KI 7/2011

Z Czela.net
Přejít na: navigace, hledání

Zápis jednání KI č.7/2011 občanského sdružení czela.net o.s. sídlem Komenského 1645, 250 88 Čelákovice, konané 4.9.2011 od 19:00 na zahrádce u Bohuslavů


Vede: Jan Čermák (Honyo)


Zapisuje: Pavel Mikula (Orvell)


Přítomni:

- Jan Čermák (Honyo)

- Václav Daňhelka (Václav D)

- Jan Chmelenský (Chmelej)

- Michal Perlík (Mikael) přišel později viz zápis

- Pavel Šimon (Pawel)

- Milan Turínský (MilanT.)

- Renda Trbušek (Renda)


Hosté:

- Petr Hájek (Samson)

- Matěj Cyrín (Matěj)

- Filip Jirsák


Z MINULA

Obsah

Dokumentace a nastavení páteře

Ze zápisu č.6/2011 Odešleme jmenovitý seznam bodů správcům, kteří se ještě nedoplnili do soupisu. Renda vytvoří readme ke keypassu.

Pokračujeme


Legalizace Lidicka, Jaselska dle soucasneho stavu

sef akce: vasekd

cekame na projekt v plnem rozsahu (pater + pripojky)to co je navic oproti puvodnimu projektu UR

Daniel: na stavebním úřadu dochází ke změně v osobě, kdo nás má na starosti, ale není ještě určeno, kdo to bude. S ním je potřeba zkonzultovat, jaký rozsah je nutné dodělat. Nejméně to je oblast kolem Davida, ale mohlo by to být i menší. Vyjednali jsme, že návaznost projektu 31 Jiřina, Ruská nebude úředně kabelem, ale wifi, a právě tyto úseky se dodělají. Snížení rozsahu dodatečných povolení by mohlo být o kousky, které byly provedeny jinak v ulici Přerovská cesta.

Ze zápisu č.6/2011 Dokumentace předána Vaškovi, další postup nevíme, jelikož Vašek nedorazil.

Daniel : rozsah jsem zakreslil do 44 Lidicka rozsah, Z-projekt nabízí zpracovat legalizaci v tomto rozsahu za 25.000, přípojky nemusí ale souhlasit všechny u dodatečněho podpisu smluv - může někdo nesouhlasit. Akce : projekce Lidická, šéf vasekd, limit 25.000

Šef akce: Václav.D

Limit: 25 000

 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 5:0:1 (Pawel se zdržel)


Schváleno, zapsáno. Proplatit až po vydání UR

Zápy

dohlasováno po webu http://www.czela.net/forum/showthread.php?threadid=4195&postid=48364#48364, v úterý (11.5.2010) jdu na zápský úřad.

akce Pokládka Zápy, Toušeňskáô, Šéf akce : Daniel, limit 140.000

akce "Projekce Zápy, Toušeňská" Z-projektem, sef murphy - zadame o vypracovani nabidky

poptat Dana - odesláno mailem


Ze zápisu č.6/2011 Dan Tenčl poslal mapku s polohou chrániček v Zápech. Do příští KI úkolujeme Dana k vyjádření, které chráničky jsou legální, a další návrh řešení'

Legální chránička není žádná, stejně jako úřad nemá na žádnou stavbu chodníku povolení. Povolení samostatné určitého úseku není možné, protože stavební úřad může povolit jen stavbu, která je funkční celek, ne jen chráničky v zemi odnikud nikam.

mapky jsou na webu:

Návrhy :

