Rada 1/2014

Z Czela.net
Přejít na: navigace, hledání

Zápis jednání rady č. 1/2014 občanského sdružení czela.net o.s. sídlem J. A. Komenského 1645, 250 88 Čelákovice konané dne 5.1.2014 od 20:00 v restauraci u Bohuslavů

Vede: Aleš Kužílek (Kjegel)

Zapisuje: Pavel Mikula (Orvell)


Přítomni:

- Matěj Cyrín (mCyrín)

- Petr Hájek (Samson)

- Aleš Kužílek (Kjegel)

- Vlasta Procházka (Vlasten)

- Pavel Vyskočil (Golborox)


Hosté:

- Michal Vondráček (Majkl)Z MINULA

Obsah

Smlouva CMC

1. Smlouva na AP

Do budoucna nechce CMC na střeše a v baráku zbyčné antény a subjekty. Dohoda - do tří let sundáme naše antény a optický propoj na střechu. Bude se řešit novou smlouvou. Návrh smlouvy je na nás. Požadavek je kompenzace nevyužití internetu za dobu trvání smlouvy a zvýšení nájmu na 700 Kč

2. Optika z náměstí

Viz bod 1 . do nové smlouvy se zakotví zbudování optiky po budově CMC (zakruhování naší páteře) za jednorázový poplatek 10.000

3. Klubovna

Vzhledem k řešení celkového provozu v budově bude od 1.9. omezen volný vstup do střežených prostor (tedy i chodba po které jdeme do klubovny) na čas od 6-20 hod. Po této době jen za účelem řešení technických problémů na našem zařízení. Bude možné chodit vchodem z náměstí, ale tento a propoj k jídelně se 20:00 bude zamykat. Výhledově bychom měli mít souseda a to Městskou policii. je možné že budou potřebovat část našich prostor (po skončení naší smlouvy - unor 2013) Náš nájem je možný za těchto podmínek. Navíc požadují zvýšení nájmu na 5.000 Kč.

Ad 1) na zvýšení nájmu jsme si dali čas na rozmyšlenou a návrh smlouvy až po projednání s KI

Ad 2) OK žádný problém ...

Ad 3) IMHO: nesouhlasím s vyšším nájmem ... už jak píšu to omezení přístupu tak není možné nájem zvyšovat ... Dále se uvidí co Mě.Policie ... pokud nám zůstanou celé prostory tak bychom jednali o možnosti vody a odpoadu.

O konektivitu byť jako záložní a s podporou nemají zájem - IMHO: aby neměli k nám jakýkoliv závazek.

Jednání bylo klidné, vcelku rozumné i když mám pocit, že oni z toho vyšli ohodně lépe, ale co naplat ... je to vlastník.

Ze zápisu č.5/2012 Rada bere na vědomí výše zmíněné body.

  • Rozprava o budoucnosti v klubovně

Ze zápisu č.6/2012 Čekáme na vyjádření od ředitele CMC

Ze zápisu č.7/2012 Je čas dovolených, počkáme do konce prázdnin. Samson přesto zkusí opatrně popudit.

Ze zápisu č.8/2012 Je po dovolených, Samson zkusí znovu napsat na vedení CMC

Ze zápisu č.9/2012 Schůzka s ředitelem CMC je domluvena na 9.10.2012.

Ze zápisu č.10/2012 Schůzka s ředitelem CMC proběhla, Dan z ní posílal zápis k autorizaci. Ředitel chce uzavřít smlouvu o klubovně a o optice v CMC zároveň. Do klubovny budeme mít večer omezený přístup, byla by možnost mít klubovnu v "bufetu" za předpokladu vyššího nájmu. Smlouvu o klubovně se budeme snažit udělat tak, aby se dala v případě nalezení nových prostorů pro klubovnu co nejdříve vypovědět.

Ze zápisu č.11/2012 Budeme jednat o nové smlouvě na staré prostory.

Ze zápisu č.12/2012 Trvá, začneme urgovat po novém roce.

Ze zápisu č.1/2013 Jednání s Jančou proběhlo, Golborox dá dohromady smlouvy a pošle je Orvellovi

Ze zápisu č.2/2013 Golborox je nemocen, nedostavil se na jednání.

Ze zápisu č.3/2013 Golborox se snaží spojit s p.Jančou. Trvá.

Ze zápisu č.4/2013 Golborox se snaží stále spojit.

