Rada 3/2020

Z Czela.net
Přejít na: navigace, hledání

Zápis jednání Rady č.3/2020 spolku czela.net, sídlem Komenského 1645, 250 88 Čelákovice, konané dne 23.02.2020 od 17:00 v klubovně spolku. radu vede Dominik

 • Členi Rady: Dominik, Effe, Kužel, Matěj
 • Návštěva: Hook

Obsah

Schváleno

PHP Vašek Telefon

Vašek by si rád za PHP pořídil telefon.

 • Typ akce: PHP- čerpání
 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO ZAPSÁNO
 • Rozpočet: 8000 Kč
 • Šéf Akce: Matěj

Změny členů 2/2020

Rada schvaluje následující změny v seznamu členů:

Přihlášení: Ludvika Kolbová 7942 Adam Richter 7944 Petr Kuchař 7943 Ruslan Shybivskyy 7945 Eva Srncová 7949 Filip Hrobař 7947 Constantin Zubcov 7948 Kristýna Hronová 7951 Jan Just 7950 Ilona Bělochová 7952 Jaroslav Neuvirt 7953 Marcela Kolerusová 7946 Zdeněk Řádek 7954 Vít Lebeda 7956 Andrea Pánková 7955 Alena Skládalová 7957 Jaroslav Pondělíček 7958

Odhlášení: Antonín Kofroň 7344 Anna Wertheimová 7698

Obnovení: Jana Langová 7747

Pozastavení: Romana Šídlová 7822 Fisher International 7044 Zdeněk Hlaváček 7471

 • Typ akce: chod sdružení
 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO
 • Šéf Akce: Asistentka

Nová skříň na šanony

Nová skříň do rohu, kde je teď popelník (C37000):

https://www.kovona.com/web-galerie-soubory/downloads/katalog/KOVONA_katalogovy%20list-A4_Spisove%20skrine_strana04%202019.jpg

https://www.kovona.com/shop.php?akce=pol&odd=vyh&text=c37000&id=319

Měřil jsme to, měla by se tam vejít. Po instalaci, do ní přesuneme (a protřídíme) obsah staré skříně. Tu následně zrušíme a dáme místo ní regál, který je teď v tom rohu. Podle zbývající kapacity nové skříně (která je větší než ta stará) se rozhodne o případné koupi další skříně do herny, nebo jinam.

 • Typ akce: chod sdružení
 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO ZAPSÁNO
 • Rozpočet: 10000 Kč
 • Šéf Akce: Asistentka

Žranice 2020

Žranice 2020, která se bude tradičně konat U Kubelků, ale netradičně ve velkém sále. Akce bude zpestřena akordeonem. Předpokládaná účast 160 lidí.

Jméno akce: Žranice 2020 Limit akce: 25000 Kč Šéf akce: Efffe

 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO ZAPSÁNO
 • Rozpočet: 25000 Kč
 • Šéf Akce: Efffe

Matej PHP

Ahoj, chtle ybch si za php koupit par routeru a sluchatka skrze bluetooth

 • Typ akce: PHP- čerpání
 • Hlasování: 3:0:1
  • SCHVÁLENO ZAPSÁNO
 • Rozpočet: 10000 Kč
 • Šéf Akce: Matěj

Kamera do auta

Chceme koupit novou kameru do auta, ta původní je už v podstatě nepoužitelná.

 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO ZAPSÁNO
 • Rozpočet: 3000 Kč
 • Šéf Akce: Efffe

Běží

Revize smluv o nájmech a energiích

Effe dodělal tabulku, viz příloha.

Správa webu - WP

? kdo udržuje / umí udržovat / bude udržovat web czely na WP dotaz na KI

Zápis z VH 14.12.2019 - public?

Nůžkový stan 3x9

Máme rozbitý stan - Vojta nám slíbil, že ho opraví. Jaký je stav???

