb chráničky, každou komoru, Samson se pokoušel zakreslovat vyzařovací úhly sektorových antén. Mohli byste se navzájem domluvit a vytvořit jedno řešení, které by nám reálné sloužilo?
M.

Odesláno z mého ONEPLUS A3010 pomocí Tapatalk
  • 0

turinsky

Reputace: 23

Příspěvekod Filip » úte 16. dub 2019 7:56:41

Plně s tebou souhlasím. Problém ovšem není v mapě, ale v tom, že nemáme podkladová data. Členové jsou v Netadminu, AP v dokumentaci, spoje nejsou nikde (pokud nepočítám 7 spojů, které jsou v dokumentaci), trasy chrániček má zřejmě někde offline Sixtýn, vůbec netuším, v jakém tvaru a formátu. Mám představu, jak by zdrojová data měla vypadat, aby se tam dalo evidovat všem co píšeš, výhledově bych to rád dal dohromady, aby to vše bylo online a v mapě, ale momentálně na to nemám čas. Když se toho ujme někdo jiný, budu jedině rád, a nabrífuju ho tím, co vím.
  • 0

Filip

Reputace: 13

Příspěvekod chmelej » čtv 25. dub 2019 22:45:50

Možná lepší než patlat mapu, by bylo naučit se a rozchodil nějaký GIS a data tam nacpat systematicky. Na jednoho člověka je to moc velký sousto.

Pokud budeme mít takhle připravená data tak existuje tisíce mapových aplikací jak to zobrazit.
  • 0

chmelej
Administrátor

Reputace: 2

Příspěvekod tencl » pát 26. dub 2019 9:47:10

Filip píše:... spoje nejsou nikde (pokud nepočítám 7 spojů, které jsou v dokumentaci), trasy chrániček má zřejmě někde offline Sixtýn, vůbec netuším, v jakém tvaru a formátu. ...

Stará mapa nebyla tak špatná. Spoje AP-AP k nějakému datu byly v netadminu, v nějaké doprovodné databázi k mapě, jako spoj dvou bodů (číslo-číslo plus kodem označená technologie), určitě mnohem více než 7 spojů a většina spojů přetrvala dodnes. Trasy chrániček byly zanesené úplně stejně, jen mezibody měly příznak nezobrazování a jsou i jako souřadnice, drtivá většina zaměření má k sobě i txt nebo xls soubor souřadnic. Členové měli své mapové číslo, které nesedělo s číslem netadmina, ale i zde byl vztah AP-člen. Tyhle databáze se dochovaly ?
  • 0

tencl

Reputace: 100

Příspěvekod Filip » pát 26. dub 2019 9:57:03

Stará databáze mapy je zachovaná. Spojení z ní se do nové mapy nepřenášely, protože už v té době byla většina neaktuální. Pokud by dávalo smysl přenést z té mapy trasy optiky, dalo by se to udělat (ale moc přesné by to nebylo, bylo to zakreslené do ortofotomapy, která neměla konzistentní mapování na GPS souřadnice).

GPS souřadnice v TXT nebo XLSX by se daly použít. Nevím, v jakém formátu máme zaměření a s čím pracuje Sixtyn. Předpokládám, že by nedalo moc práce data z toho přetáhnout do mapy, akorát jsem se nikdy žádných dat ze zaměření nedopátral.
  • 0

Filip

Příspěvekod tencl » pon 29. dub 2019 9:24:05

Soupis souřadnic najdeš u Sixtýna, případně u pana Kefurta. A udělat jedno mapové dílo z našich zaměření je možné, maximálně to je nějaká práce s návaznostmi jednotlivých pokádek na sebe. Souřadnice nejsou za sebou z hlediska trasy, ale z hlediska času zaměření a jsou v JTSK.
  • 1

tencl

Reputace: 100

Příspěvekod Filip » pon 29. dub 2019 9:41:47

tencl píše:Soupis souřadnic najdeš u Sixtýna, případně u pana Kefurta. A udělat jedno mapové dílo z našich zaměření je možné, maximálně to je nějaká práce s návaznostmi jednotlivých pokádek na sebe. Souřadnice nejsou za sebou z hlediska trasy, ale z hlediska času zaměření a jsou v JTSK.

Díky, udělal jsi mi radost :-) Možná tomu nebudeš věřit, ale je to po těch letech poprvé, co jsem se od někoho dozvěděl něco konkrétnějšího než „někde by to mělo být“.

Co se týče zpracování těch dat, to je až druhotné a nevidím v tom problém. Důležité je, že máme ta data.
  • 0

Filip

Příspěvekod mcyrin » pon 29. dub 2019 15:06:32

Ahoj,

naposílal jsem Filipovi do mailu všechny zaměření co máme. Tedy všechny od sixtýna + jiřinu.
  • 1

mcyrin

Reputace: 51

Příspěvekod Filip » pon 29. dub 2019 16:00:30

Super, jsou tam souřadnice i popis, co v tom místě je, a dokonce i fotky (i když ty jsou asi bez souřadnic).

Ty mně zkoušíš, teď, když dělám na fakturaci, mi poslat takovouhle pěknou hračku do mapy :-)
  • 0

Filip

Předchozí

Zpět na Rozvoj