Ze zápisu č.5/2013 Urgence mailem nezabrala, Golborox jim zavolá

Ze zápisu č.6/2013 Zbytek Rady do konce týdne pošle vyjádření k návrhům smluv, které zaslal Golborox

Ze zápisu č.7/2013 Golborox pošle p. Jančovi návrhy smluv, pokud budou ze strany p. Janči připomínky, tak Rada zmocňuje Matěje a Golboroxe, k jednání o změnách a podpisu smlouvy

  • Hlasování 5:0:0 (PRO/PROTI/ZDRŽEL SE)

SCHVÁLENO

Ze zápisu č.8/2013 Sepsána dohoda o ukončení nájmu k 30.9.2013. Od 1.10.2013 podepsána nová smlouva na dobu neurčitou. Vícenáklady (doplatek nájmu 2013, závazek ze Smlouvy o umístění, závazek na zřízení bočního vchodu, ...) padá do akce Nájem a Energie 2013, která se bdue muset o tyto náklady navýšit.

Ze zápisu č.9/2013 Golborox pošle do úterka návrh "Ukončení původní smlouvy na střechu." Dale zaurguje přístup k bočnímu vchodu.

Ze zápisu č.10/2013 Ukončení původní smlouvy na střechu bylo podepsáno a předáno zpět CMC. Golborox zaurgoval přístup do klubovny bočním vchodem.

Golborox zítra napíše do CMC, a znovu zaurguje. Matěj do konce Ledna zajistí vnitřní vedení v CMC.


Helpdesk

Pár detailů a nástin postupu pro poptávku.

- Deskservis má momentálně pracovní dobu od 6 do 22. - Fima NEWPS má certifikaci na zacházení s osobními údaji - jsou schopni pomoci s implementací monitorovacích systémů

Další postup:

Musíme jim napsat co chceme. To by mělo vypadat asi takto:

- požadavky na identifikaci závady hlášené členem - požavky na reakční dobu u výpadku zařízení (minuty) - požadavky na způsob informování

Ze zápisu č.5/2013 Zřizení help desku bylo probráno s podporou, která souhlasí. napíšeme členům, zda souhlasí s předáním "osobních údajů", abychom nemuseli měnit stanovy. Vlasten dá dohromady formulaci dopisu, který členům odešleme, Orvell pak zpracuje novou přihlášku. Předáme požadavek KI, jak moc chtějí být informování o výpadcích po zavedení helpdesku. Přístup helpdesku do databáze pořešíme s Chmelou. (Buď Jert, nebo role s omezenými právy v Netadminu.)

Ze zápisu č.6/2013 Samson udělá poptávku, do konce prázdnin a podle toho se zařídíme.

Ze zápisu č.7/2013 Do konce příštího týdne Samson odešle poptávku

Ze zápisu č.8/2013 Došla nám nabídka, Upřesníme podmínky a Samson zjistí co je reporting, a dále dohodne schůzku s firmou. Matěj zkusí najít podobnou službu.

Ze zápisu č.9/2013 Matěj s Golboroxem se spojí s klukama z Electroshopu, a zkusí s nimi dohodnout zajištění Helpdesku. Do 14 dnů předají kompletní nabídku spolupráce s Electroshopem.

Ze zápisu č.10/2013 Ve středu má Matěj s Golboroxem sezení s Electroshopem, pak dají vědět výsledky z jednání.

Samson poptá u Helpdesku variantu od 8:00 - 20:00. Kužel se poradí s právníkem ohledně přístupu k osobním údajům ze strany helpdesku. V souvislosti se zavedením Helpdesku provedeme revizi smlouvy s Podporou.


Smlouva O2

Rada úkoluje Samsona, aby zajistil opis smlouvy od O2. O2 nám tehdy původní smlouvu nevrátilo, když jim byla zaslaná k podepsání.

  • Hlasování 4:0:0 (PRO/PROTI/ZDRŽEL SE)

Ze zápisu č.8/2013 Samson zajistí opis smlouvy.

Ze zápisu č.9/2013 Smlouva byla u O2 dohledána. Zašlou nám jí podepsanou. Dále nám byl od O2 zaslán k vyplnění dokument s kontakty na zástupce z czely. Samson dokument vyplní a zašle do O2

Ze zápisu č.10/2013 Dokument byl odeslán, smlouva zatím nedorazila. Samson zaurguje

Smlouva stále nedorazila, Samson zaurguje.


Úprava fóra

Ze zápisu č.8/2013 Mitch přepracuje forum. Převede staré forum do nového, tvrdí že zvládne sám. Rozchodí v PHBB3. V případě rozchození fóra dostane dvouletý příspěvek- Samson zhodnotí stav a sepíše strukturu vláken. Až bude hotovo vyselektujeme forum.

Ze zápisu č.9/2013 Trvá. Samson zaúkoluje Mitche ohledně vytvoření registrace pro hosty "pouze do fora".

Ze zápisu č.10/2013 Mitch má hotovo, teď je třeba stopnout starý forum, spustit skript a přesunout do nového fora.

Majkl pošle odkaz na nové forum, databázi od Mitche už nahrál. Majkl potřebuje od Chmely přístupy. Samson a Majkl si sedne s Mitchem, a dohodne s nim jak nové fórum rozběhat.


