Rada 6/2011

Z Czela.net
Přejít na: navigace, hledání

Zápis z jednání rady č. 6/2011 občanského sdružení czela.net o.s. sídlem Komenského 1645, 25088 Čelákovice konané 1.5.2011 od 19:00 v klubovně Vede: Jan Hataš (Naj.Satah)

Zapisuje: Pavel Mikula (Orvell)

Přítomni:

Matěj Cyrín (mCyrin)

Petr Hájek (Samson)

Jan Hataš (Naj.Satah)

Z MINULA

Obsah

Pozvání účetní a asistenta k diskuzi

Ze zápisu č.3/2011 Na sezení Rady byl pozván pouze Chmela. Byl s ním projednávan současný účetní koloběh dokladů v Netadminu. Na základě diskuze, byly Chmelovi dány k řešení následující úkoly k úpravě problémů v Netadminu

- řešení promofaktur

- řešení odpisu PHP

- řešení překročení limitu akce

TRVÁ

Ze zápisu č.4/2011 Není žádný nový postup. TRVÁ

Ze zápisu č.5/2011 Dan poslal nabídku na revizi učetnictví od roku 2007 – 2010. Požaduje 10 000 za jeden účetní rok. Plus 30 000,- na případné vícenáklady. Dále by pak byl ochoten spravovat účetnictví od roku 2011 za 7000,- měsíčně

  • Hlasování (3:0:0) PRO/PROTI/ZDRŹEL SE

Souhlasíme s Danovou nabídkou, na opravu účetnictví za předešlé roky. Do doby než bude provedena úprava předešlích roku, nebudeme hledat novou účetní.

Dan měl jinou práci, takže se nemohl věnovat účetnictví. Trvá

Spolupráce s Městem

Ahoj rado,

bude Vás kontaktovat pan Iglo kvůli rozvojovému plánu Čelákovic. Zřejmě bude chtít aby se na to czela.net podílel.

Milda

Ze zápisu č.3/2011 Zatím nás p.Iglo nekontaktoval. Až se ozve, domluvíme si s ním schůzku a vyslechneme jeho prosbu.

TRVÁ

Ze zápisu č.4/2011 p.Iglo nás těsně před radou emailem kontaktoval o možné spolupráci. Jedná se o to, že by czela měla zástupce v komisi, která se zabývá budoucím rozvojem města. Radě se spolupráce s rozvojovou komisí líbí, a souhlasí s tím, abychom tam měli zástupce. Zástupce za czelu zatím nebyl zvolen, bude projednano.

  • Hlasování (3:0:0) PRO/PROTI/ZDRŹEL SE

SCHVÁLENO

Ze zápisu č.5/2011 Matěj dostane plnou moc k zastupování Czely v rozvojové komisi města.

  • Hlasování (2:0:1) PRO/PROTI/ZDRŹEL SE

mCyrín se zdržel

SCHVÁLENO

Informujeme mailem pana Starostu, že za Czelu byl do skupiny MA21 zmocněn Matěj. Dále ho požádáme o zaslání harmonogramu sezení skupiny.

Paušál Vodafone

Jelikož dle Honya skoro vůbec nevyužíváme 3 SIMky od Vodafone a zbytečně platíme nejen za paušál, ale i za aktivaci zablokovaných SIMek, jelikož faktury prostě nechoději, navrhuji tento paušál zrušit.

Ze zápisu č.4/2011 Úkolujeme Orvella ať zjistí podmínky fakturace paušálů, aby nedocházelo k zablokování SIMkaret a následným poplatkům za aktivaci.

Ze zápisu č.5/2011 Samson zařídil papír na zařízení hesla do Samoobsluhy Vodafone. Po přístupu do samoobsluhy bude přehled o fakturaci, takže není nutno rušit paušály.

Žádost byla odeslána. Vodafone předal požadavek do vyšších míst. Čekáme na vyjádření

Smlouva CMC

Příští rok nám končí smlouva v klubovně CMC, chtělo by to dohodnout další prodloužení oproti investicím do klubovny.

Ze zápisu č.4/2011 Orvell zkontroluje dobu platnosti smlouvy, na příštím sezení Rady navrhneme možnosti investic a spolupráce s CMC, abychom bez problémů fungovali dole v klubovně, i nahoře na střeše.

Ze zápisu č.5/2011 Budeme jednat o prodloužení slouvy, s tím že se zavážeme investovat dalších 50k do klubovny (Voda. Okna, klimatizace)

Ředitel CMC byl v zahraničí, nebylo možno ho zkontaktovat. Zkontaktujeme ho, abychom věděli jestli se bude něco měnit ve vedení společnosti do budoucna. Dále Uděláme grafický návrh cedulí a směrovek, které umístíme před vstupní dveře a uvnitř budovy. Grafický návrh pořešíme po mailu, výrobu zajistí Matěj z peněz na udržbu klubovny

Podpora

Náhradní valná hromada dne 19.3.2011 schválila záměr zřízení podpory a uložila radě, aby přednostně podporu zajistila interně, a v případě neúspěchu do konce června buď založila servisní organizaci 100% vlastněnou czela.netem nebo vypsala výběrové řízení na externí dlouhodobou podporu.