 • zrealizovat projekt 36 Vodojem - Bytovky (první obrázek), probíhá projekce. Níže je schválení webové studie.
 • provést kabeláž projektu 43 Zápy - Toušeňská (druhý obrázek) a jeden výkop asi 50m. Projekt kabeláže včetně návazných úseků je ke schválení níže.
 • schválit legalizující projekci "projekt 43 Zápy - Toušeňská", šéf Murphy, limit 0.
 • dále projektovat projekt 37 Mezi zdma (třetí obrázek)- napojení Stránky, projekce schválena. Máme položenou chráničku pod silnicí II/101 a pod ulicí Mezi zdma. Původně zamýšlená přípolož s ČEZem nešla provést, protože pokládali v tomto úseku 22kV, a to je levnější si to kopnout na druhé straně ulice v trávníku. Jiní investoři mohou části trasy položit (výstavba domků).
 • zatím počkat u poslední položené chráničky Kostel, protože úsek netvoří funkční celek. Mělo by v budoucím projektu jít o spojení s ostatní optikou, napojení dvou bytovek směrem k Toušeni a o přípravu pro spojení s Toušení (kraj Toušeně je 1km, z finančního hlediska práce bagrem je o dost levnější než ruční výkop).

Matěj zkontaktnuje Dana, aby si ujasnili co k ukončení této akce vůbec potřebuje. Ze zprávy od Dana to není jednoznačné


AP Kostelní PC Servis<->AP Jiřinská

p.Červenka z PC Servisu má zájem o vybudování peeru od Majkla z paneláku, (později by se peer přesunul na optiku v domu s pečovatelskou službou viz návrh ke kabeláži níže) k sobě do prodejny v Kostelní (v této lokalitě by aktuálně připojil zatim cca 10 lidí), odsud by udělal peer do ulice Jiřinská x Dukelská, kde by nahradil kolabující AP Port, a dále peer na panelák v Nedaninách.

Ze zápisu č.6/2011 Trvá

Bylo dusno nedalo se dělat. Tento týden na to snad vlítnem


Nehvizdy

Bod ke globální úpravě Nehvizd

1) AP Peklo

Ahoj, oznamuji KI, že Sdružení vlastníků domu Horoušanská 272, Nehvizdy, nemá nadále zájem, aby bylo na anténním stožáru umístěno AP Peklo. Pro sdružení není přijatelné, aby se o toto AP starala osoba, která v domě nebydlí a přitom měla do domu vč.půdy přístup. Milan Prekschl Správce sdružení vlastníků Ze zápisu č.5/2011 Počkáme až přijede Samsonův kamarád z dovolené, a zjistíme aktuální náladu v domě. Samson dá kdyžtak vědět po mailu, jinak na další KI.

Ze zápisu č.6/2011 Peklo smí zůstat, musí se udělat elektrika a celková rekonstrukce node. Jinak nás tam chtějí.

Bylo dusno nedalo se dělat. Co nevidět tam vlítneme

HOT SPOT k Bohuslavům

Začíná nám léto a přijde mi zbytečné být při jednání Rady a Ki zavřen v klubovně (bez piva) ;-) Bohuslav je členem Czely, kdyby se dal k němu mikrotik s nastaveným hotspotem, mohli bychom jednat na zahrádce online. HS by byl přístupný pouze členům Czely, nikoliv všem návštěvníkům restaurace. Bohuslav by za umístění zařízení dostal čtvrtletní slevu z členských příspěvků.

Ze zápisu č.6/2011 Chmela to má od Bohuslavů povolené, ještě to není nakoupené.

Trvá zřejmě do Léta 2012, Chmela ještě doufá v babí léto

Jablonka - Věžáky

Ze zápisu č.6/2011 Jablonka schválila smlouvu. Samson mrkne na to, zda to visí jen na podpisu smlouvy. Samson dále zjistí, zda Milda s Šímou komunikuje, jinak se zvolí jiný šéf akce.

