node Jiřina

node Jiřina

Příspěvekod samson » ned 11. pro 2005 23:31:17

Jako úvodní příspěvek dávám odkaz na adresář s fotkami od EFFy ze střechy. Myslím že je špatný výhled jak na čelákovice tak na kovohutě.

http://www.czela.net/pub/Jirina_effe

příspěvek upravil Samson: 11.12.2005 23:01:29
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Re: node Jiřina

Příspěvekod efffe » pon 12. pro 2005 0:32:14

Wow, moc dík, koukal jsem že to je i zesvětlené:) tak teď můžem diskutovat tady, jestly to zas od půlnoci nepůjde tak budem mít o čem:(

příspěvek upravil Effe: 11.12.2005 23:36:20
  • 0

efffe

Reputace: 7

Re: node Jiřina

Příspěvekod thunder.m » pon 12. pro 2005 1:54:47

Samson napsal(a):
Jako úvodní příspěvek dávám odkaz na adresář s fotkami od EFFy ze střechy. Myslím že je špatný výhled jak na čelákovice tak na kovohutě.

Pokud budeš stavět AP, pak ho na Kovohutě připojit mohu, ale jen na 2,4GHz pro 5GHz je takováto viditelnost nereálná, je tam sektor, který je sice vytížený, ale je tam i node Jiřina která teoreticky odpadne, dále se už dávno měly přepojit Nedaniny na 5GHz Číny, nebo odkud.

Takže to je první možnost, spojení určitě bude, vzdálenost je malá a Jiřina je zhruba ve stejné pozici. Router czelanetu máme, pokud se nepletu tak je kompletně nainstalovaný, připravoval to Mikael, pokud bude nutné, mám tu jednu 626tku, kterou mam na ladění CD, takže jí mohu poskytnout, problém vidím jen v sektorových anténách a peerové anténě, na tomto místě doporučuji Andrew 24dB, nebo PW 24dB, ale možná že jsou nějaké ve skladě, o volných sektorových anténách nevím, mohli bychom požádat o navrácení těch z aktuální Jiřiny, ale to může být na dlouho...
  • 0

thunder.m

Reputace: 5

Re: Re: node Jiřina

Příspěvekod samson » pon 12. pro 2005 7:25:40

Thunder.m napsal(a):
Samson napsal(a):

Pokud budeš stavět AP, pak ho na Kovohutě připojit mohu, ale jen na 2,4GHz pro 5GHz je takováto viditelnost nereálná, je tam sektor, který je sice vytížený, ale je tam i node Jiřina která teoreticky odpadne, dále se už dávno měly přepojit Nedaniny na 5GHz Číny, nebo odkud.

Takže to je první možnost, spojení určitě bude, vzdálenost je malá a Jiřina je zhruba ve stejné pozici. Router czelanetu máme, pokud se nepletu tak je kompletně nainstalovaný, připravoval to Mikael, pokud bude nutné, mám tu jednu 626tku, kterou mam na ladění CD, takže jí mohu poskytnout, problém vidím jen v sektorových anténách a peerové anténě, na tomto místě doporučuji Andrew 24dB, nebo PW 24dB, ale možná že jsou nějaké ve skladě, o volných sektorových anténách nevím, mohli bychom požádat o navrácení těch z aktuální Jiřiny, ale to může být na dlouho...

Tady jsme spíše přemýšleli o přesunutí AP na jiný dům než je vepper (hádej proč) :-) Ale tenhle dům má blbou viditelnost na čelákovice.
  • 0

Samson
samson

Re: Re: Re: node Jiřina

Příspěvekod thunder.m » pon 12. pro 2005 20:15:39

Samson napsal(a):
Thunder.m napsal(a):
Samson napsal(a):

Tady jsme spíše přemýšleli o přesunutí AP na jiný dům než je vepper (hádej proč) :-) Ale tenhle dům má blbou viditelnost na čelákovice.

Vždyť stávající node bere také konektivitu z Kovohutí, ne z Centra, protože tam není vidět a když je kdo by se o to staral, tak proč ne.
  • 0

thunder.m

Reputace: 5

Re: Re: Re: Re: node Jiřina

Příspěvekod efffe » pon 12. pro 2005 21:43:02

Tak já bych do toho klidně šel, jestly nebude problém s tou viditelností.. Ale jak říkám musel by mě někdo zaškolit, ale to by prý nebyl problém.. Kdyžtak by jsme se mohli domluvit na te brigádě v sobotu. Akorát tuinstalaci bych nechal až po vánocích, jsou na mě teď kladené velké nároky ve škole:(
  • 0

efffe

Re: Re: Re: Re: node Jiřina

Příspěvekod samson » pon 12. pro 2005 22:14:11

Thunder.m napsal(a):
Vždyť stávající node bere také konektivitu z Kovohutí, ne z Centra, protože tam není vidět a když je kdo by se o to staral, tak proč ne.

- No, byl jsem u Veppera na střeše mu tam pomoct dát tenkrát ty sektorky a myslím, že má docela dobrý výhled na Kapli, nebo tam někam. Ještě zkusím najít fotky.
- Podle fotek z této střechy (effe) jsou výhledy na stávající zdroje nic-moc, ale to by chtělo zkouknout přímo ze střechy a změřit.
- Ale i vepper podle mne má problém s výhledem na kovohutě. V létě to má dost za stromama !
  • 0

Samson
samson

Re: Re: Re: Re: Re: node Jiřina

Příspěvekod efffe » úte 13. pro 2005 16:10:37

Tak sem dnes mluvil s Daňhelkou mladším a říkal že maj v plánu udělat ap, hned vedle jindřicha, jak byla bývalá Jiřina a že tam prý bude možná i optika, ale zatim je to jen v jednání, prý by to u mě teda bylo zbytečné.
  • 0

efffe

Re: Re: Re: Re: Re: Re: node Jiřina

Příspěvekod majkl » úte 13. pro 2005 17:17:21

Tak se zkus do te doby dohodnout s Vepperem, ze mu s APckem u nej pomuzes. Myslim ze pomoc neodmitne.
  • 0

majkl
Administrátor

Reputace: 17

Node Jiřina.

Příspěvekod vaclavd » čtv 15. pro 2005 10:15:06

Teď jsem už připojil už třetího člověka, který byl dříve připojen na node Jiřina ke mně. Vybudoval bych dalši AP místo Jiřiny, mám několik kandidátů.
Buď přímo u V.Menouška, kterého jsem teď také připojil na mně.
+ výhoda, má praktické zkušenosti s budováním optiky, elektřiny, je elektrikář, může sehnat bagr, není problém v budoucnu natáhnout optiku až k němu, má relativně vysoký dům s anténou, může sektorkou pokrýt oblast Jiřiny, nemám problám udělat zatím 5GHz peer k němu
+ nevýhoda je blízko u mně odhad 400m a dále od Kovohutí

U effeho

+ výhoda je blízko u Kovohutí a dále ode mne, lepší kvůli rušení Wifi sítí
+ nevýhoda, nevím jak by se k němu natáhla optika

Samozřejmě pomůžu s vybudováním buď by se tam dal PC jako router, nebo routerboard. Já jsem pro Routerboard(jak jinak). V případě, že řeknete ANO, dávám návrh na projekt za týden to tam je.

Vašek

• 0

vaclavd

Reputace: 21

Další

Zpět na Vlákna jednotlivých node