Ze zápisu č.5/2011 Rada se sejde příští týden k projednání tohoto bodu

Pozveme Kovaka na jednání o podpoře. Termín k jednání 8.5.2011. Časově 10-12 nebo 19 a více. Orvell napíše Kovákovi mail.

Vrácení vstupního poplatku

VH úkoluje Radu, aby do příští VH zjistila možnosti zrušení vstupního poplatku pro nové členy, za předpokladu, že se nebude muset vracet poplatek stávajícím členům.

Ze zápisu č.5/2011 Naj.Satah poptá advokátní kanceláře, aby nám udělali cenovou nabídku k posouzení tohoto bodu.

Satah poptal pár právníků, nikdo se přímo sdružením nezabývá. Navíc cenově jsou dražší než AK, která pro nás do současnosti dělala.

Přístup k účtu

Na základě změny složení Rady je třeba aktualizovat seznam osob s přístupem k účtu.

Ze zápisu č.5/2011 V bance zrušíme přístup k účtu bývalým Radmín a zřídíme je pro Hataše a Cyrína. Samson už přístup má, takže u něj neni potřeba.

  • Hlasování (3:0:0) PRO/PROTI/ZDRŹEL SE

Schváleno

Zápis z rady je podepsán, musíme se dohodnou kdy zajedeme na pobočku banky.


NOVÉ

Proplacení spotřeby elektro Bílý vrch + dotažení akce

Ahoj rado,

Na Bílém vrchu máme už přes tři roky rozběhnutou optiku. Dost jsme se tomu věnoval, nicméně jak to začalo chodit, tak jsem ztratil chuť a vůli dotáhnout akci do konce i administrativně. Rád bych to konečně napravil, ale potřeboval bych k tomu poradit/nakopnout. Chybí mi následující a nevím, kudy začít: - zaměření sítě - "kolaudace" - smlouvy na umístění technologie + odběry eletro

Právě poslední bod mě dokopal k akci - Honza Král, který napájí "centrální rozvaděč", se začal shánět po nějakém vyrovnání. První rok provozu jsme si srovnali interně - dal jsme mu zbylé klubo UTP kabelu. Teď by, kupodivu, rád dorovnal i roky 2009+2010. A já bych rád srovnal i budoucí období, resp. zavedl nějaký řád.

Odběr rozvaděče jsme měřili wattmetrem už v roce 2008, bralo to 28W (viz dole). Od té doby byl vyměněný 8-mi portový switch s jedním optickým portem za jiný typ - ale to snad nemá podstatný vliv na spotřebu.

Potřebuju co nejrychlejší řešení. Honza Král jako vyrovnání navrhuje, že by si "na czelu" koupil tohle: ZYXEL NSA-210: http://www.lan-shop.cz/zyxel-nsa210-91230 http://www.alza.cz/zyxel-nsa-210-d158569.htm

Chápu, že ten bordel jde na mnou, ale takže navrhuji následující řešení - bylo by to za moje PHP, který by se mi vrátili po administrativním dotažení a uklizení. Bylo by to schůdné řešení? Pokud ano, jaký je postup proplacení/zaplacení faktury přes PHP? A pokud ne, co jiného můžu co nejrychleji udělat, abych zabránil tomu, že nás naštvaný Honza všechny vypne?

Dají se nějde najít šablony smluv pro umístění zařízení/odber elektro? Před pár lety jsem nějaké měl, ale to už je všechno pryč....

Předem díky a omlouvám se za ten bordel,

Honza Dítě

Schvalujeme slevu pro Jana Dítě 3000,- Zkontaktujeme Jana ať dá dohromady všechny místa, kde by měla Czela platit energii. Od Dana ať si vyžádá smlouvy.

  • Hlasování (3:0:0) PRO/PROTI/ZDRŽEL SE

Schváleno

Sleva pro J. Ryvolu

Vážení,

reaguji po dlouhé odmlce na urovnání dluhu za poskytování wifi připojení os czelanet.

V roce 2008 jsem vlastnoručně odesílal odhlášku ze sdružení k odběru poskytované služby k rukám p. Slugeně z důvodu stěhování za prací do Libereckého kraje. Tato odhláška nejspíš nebyla akceptována, nebo doručena do správných rukou.Díky této skutečnosti jsem se ocitl mezi dlužníky. Po dobu mé nepřítomnosti se o tento účet staral můj bratr Lukáš, který měl pohledávku dorovnat. Bohužel se tak nestalo.

V dnešní den jsem pro vlastní informovanost napsal Honzovi Hatašovi, který mě upozornil na vyskytnutý fakt, že s mojím jménem je spojována pohledávka k czelanetu ve výši 2100Kč. Rád bych věděl jak mám dále postupovat, aby tato nepřijemnost byla vyřešena pro obě strany s uspokojivým výsledkem.


Jsem s pozdravem

Jiří Ryvola

Po rozhovoru s Honzou Hatašem navrhujeme slevu 2100 pro Jiřího Ryvolu

  • Hlasování (3:0:0) PRO/PROTI/ZDRŹEL SE

Schváleno, Zapsáno

Schváleno po webu

- Odkup LAN 1667-69 (id akce 1024) Hlasování: 2:0:1 (PRO/PROTI/ZDRŽEL SE) Matěj se zdržel

- PHP NAS Server (id akce 1030) Hlasování: 3:0:0 (PRO/PROTI/ZDRŽEL SE)

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Nástroje