 • Typ akce: chod sdružení
 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO
 • Rozpočet: 4000 Kč
 • Šéf Akce: Asistentka

nový mailist fakturace

S Damanem jsme se bavili, že bychom všechny fakturace pro přehled přehodili do konference fakturace@czela.net - potom bude jasný, co se má naskenovat do flexibee, ten se to sbírá po všech mailistech a je v tom bordel

 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO

Předávání účetnictví

řešitel: Effe

Vrtiškovi - ukončeno Filip zjistí zda zájem firmy, která byla oslovena, stále trvá. Předpokládaná odměna 2 000,- Kč/měsíc

Z minula: Filip nekontaktoval, deadline do konce příštího týdne.

Filip kontaktoval, čekáme na vyjádření účetní firmy. Pokud se do 14 dní neozvou, budeme shánět jinou firmu

 • Typ akce: účetnictví, pojištění

Termíny nesíťových akcí 2020 + jejich zabezpečení/organizace

předkládá: Kužel

Akce

- czela.žranice 22.2.2020 - konání je nejisté. - czela.čáry 30.4.2020 - czela.fest + NFX 13.6.2020 - czela.kejta 12.9.2020??? - czela.vánoční 12.12.2020

Řád používání vozidla

Samson posílá k projednání pozměněný řád používání vozidla, viz příloha. Zde pak odkaz na soubor, kde jsou vidět jím provedené změny: https://docs.google.com/document/d/1JIIkvmSZdTTr97Kt-WLn5e1anLUGjtifgzXaIDHp6Wg/edit?ts=5df8cd1d#heading=h.n80p9ds23hns

Pravidla pro PHP

Daman: rad bych pozadal o zahajeni diskuze o zmene vyse PHP. Navrhuji misto 100Kc priznavat 200Kc.

Nevim, jaky na to mate jednotlive a v souhrnu nazor, jestli se vam to spise zamlouva nebo spise nezamlouva anebo jestli je potreba zvazit ruzne argumenty a protiargumenty.

Ja o tom uvazuji ve dvou rovinach. A vcera pri sbijeni v Mochove mi to stale srotovalo v hlave.

1. objektivni rovina - nuzky mezi platbami mimo spolek a uvnitr spolku jsou uz rozevrene prilis. Na KI jsem na to upozornoval, geodetovi bez mrknuti oka dame za cca 4 dny prace 70.000, clenovi dame za pul dne vykopu 500Kc, tedy extrapolovane za 4 dny 8.000. Ano, muzeme diskutovat, ze geodetovi platime vicemene za to, ze ma kulate razitko, ktere do vykopu nepotrebujeme. Ano, to chapu. Ale i tak je ten zlomek pro me za carou.
2. subjektivni rovna - typicky u manualne narocnych praci, jako vcera ty vykopy si sice zaevidujes pul dne prace, ale v realu se z toho sbiras cely vikend, kdy ti pak stoji prace doma na vlastnim.
Doufam, ze jsem neuderil na nejakou citlivou strunu, nechci rozpoutat jakykoli hejt. Az budete mit Radu, dejte to prosim do programu a pobavte se o tom.

Matěj: V první řadě jsou zde snahy některých aktivních dostat PHP za cokoliv (paradoxně za věci které ze sítí absolutně nesouvisí). Tedy je to asi aktuální téma.

Je pravda, že rada aktuálně za administrativní marast nasadila cenovku 120Kč/hod (kdybych se mýlil, tak mě kolegové opraví).

Teď k tvým poznámkám:

1.) Tady si myslím, že se můžeme rozčilovat jen na to, že jsme si blbě vybrali povolání, protože prostě PHP nemůžu a vlastně ani nechci srovnávat ze službou dodanou např. od právníka. Protože to i kdybychom aktuálně navýšili PHP na 200Kč/hod, tak za chvilku znovu vyvstane otázka navýšení, protože v tvých očích týpek co dělá zaměření strávil 4 dny práce tím, že nám dělal zaměření a jsme budeme v kruhu (pro info, on ten GP pro katastr trvá daleko déle a předpokládám, že část těch peněz spapá i KN...). Takže bych tento argument moc nepoužíval, protože mi nepřijde vedení správným směrem - to je totiž na diskusi o zaměřování a nikoliv o PHP.