Milda s Šímou komunikuje, spoj je objednán. Trvá


NOVÉ

projekt 48 Náměstí I. etapa - schválení webové studie

 • žádám o schválení webové studie Namesti_webova_studie
 • půjde-li to, tak použití starého kanálku na obou koncích
 • na přípojky použití tvrzené HDPE chráničky 12/8
 • do starého kanálku na straně U Bohuslavů se dostaneme výkopem do hloubky 2,5m, pak vložíme chráničku do přeříznutého teplovodního potrubí a pod novou komunikací se tak dostaneme do oblasti pod starou komunikací
 • I. etapa řeší oblast stavby náměstí a polyfunkčního domu
 • projekt umožňuje ve II. etapě více cest ke kotelně Stankovského přes Zátiší, starým kanálkem (obtížné) a přes dům Komenského, který na kotelnu je připojen (ale to by znamenalo vyměnit stávající kabel tohoto domu).
 • projekt umožňuje dvě cesty k napojení školy ve II. etapě - přes Zátiší i přes školní hřiště.
 • přípojky I. etapy jsou řešené celooptikou
 • U Bohuslavů přípojka na zahradě je technicky možná


 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 5:0:1 (Pawel se zdržel)

Souhlasíme

projekt 48 Náměstí I. etapa - stavba

 • Žádám o schválení akce, název "Pokládka Náměstí", šéf mcyrin, limit ???
 • Dodavatel Z-projekt, cena 93.616 (detaily viz [1])
 • zaměření asi 16.000 a archeologický výzkum asi 3.000 nejsou v ceně
 • v pondělí se kope veřejné osvětlení, tj. naše přípolož !

Šéf akce: Matěj

Limit: 120 000,-

 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 5:0:1 (Pawel se zdržel)

Schváleno


Přišel Michal Perlík (Mikael)

projekt 36 Vodojem - Bytovky, webová studie

Žádám o schválení webové studie, o schválení dvou fází realizace a s rozhodnutím jaký má být rozvaděč (buňka nebo zděný).

 • obrázek : projekt 36 webova studie
 • centrální bod pro Zápy + Vodojem v rozvaděči u vodojemu, přístup 24h, vlastní přívod energie. Jeho výstavba včetně spojení z vodojemu je první fází projektu, aby mohla být realizována co nejdříve.
 • rozvaděč bude vyzděný 2*1m nebo v buňce asi 5*4m (Zápy nabízejí k odprodeji za 25-28.000, k vidění ve Mstěticích, k tomu tak odhaduju max. 5.000 za přepravu a umístění jeřábem). Buňka bude mít dražší energii za uchlazení prostorově velké buňky ohřívané plochami stěn, zatímco zděný rozvaděč je částečně v zemi, tepelně izolovaný, s malým větrákem, cenově tak za 20-25, ale energie za větrání bude podle mne v tisících ročně. Nutné v obou případech je geodetické oddělení pozemku, aby byl možný pronájem pozemku a umístění stavby (Eurotel uméstěný u vodojemu to tak má stejně)
 • druhá fáze je spojení Vodojem - AP Rozflákánek - AP bytovky s napojením centra (převěsy z akce Toušeňská z AP škola, AP Sapfo, Toušeňská)
 • legalizuje položené chráničky v tomto úseku
 • AP Sofokles, alias bytovky k Brandýsu jsou napojené jen k patě domu, asi 5 m od něj z důvodu aktuálně neprůchodných majetkových vztahů - není tam Sdružení nájemníků, část je družstevní a pozemek je ještě státní. Dům si to dle domluvy připojí sám, čekat na lepší právní poměry by zbytečně zdržovalo zbytek stavby.

Nechceme rozvaděč u vodojemu pro nás, ale jen pro Danovu optiku. Ať Dan dodá návrh ceny legalizace.

 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 7:0:0

projekt 35, Husova ulice pokládka

Dodat nabídky Akce, šéf akce Kovak

projekt 35, projekt kabeláže

Se Samsonem jsme se domluvili, že projekt kabeláže s rozpočtem si udělá czela sama, nebo ho udělám já, když to nikdo jiný neudělá.

