node Nehvizdy

Problémy nehwest

Příspěvekod samson » úte 21. čer 2011 0:23:44

U několika členů jsem zaregistroval problémy s připojením způsobené napevno nastavenou IP adresou.

V případě, že se něco za ta léta co to měl nastavené změnilo pak je problém na světě.

Projeví se to především tím, že se momentálně objeví přihlašovací stránky Hotspot.

Není třeba zadávat žádná hesla ... je potřeba si zkontrolat svoje MAC a IP adresy.
  • 0

Samson
samson

Reputace: 12

Pripojeni nehwest

Příspěvekod jake » pát 14. říj 2011 11:15:40

Ac jsem v podstate jeden z nejblizsich lidi k nehwestu, vyuzivam uz nejaky leta pripojeni na 5gigo na pekle. No ted se to zhorsuje, mozna ty hnusny stromy ve skolce, mozna neco jinyho a tak bych rad vyzkousel pripojeni na novy 5gigo na nehwestu.

Sinal vypada slibne... jen nevim, jakej je WPA key :) Predpokladam ze IP necham svoje NanoStation nacist z DHCP.

Na koho se mam obratit, aby mi rekl to malo potrebne? dik :)
  • 0

jake

Reputace: 0

Re: Pripojeni nehwest

Příspěvekod turinsky » pát 14. říj 2011 22:52:03

Domluv se s Vaškem Daňhelkou, ať tě přidá mezi uživatele subnetu, potom bude potřeba změnit nastavení v Netadminu (nejjednodušší asi smazat a zadat znovu se subnetem a "připojen K" Nehwest 5G - nebo stávající nechat a jen přidat). WPA klíč Ti pošeptá Vašek nebo jiný Mikrotikář. Zvažuju, že na ty klíče založím skupinu v KeePass, pak je dokáže vyčíst snad každý admin a "káíčkář".
  • 0

turinsky

Reputace: 23

Peklo - elektrika

Příspěvekod samson » čtv 29. pro 2011 15:41:08

Dnes jsem nechal udělat novou zásuvku pro czela.net na node Peklo. Nemaje NTB jsem neměl odvahu vše vypnout a přepojit. Každopádně - pokud bude potřeba to přepojit tak lze.

Po novém roce ještě zapojíme elektroměr.

Nafotil jsem podrobně současný stav a namaloval jsem si schema zapojení. (vložím sem)
  • 0

Samson
samson

Re: node Nehvizdy

Příspěvekod daman » úte 09. zář 2014 23:32:20

Poslední příspěvky k tomuto node jsou z roku 2011, wiki také není úplně up-to-date, tak se zeptám kvůli připojení zájemce.

- node Nehwest je na Sokolovně?
- node Peklo je na té prostřední bytovce Horoušanská 272?
- oba nody jedou na Ubnt, takže jako klienta koupit taky ubnt?
  • 0

daman

Reputace: 79

Příspěvekod mcyrin » stř 10. zář 2014 12:38:13

daman píše:Poslední příspěvky k tomuto node jsou z roku 2011, wiki také není úplně up-to-date, tak se zeptám kvůli připojení zájemce.

- node Nehwest je na Sokolovně?
- node Peklo je na té prostřední bytovce Horoušanská 272?
- oba nody jedou na Ubnt, takže jako klienta koupit taky ubnt?

No je to tam tak, jak bylo na tehdejší dobu standardní - RB který vysílá, tedy je lepší cpát k lidem RB... :-)
  • 0

mcyrin

Reputace: 50

Příspěvekod samson » čtv 11. zář 2014 9:02:11

mcyrin píše:No je to tam tak, jak bylo na tehdejší dobu standardní - RB který vysílá, tedy je lepší cpát k lidem RB... :-)

No nevím, čemu říkáš tehdejší doba. Tehdy tam byly různé krabičky. Nové vybavení RB už dělala podpora.
  • 0

Samson
samson

Nehwest - občasné výpadky a pokusy vyloučeného člena

Příspěvekod daman » úte 16. pro 2014 2:12:24

Připojoval jsem nedávno nového člena na Nehwestu. Za poslední měsíc mi hlásil asi pět výpadků, tak jsem se přihlásil do Mikrotika.

Log je hodně zaplevelený pokusy o připojení jednoho zablokovaného člena (zablokovaný od března). Nevím, jestli by nebylo vhodné jeho MAC úplně blacklistovat, protože teď tam máme několik stovek pokusů connected-reassociating-disconnected.

Update1
Zkusil jsem ho dát do access listu s parametrem authentication=no, tak uvidíme.

Update2
Vidím, že na Nehwestu občas padne peer. Naposled včera v 14:00. :cry:
  • 0

daman

Reputace: 79

Re: Nehwest - občasné výpadky a pokusy vyloučeného člena

Příspěvekod naj.satah » úte 16. pro 2014 15:46:14

Vitej v cechah kde je 1/4 (mozna 1/3) domacnosti pripojena pres wifi.
Ocividne nejaky ISP zase preladoval a zesral nam hlavne RAY na postu.
  • 0

Ať je Únor nebo Leden, Naj Satah je jenom jeden.
naj.satah

Reputace: 8

Re: Nehwest - občasné výpadky a pokusy vyloučeného člena

Příspěvekod turinsky » stř 17. pro 2014 1:54:28

daman píše:Nevím, jestli by nebylo vhodné jeho MAC úplně blacklistovat, protože teď tam máme několik stovek pokusů connected-reassociating-disconnected.

Nedělal bych to. Časem by se takhle zaplevelily access listy na jednotlivých routerech - vždycky při kontrole financí automat dost lidí zablokuje a jak docházejí platby, tak se bloky odstraňují. Je to mrzuté, že se takhle log zaplní balastem a užitečné informace rychle zmizí, ale asi bych to oželel. On o tom možná ani neví, tedy se o připojení nepokouší nijak aktivně - může mít na střeše klienta, který se prostě snaží.
  • 0

turinsky

Reputace: 23

PředchozíDalší

Zpět na Vlákna jednotlivých node