2.) Tohle mi vrtá hlavou teda dost. Asi yb se to dalo rozdělit:

2.1.) akce nesíťové: zde jsem nad tím párkrát mluvil s Kuželem, že já jsem PHP nikdy nedával, ale na druhou stranu by to krom radost z činnosti nějakou drobnější odměnu lidé dostávat měli. Ale zase bych to rozdělil do 3 rovin které vnímám)
2.1.1) šéfování akce: tj. samotná příprava, defacto každá větší akce aby nějak vypadala, tak je potřeba aby se jí někdo věnoval dopředu a je to dle charakteru, např kýta minulý rok mi 14 dní před akcí sebrala každý den kousek času a ten se zvětšoval s blížící se akcí. Např czela.fest se musí řešit dlouho dopředu, což si nebere toliko času, ale jak se akce blíží, tak sežere třeba 2 dny fulltime. Zde by klidně mohla být paušální odměna dle náročnosti akce. 

2.1.2.) práce během akce: tady vnímám trochu jako samozřejmost, že pokud se někdo přijde najíst a pobavit se, tak pro tu akci něco udělá, druhá strana mince je např Bendlák, Petr Neděla, co minulou kejtu celou odmakal ia ti si něco zaslouží. Otázka je co, či kolik. Já bych byl pro trochu PHP a czela.netí trička a půllitry či jiný byžu. 2.1.3.) úklid po akci, nejhorší část nesítovek, měla by se řádně ohodnotit.

2.2.) síťové akce: 2.2.1.) kopu si domů optiku: tady je to primárně o tom, že těmto lidem by mělo být odměnou hlavně připojení do sítě, tedy zde bych jim nechal 100Kč/hod + veškerý HW pro připojení k nám do sítě. 2.2.2.) pomáhám spolku a lidem z 2.2.1) zde chápu navýšení na 200Kč/hod, protože tihle lidé optiku již mají a hlavně svojí práci můžou věnovat jinde, něčemu jinému a za peníze. Otázka je, jestli tohle by nám již nepřivedlo již nějaké brigádníky. Protože to už zase tak malá částka není.

Slevy z nájmů

Musíme zkontrolovat slevy z nájmů, hlavně u novách AP, psal mě Filip a tam ji nemá zapsanou.

 • Šéf Akce: Efffe

Čekáme

NFX a czela.fest čelákovice 2020 13.6.

- poptat Najmana -

Pravidla pro PHP

Předkládá Daman: Jestli bude skutečně společné sezení KI a Rady, rád bych nakousl pravidla pro dávání PHP. Vypadá to tak, že v budovatelských nebo síťových akcích se vyplácejí PHP od hodiny a v nesíťových se vyplácejí odhadem-dohodou. Pojďme diskutovat, jak to sjednotit, aby to bylo spravedlivé na obě strany.

Proběhla diskuze - kde lze určit hodiny tak PHP dle hodin. Kdo to možné není je potřeba to odhadnout. Určování není závislé na typu akce.

Ze zápisu č. 10/2018: Nebyli jsme komplet, takže jsme diskusi odložili, stejně by se to příště probíralo znovu.

Sejde se Rada s KI společně. Návrh termínu 26.05.2019

Přesunuto do zamražených bodů - máme urgentnější věci k řešení.

Změny stanov a interních předpisů

Měl jsem návrh změn připravený na VH, ale psal jsem to na poslední chvíli a diskutovalo by se o tom poprvé až na VH, navíc bychom na VH byli asi až do rána, takže jsem návrh stáhnul. Chce to ale včas připravit na příští VH – padl návrh udělat příští VH před czela.festem a mít tam jenom tu změnu předpisů. Moje návrhy změn (tady jen v bodech, navržené úpravy pak rozešlu):