V tomto úseku :

 • lidi mají rok položené chráničky, chtějí síť (asi 7 přípojek od pizzerie po Pečovatelskou službu))
 • Pečovatelská služba na optice je možný vysílací bod
 • rozsah Na stráni (pizzerie), Rybářská, U kovárny, Kostelní a případně Husova

Navrhuju pověřit někoho v czele projektem kabeláže, nebo schválit akci "Projekt kabeláže projektu 35", šéf asi Samson, limit akce 0 (cenu určíme dle rozsahu. Když by šlo o celý rozsah, tak 5.000, v případě přidání Husovy ulice 7.000) Dokumentace stavby, podle které se to dá dobře připravit, je na http://10.93.0.1/wiki/index.php/Kotelna_Na_Strani_-_Falcon

Projekt kabeláže obsahuje :

 • technické řešení
 • postup prací
 • přehled spojů včetně délek
 • soupis navržených zařízení
 • počet potřebných svarů
 • odhadovaný rozpočet kabeláže
 • prostorové řešení v rozvaděčích
 • délky/typy kabelů, dodavatel
 • popis a odůvodnění rezerv (délka kabelu, počet vláken)
 • smlouvy na elektřinu

Fakturace je možná po schválení hotového projektu

K tomu schválit základní dispozice projektu :

 • rozsah kabeláže kotelna Na Stráni až komora Husova/Kostelní (nebo až komora Jiřinská/Husova)
 • v části po Na Stráni až košíkářství ethernet 1Gbit/s (zde jsou rozvaděče připravené a domluvené na přívod energie a členi jsou do 100m od rozvaděče), optika Nováček, Hák, pizzerie
 • v části Husova (je-li součást projektu) Kostelní celooptika peer to peer na 100Mbit/s (s příplatkem člena 1Gbit/s)
 • připojit Pečovatelskou službu tak, aby pak byla obsluhována z hlavního rozvaděče Husárik

Šéf akce: Kovak

Limit: 7 000,-

 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 5:0:2 (Pawel, Chmela se zdrželi)

Schváleno)

návrh na projekci - Ulice kolem Husovy

Jde o to, zda se svezt s pokladanim optiky do zeme u nizkeho napeti, co CEZ bude delat. Jde o přípolož, ne vlastní výkop.

Jednu stranu Husovy ulice mame povolenou, protože pater vede po jedne strane Husovy ulice. Port v povolené části není, protože leží mimo trasu páteře.

Zbytek oblasti neni reseny a nopvý projekt by je zahrnul : - druhá strana Husovy ulice - kolmé ulice na Husovou : Matěje Červenky, Dukelská - souběžná Fugnerova - souběžná Sukova od BIOSky po Dukelskou (=rozsah výkopů ČEZu) - navíc námi financovaný přechod Sukovy pro budoucí napojení bytovek a asi 40m od rohu Husovy k Portu v Jiřinské.

Město s tímto rozsahem v minulosti již souhlasilo, práce jiné než v trase páteře byly zastaveny.


Schválit akci

šéf akce : KOVAK (prihlasil se, ze by to chtel delat),

limit 0,

název "projekt Husova ulice a okolí"

a nebo zamítnout


 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 6:0:1 (Pawel se zdržel)

Souhlasíme, konat až bude ČEZ něco dělat


projekt 43 Zapy Tousenska + centrum, kabeláž

Navrhuju urcit, kdo pripravi projekt kabelaze Zapy centrum + Tousenska a schvalit akci : cena 8000, šéf asi Samson nebo murphy

 • lidi mají rok položené chráničky, chtějí síť (připojitelných asi 20 přípojek, reálný zájem uvidíme, projekt obsahuje každého)
 • součástí je velmi důležité řešení centra Záp kapacitními převěsy (kde Zápy nepovolí výkopy, tj. asi 200m pro spojení AP Škola + AP Sapfó ke konci chráničky směr vodojem).
 • dva převěsy přes ulici.