Vyúčtování Czela.fest

Nepodařilo se mi získat přehled o tom kdo utratil kolik peněz a za co, tedy tato akce není zaúčtována, takže zatím to je jako poskytnutá záloha. Zpětné zápisy již nejsou možné, tedy co se nezapíše do konce roku, přechází do účetnictví dalšího roku.

Daniel

Ze zápisu č.9/2013 Kjegel pošle tabulku s platbama, aby mohlo být vyřešeno vrácení zbytku zálohy vybrané na czela.fest. Kjegel zkusí poptat prostory pro další ročník czelafestu.

Ze zápisu č.10/2013 Kužel nedorazil, trvá

Kužel tabulku s platbama Danovi odeslal.


ČTÚ Přístup

Dobrý den,

navazuji na níže uvedenou odpověď. ČTÚ obdržel Žádost o zpřístupnění aplikace ESD II. V databázi vidím jednoho uživatele David Tenčl (login czela; email rada@czela.net) pod subjektem czela.net o.s. V obdržené žádosti je ale uveden uživatel Vlastimil Procházka (kromě toho lze vypozorovat, že údaje pana Procházky byly vloženy do žádosti až po jejím vygenerování). Účet pro pana Procházku nebyl v systému vytvořen. Aktivovat tak mohu pouze účet czela s e-mailovou adresou rada@czela.net. Můžu poprosit o vyjasnění? Děkuji za odpověď.

S pozdravem,

Lukáš Pravda

Ze zápisu č.9/2013 Golborox napíše Vlastenovi ať se spojí s p. Pravdou, ohledně převedení již vytvořené registrace z Dana na Vlastu. Kdyžtak založíme novou registraci

Ze zápisu č.10/2013 Vlasten se spojí s Danem a dohodne se s ním o co se jedná. Pokud se jedná o technické věci, měl by to být někdo z KI.

Přístup do portálu máme. KI a´t si vybere pověřence, který bude spoje do portálu zadávat.


Přístup do 1584

Ahoj radni,

tak karany nam zase uz hezky bezi, po 38h peripetii s klicema. Docela me ale nasral duvod proc to nebezelo a myslim si ze ho ani zverejnit nemuzu.

Nase zarizeni jehoz napajeni je umitene v zavrene vytahove budce bylo vytazeno ze zasuvky!

Nechci hledat vinika ani jak se to mohlo stat (nejspis nepozornosti), ale chtel bych tomu predejit kopii klicu a upravou elektriky/kabelaze. Co vy na to?

H.

Ze zápisu č.9/2013 Samson se spojí se Satahem a zjistí s kým komunikoval v 1584. Technické věci zabezpečení vypojení antén předáváme na KI.

Ze zápisu č.10/2013 Samson se spojí s p. Fridrichem a zkusí zajistit přístup

Trvá


Nový občanský zákoník 2014

chtělo by to se začít koukat na nový občanský zákoník - musíme změnit stanovy atd... Whisky o tom vždycky mluvil, tak nám snad poví víc.

Matěj

Ze zápisu č.10/2013 Už řešíme s Falconem

Falcon se nabídl, že novelizuje stanovy i všechny interní řády dle nového občanského zákoníku. Chce za to jeden roční členský příspěvek.

Limit: 4200

Šef akce: Orvell

  • Hlasování: 5:0:0 (PRO/PROTI/ZDRŽEL SE)

SCHVÁLENO, ZAPSÁNO


NOVÉ


Toner do tiskárny

Šéf akce: Orvell

Limit: 1500,-

  • Hlasování: 5:0:0 (PRO/PROTI/ZDRŽEL SE)

SCHVÁLENO, ZAPSÁNO


NFX

Rada zmocňuje Matěje k zastupování czela.netu na VH NFX dne 24 a 25.1. 2014

  • Hlasování: 5:0:0 (PRO/PROTI/ZDRŽEL SE)

SCHVÁLENO. Plná moc k zastupování sdružení Matějem na NFX byla Radou podepsána a předána Matějovi.


akce pípa

je potřeba koupit kompresor do pípy...

aktuální limit akce: 2000kČ

Zatím stál materiál cca: 800Kč Kompresor stojí: 2500Kč nějaká práce cca do:1200Kč


žádám o navýšení o 2500Kč na limit akce: 4500Kč Matěj

  • Hlasování: 5:0:0 (PRO/PROTI/ZDRŽEL SE)

SCHVÁLENO, NAVÝŠENO


Rezignace Whiskyho

Whisky na této Radě podal ústně rezignaci na funkci Radního ke konci Ledna. Radu tuto rezignaci bere na vědomí.

Registrace na UOOU

Rada úkoluje Orvella, aby poptal registraci u úřadu pro ochranu osobních údajů.


Schváleno po webu

- Oprava pípy (id akce 1403) Hlasování: 5:0:0 (PRO/PROTI/ZDRŽEL SE)


- Příští Radu svolává a vede Vlasten

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Nástroje