Upravit terminologii do souladu s novým občanským zákoníkem. Např. to, co mi teď nazýváme Valná hromada, nazývá občanský zákoník členská základna (ČZ). Z právního hlediska to nevadí, že používáme jiný termín, ale je to trochu nepraktické, protože si to pak člověk musí pořád překládat, že když se v zákoně píše o členské základně, týká se to naší VH. A pro lidi, kteří se v právu vůbec neorientují, to může být i matoucí. Opravit věci, které jsou v rozporu se zákonem, a vyhodit věci, které jsou k zákonu duplicitní (tj. např. ve Stanovách máme to samé, co říká zákon). Špatně máme např. předsedajícího schůze (podle zákona rada určí toho, kdo schůzi zahájí a navrhne předsedajícího, ale o předsedajícím pak členská základna hlasuje – my to máme tak, že rada předsedajícího určuje a VH už o něm nehlasuje, což by bylo v rozporu se zákonem). Zkrátit lhůtu, ve které je nutné informovat o jednání ČZ, na 15 dní. Zákon říká, že pokud není určeno jinak, je to 30 dní, ale stanovy mohou určit kratší lhůtu. Těch 30 dní je nepraktické, už jsme kvůli tomu museli posunout VH na nevhodný termín, protože ten vhodný bychom už nestihli. Neznamená to, že bychom pozvánku nemohli poslat s větším předstihem, ale kdybychom jí poslali třeba jen 28 dní předem, pořád bychom byli v limitu. Svolávání schůze ČZ upravit z „jednou ročně s dvouměsíční přesahem“ na „jednou za rok“ (je to tak v zákoně a lépe to řeší ten „přesah“) Explicitně uvést, že náhradní zasedání ČZ může být svoláno spolu s pozvánkou na řádné zasedání ČZ a na stejný den. Ve stanovách uvést, že způsob komunikace se členy určí organizační řád, a v něm uvést, že pro komunikaci se členy se používá výhradně e-mail (tj. pro svolávání ČZ, informování o nezaplaceném příspěvku, o hrozbě vyloučení apod.). Oddělit ukončení členství (rozhodnutím rady nebo ČZ) a zánik členství (úmrtí, zánik právnické osoby). Ve stanovách uvést potřebná explicitní zmocnění pro finanční řád, organizační řád, případně řády vydané radou. Stanovy mají vyšší právní platnost a jiné řády by neměly upravovat věci, které řeší stanovy, aniž by k tomu měly ze stanov zmocnění. Ve stanovách uvést, že organizační řád určí náležitosti a formu přihlášky, odhlášky, žádosti o pozastavení a obnovení členství, případně další žádosti směrované na radu. A v organizačním řádu uvést, že se k tomu používá elektronický systém spolku. Jde o to, aby člen nebo zájemce o členství ty údaje zadával do formuláře na webové stránce, který vygeneruje příslušné PDF. Údaje tím pádem budeme mít už elektronicky a nebude nutné je přepisovat z papírových přihlášek apod. Výši členského příspěvku přesunout do finančního řádu, upravit schvalování příspěvků hrazených prací radou, stanovit pořadí čerpání příspěvků (nejprve hrazené prací, pak finanční), stanovit možnost vrácení přeplatků při skončení členství. Umožnit platbu příspěvků inkasem z účtu (Fio banka to umožňuje zautomatizovat, prostě jen automat nasype příkazy k inkasu do banky a strážce pokladu je podepíše). Poplatek se platí v plné výši i v případě, kdy je dotyčný nepozastaveným členem jen část měsíce. Pokud je celý měsíc pozastavený, neplatí žádný poplatek. Úroky z přeplatků a nedoplatků – žádné; úroky placené bankou z