Projekt kabeláže obsahuje :

 • technické řešení
 • postup prací
 • přehled spojů včetně délek
 • soupis navržených zařízení
 • počet potřebných svarů
 • odhadovaný rozpočet kabeláže
 • prostorové řešení v rozvaděčích
 • délky/typy kabelů
 • popis a odůvodnění rezerv (délka kabelu, počet vláken)
 • řešení převěsů
 • smlouvy o energii

Fakturace je možná po schválení hotového projektu

K tomu schválit základní dispozice projektu :

 • rozsah kabeláže Toušeňská ulice , AP škola, AP Sapfó, až konec chrániček mířící k Vodojemu (k napojení na budoucí podzemní kabel v projektu 36 Vodojem -bytovky)
 • rychlost 100Mbit/s (s příplatkem člena 1Gbit/s)
 • celooptika peer to peer, rozvaděč ve škole obslouží všechny členy.
 • centrální bod pro Zápy bude u vodojemu s přístupem 24 hodin, škola v cílové představě bude jen přepojovací bod + wifi vysílač
 • domluvit rozvaděč ve škole nebo u školy
 • odsouhlasit převěsy v Zápech s dotčenými subjekty

Limit: 8 000,-

Šéf akce: asi Murphy

 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 5:0:2 (Pawel a Mikael se zdrželi)

Schváleno


projekt 41 Záluží, návrh na změnu rozsahu

 • projekce schválena, šéf Daman
 • Už máme jasno, kudy vedou trasy ČEZu.
 • Město vyhlásilo soutěž na projektanta pro své osvětlení v plném rozsahu stavby ČEZu.
 • obrázky http://www.czela.net/forum/showthread.php?threadid=752&postid=51703#51703 - maximum, co se dá levně položit a minumum, kde je jen těch 20 členů, jak bylo schváleno. Červené je nízké napětí s odstupem souběhu 10cm vhdoné pro přípolož, růžové je vysoké napětí, které má drahou přípolož, možná bude levnější vlastní výkop po druhé straně. Modrý je převěs po sloupech ČEZu (tam ČEZ nekope).

Necháme to jen v rozsahu, kde jsou lidi připojeni.


Rekonstrukce 1886

Specifikace HW proběhne na sezení KI (výměna routeru za routerboard a úpravy konfigurací)

Limit akce: 10 000,-

Šéf akce: Renda Trbušek

Koupíme RB1200 + POE+kabely

 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 7:0:0

Schváleno


Propojení Vodárny Káraný - Bytovky Vestec.

Zájemce - Jan Zelený dorazí na KI

Samson navrhuje 5GHz peer. Chce být šéfem akce za podmínky že mu J.Z. Pomůže s realizací.

Šéf akce: Samson

Limit: 10 000,-

 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 7:0:0

Schváleno


Teramos

Od dubna plně nefungoval Teramos (jen ČT), teď už nefunguje vůbec. Co je potřeba?

Pawel se na to zkusí podívat, pokud mu Hataš něco řekne.


Resignace

Jan Hataš rezignuje na správcovství node Maja (nahradí ho Samson) dále na Zadráhu (nahradí ho asi Sixta) a dvou serveru IPTV (nahradí Pawel viz předchozí bod)


Výměna RB u Mitky

Šéf akce: Mikael

Limit : 2500

 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 7:0:0

Schváleno


Oprava PC v klubovně.

V klubovně jsou počítače, které by šli zprovoznit.

Zatím není třeba

Čištění serverů

Majkl, Čína, CMC

Šéf akce: Matěj

Limit: 1500,-

 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 7:0:0

Schváleno

Nedaniny

Dát tam RB, antény, kabely

Šéf akce: Matěj

Limit: 13 000,-

 • Hlasování (PRO,PROTI,ZDRŽEL SE) 7:0:0

Schváleno


Upgrade Mochov Jirsák

- Nafotit ze střechy

- Podle viditelnosti by jsme uvažovali o propojení kabelem.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Nástroje