přeplatků uložených na bankovních účtech spolku jsou příjmem spolku. Do finančního řádu zakotvit rozpočet KI. Do finančního řádu zakotvit, že na začátku roku, kdy není schválen rozpočet na aktuální rok, se postupuje přiměřeně podle loňského rozpočtu. Finanční řád – přidat radě pravomoc přiznat určité roli automatický nárok na slevu z příspěvku (resp. příspěvek hrazený prací). Tj. rada by např.schválila, že člen KI má nárok na slevu, a tím pádem by slevu automaticky dostal každý člen KI a nemusela by o tom rada hlasovat znovu každý čtvrtrok. Upřesnit pravidla pro pozastavené členy – neplatí členský příspěvek, mohou či nemohou hlasovat na ČZ? Pravomoc vyloučit členy pro neplacení příspěvků dát radě. Dnes máme v jednom z řádů možnost, že po obeslání může být členství ukončeno automaticky, pokud nezareagují v dané lhůtě – ale tuhle možnost nevyužíváme. Vylučování rozhodnutím rady by mohl být dobrý kompromis, aby to nemusela pokaždé řešit ČZ. Sloučit jednací a organizační řád, řeší podobné věci a jejich obsah se dnes různě překrývá, navíc ještě opakují to, co už je ve stanovách nebo v zákoně. Zrušit jmenovité hlasování na radě, KI a KK, které stejně neděláme, umožnit i hlasování bez počítání hlasů (když je evidentně většina pro nebo proti, prostě se zapíše výsledek hlasování a nemusí se dopočítávat, kolik hlasů to přesně bylo; pokud by měl kdokoli pochybnosti, dá námitku a bude se hlasovat znovu s tím, že se hlasy přesně spočítají). Zakotvit v organizačním řádu elektronické hlasování. Délku mandátů přenést ze stanov do organizačního řádu a upravit jí tak, že je to 3 roky + doba do nejbližší VH, nejvíce však 3 měsíce. Aby se nestávalo, jako už se stalo dříve, že měsíc před schůzí ČZ vyprší mandát většině členů KI (nebo dokonce rady) a paralyzuje to chod spolku. Upřesnit rezignace – že je rezignace platná okamžikem doručení nebo pozdějším okamžikem určeným v rezignaci. Rezignace ze všech orgánů i komisí doručovat radě, která je zodpovědná za chod sdružení a musí to řešit, rada o tom bezodkladně informuje dotčený orgán/komisi. V případě rezignace, pokud by počet členů orgánu/komise člen pod minimální počet, umožnit radě kooptovat nového člena do příštího zasedání ČZ, nejdéle však na dobu původního mandátu. Zrušit požadavek na lichý počet členů rady (případně KI nebo KK, pokud to tam je) – rozhodující při hlasování je stejně počet přítomných, který může být a často je sudý. Požadavek na lichý počet členů nás akorát omezuje, protože musíme členy rady přibírat nebo zmenšovat po dvou. Přitom každý jeden člen rady navíc je přínosem. Upravit zveřejňování zápisů – zápisy budou členům zpřístupňované elektronicky. Tj. nemusí být zveřejněné i pro nečleny (dnes je zveřejňovat nemusíme, ale děláme to), a zároveň zrušit možnost nahlížení do zápisů v sídle spolku. Tím pádem bychom zápisy vůbec neřešili papírově, jenom elektronicky. Vyřešit zprávu o hospodaření × účetní závěrka – podle stanov rada předkládá VH zprávu o hospodaření, vedle toho ale ještě rada schvaluje účetní závěrku. Podle stanov KK alespoň jednou ročně provádí revizi účetnictví, neměla by průběžné kontrolní zprávy o fungování spolku vydávat častěji, třeba jednou za čtvrt roku? Předkladatel: Filip

odloženo na příště

merche czela.net

- trika - půllitry - ručníky - deky - a další

košík.cz/itesco

Dominik zjistí nákupy skrze výše uvedené eshopy - jestl ije možná okamžitá patba, abychom nemuseli zařizovat platebni kartu.

Makro karta

Effe zařídí Makro kartu pro czela.net

APi sledovanitv <=>czela

automatická kontrola nečlenů, co koukají na sledovanitv. + následný report.

 • Typ akce: chod sdružení
 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO
 • Rozpočet: 5000 Kč
 • Šéf Akce: Matěj

Správce auta 1 čtvrtletí 2020

Schvalujeme 1050Kč PHP Petru Hájkovi - správce auta

 • Typ akce: slevy na PHP
 • Hlasování: 3:0:1
  • SCHVÁLENO
 • Rozpočet: 1050 Kč
 • Šéf Akce: Matěj

Hotovo

Samson a jeho odpracování dluhu.

Ahoj kluci,

jelikož mám dluh na PHP tak bych ho potřeboval nějak odpracovat. Jak jsem již dříve nabízel a v podstatě to od té doby dělám, tak mohu doplňovat zásoby před KI a radou. Zabere to cca 2 hodiny měsíčně.

O tomto víkendu před KI jsem :


- doplnil zásoby píva + něco na zub

- vyhodil z lednice tu kost od kejty:-) a, plesnivou pomazánku, pak tam byl plechový talíř se zaschlými zbytky. Všechno jsem to poumýval a uklidi kychyňku. I tak tam něco smrdí (asi ty sudy.)

- Když jsem šel na záchod tak to umyvadlo bylo pěkně zasr... tak jsem ho vydrbal. Při tý přiležitosti jsem koukal na ty toaleťáky na zemi a jelikož mi doma zbyla polička, tak jsem ji tam přidělal a pak vytřel .

- Přeházel jsem nějaké věci do těch nových plastových beden.

- Mladej když šel bubnovat, tak vyluxoval hernu.

Eva chodí uklízet nebo jak to funguje ? Pokud ne , tak když už budu zásobovat, tak můžu udržovat pořádek v kuchyňce a herně. Do klubovny se míchat nechci, tam je to složitý :-)

Tento víkend jsem tím strávil cca 5 hodin. Pokud v tom nevidíte problém, tak bych rád tímto požádal a přidělení PHP v tomto rozsahu. Jak to bude fungovat dál se můžeme domluvit na nějaké další radě.

Díkes

 • Typ akce: chod sdružení
 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO
 • Rozpočet: 500 Kč
 • Šéf Akce: Matěj

Vánoční párty

14.12.2019 bude Vánoční párty

program: Turnaj v kulečníku: vede Chmela Turnaj ve fife: vede Matej

Chceme šunku - ve stojánku.

Na VH chceme pouze pomazánky.

 • Typ akce: akce a párty
 • Hlasování: 3:0:1
  • SCHVÁLENO
 • Rozpočet: 21000 Kč
 • Šéf Akce: Matěj

NFX - Plzen 2020

Doprava 1300Kč občerstvení240Kč očerstvení: 769Kč

 • Typ akce: chod sdružení
 • Hlasování: 3:0:1
  • SCHVÁLENO
 • Rozpočet: 2500 Kč
 • Šéf Akce: Matěj

Záchod CMC

položení dlažby + obkladu a následná výmalba.

 • Typ akce: nájem a energie
 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO
 • Rozpočet: 15000 Kč
 • Šéf Akce: Matěj

PHP - Kjegel NTB

Žádám o schválení zapůjčení NTB pro testovací účely.

 • Hlasování: 3:0:1
  • SCHVÁLENO
 • Rozpočet: 12000 Kč
 • Šéf Akce: Asistentka

Silniční daň

Rada pověřuje Matěje Cyrína k podpisu přiznání silniční daně za spolkové vozidlo pro rok 2019.

 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO
 • Šéf Akce: Matěj

Výpisy z banky (občas chybí a nevím jak na to přijít)

školení "sledovanitv" | 27.2.2020

Kdo s námi chce jet na akci sledovanitv 27. 2. 2020 v Hotel Zámek Valeč.

zatím je zájem od lidí: Pavel Šimon Vlasten, Effe, Daman, chmela - zeptá se ženy. Kůťa - zeptá ženy Dominik Vondráček Další???

 • Typ akce: chod sdružení
 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO
 • Rozpočet: 17000 Kč
 • Šéf Akce: Matěj

akce a termín VH 2020

návrh Rady: so 18.4.2020

 • Typ akce: akce a párty
 • Hlasování: 4:0:0
  • SCHVÁLENO
 • Rozpočet: 10000 Kč
 • Šéf Akce: Asistentka

Archiv

Program VH + pozvánka

Navržený program valné hromady:

  1. Volba zapisovatele, ověřovatele a skrutátora
  2. Schválení programu
  3. Změny ve složení orgánů sdružení
    3.1 Rada
    3.2 KI 
    3.3 Kontrolní komise
  4. Změny v právních dokumentech spolku
    4.1 Změna Stanov
    4.2 Změna jednacího řádu
    4.3 Změna finančního řádu
    4.4 Změna organizačního řádu
  5. Diskuse
 • Hlasování: 5:0:0
  • SCHVÁLENO

Podpora

Revize smlouvy s podporou.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Nástroje